Vietnam

Saigon je směs vietnamské, čínské a francouzské koloniální architektury, 7x UNESCO (Imperial Citadel Hanoi, komplex monumentů Hue, historické centum Hoi An, přírodní zátoka Halong Bay), podzemní válečné tunely v Cu Chi, plavby lodí k deltě řeky Mekong, malebná kaskádovitá rýžová políčka a mramorové hory. Kvalitní golfová hřiště. Dřevořezby, keramika, batikovaný textil a výrobky z bambusu na každém trhu. Com – vařená nebo grilovaná rýže s různými druhy masa, nudlové polévky, ryby a plody moře, ovocné a zeleninové závitky, rýžové víno. Nejlepší pláže v oblastech Nha Trang, Phan Thiet a na Phu Quoc Island.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Saigon

Ho Či Minovo město, 8 miliónové město se nachází v ústí delty řeky Mekong. Po Hanoji je to druhé nejdůležitější město ve Vietnamu a významné obchodní a turistické centrum. Již před několika staletími byl Saigon významným obchodním centrem. Město, které bylo často oslavováno jako perla Dálného východu, změnilo 2. července 1976 rozhodnutím parlamentu jméno ze Saigonu na Ho Či Minovo Město. Historie a vývoj města úzce souvisí s bojem o nezávislost Vietnamu. Dnes je Ho Či Minovo Město významným turistickým centrem, lákajícím do Vietnamu mnoho zahraničních turistů. Mezi nejznámnější turistické atrakce patří Ho Či Minovo muzeum, Cu Chi Tunnels a pak především řada architektonických skvostů, pagod a chrámů. Navzdory bouřlivému vývoji si město dokázalo uchovat svou charakteristickou architektonickou podobu, ve které se zajímavým způsobem snoubí vietnamská, čínská a evropská kultura. A právě přirozeně působí mísení tradičních vietnamských kulturních hodnot s východní a západní kulturou je hlavním rysem tohoto města.

PODNEBÍ:

Hlavní sezóna ve Vietnamu trvá od listopadu do dubna, kdy se vyskytuje nejméně dešťových srážek. V souvistosti s geografickým složením země jsou ale větší rozdíly mezi jižní a severní částí Vietnamu. Od dubna do října ve Vietnamu více prší. Teploty jsou podobne během celého roku mezi 25-32 °C s vyjímkou horských oblastí na severu země.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je vietnamština. V turistických lokalitách se dále domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je vietnamský dong (VND), rozdělené na 100 xu. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR. Výměna peněz je nejspolehlivější na letišti či v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, stejně tak jako cestovní šeky jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí jak 110-127 V, tak 220-240 V. Zásuvky jsou s plochými zdířkami, tedy doporučujeme zakoupit adaptér. Hotely adaptéry disponují, ale v omezeném počtu a nelze se na to spoléhat.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Vietnamu platí vízový styk. Vyřízení víza trvá min. týden na Velvyslanectví Vietnamu v Praze. Na zakladě turistického víza držitel platného cestovního pasu může vstoupit na území Vietnamu a pobývat na něm po dobu nepřesahující 30 dnů ode dne vstupu. Občané ČR, kteří hodlají pobývat na území Vietnamu po dobu delší než 30 dnů nebo tam vstupují za jiným účelem, si musí předem opatřit odpovídající povolení a víza na Velvyslanectví Vietnamu v Praze.

Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás