Turks And Caicos

Seskupení asi 30 ostrovů v Karibském moři nacházející se jihovýchodně od Baham. Ostrovy mají nížinatý charakter, kdy nejvyšším bodem je Blue Hills vysoký 49m. Překrásné pláže umisťující se pravidelně mezi nejlepšími plážemi světa a průzračně čisté, tyrkysové moře jsou hlavními lákadly těchto ostrovů. Šnorchlování, potápění. Ostrovy jsou zámořským územím Velké Británie, ale jedná se o samostatnou politickou jednotku.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Providenciales

Též známý pod zkratkou „Provo" je nejrozvinutějším ostrovem Turks & Caicos. Zejména v oblasti Grace Bay se nacházejí krásné pláže s bílým pískem, které jsou každoročně oceňovány jako jedny z nejlepších na světě. Provo nabízí také množství restaurací a obchodů. Pro vyznavače sportovního vyžití je zde také kvalitní 18jamkové golfové hřiště. V severní části ostrova u Grace Bay se nachází velký korálový útes, který vybízí ke šnorchlování a potápění.

PODNEBÍ:

Počasí na Turks & Caicos je relativně suché. Od července do listopadu hrozí možnost hurikánů. Průměrné teploty se pohybují mezi 27 - 32°C.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je angličtina.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je americký dolar USD. Kreditní karty jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro vstup na Turks & Caicos není potřeba vízum. Většina letů do této destinace je ovšem přes USA, proto je nutné povolení k vycestování do USA - ESTA. Nutný platný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po předpokládaném návratu a zpáteční letenka.

 

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás