• Zanzibar
  • Zanzibar
  • Zanzibar
  • Zanzibar

Potřebujete poradit?

Tanzánii znám a rád Vám poradím.

Martin Vlach
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Tanzánie

Nejlepší safari na světě. Jedinečná migrace zvířat na hranicích s Keňou (Serengeti). Velká pětka „Big Five" - lev, levhart, buvol, nosorožec a slon. Kolébka lidstva, nejstarší pozůstatky v rokli Olduvai. 7x UNESCO (Stone Town, NP Serengeti, Kilimanjaro). Výstup na nejvyšší horu Afriky Kilimanjaro, kráter Ngorongoro.

INFORMACE:

• časový posun: zimní + 2 hodin
• měna: tanzanský šilink (TZS)
• letecká společnost: Condor, KLM
• doba letu: 9 hodin
• český delegát: od 10 osob
• hotely s All inclusive

LETOVISKA:

NP Lake Manyara

Národní park Lake Manyara je situován v severní části Tanzánie. I když se jedná o jeden z nejmenších parků (325 km2) na safari, obsahuje pestrou škálou vegetačních pásem. Fauna i flóra jsou v Lake Manyara NP hodně rozmanité a množství ekosystémů je opravdu neobyčejné. Na jezeře je spousta pelikánů, plameňáků a dalších vodních ptáků. V parku jsou samozřejmě i sloni, buvoli, hroši, zebry, žirafy, impaly a další antilopy. V parku je také největší koncentrace paviánů na světě.

Národní park Ngorongoro

Ngorongoro je rozlehlé území rozprostírající se mezi stěnami obrovské kaldery, prastarého vyhaslého vulkánu v severní Tanzanii. Přesná poloha tohoto tzv. „osmého divu světa" je 180 km od západně od města Arusha. Fauna v kráteru Ngorongoro je velmi bohatá a rozmanitá. Vzácností mezi většími zvířaty jsou nosorožec černý, jehož stavy klesly z asi 108 kusů v letech 1964 - 1966 na 11 - 14 kusů v roce 1995, a hroch, jenž je v Tanzanii velmi neobvyklý. V kráteru je nejhustější populace lvů.

Národní Park Serengeti

Národní park Serengeti leží v severní Tanzanii východně od Viktoriina jezera a jedná se o jedno z nejslavnějších a nejrozsáhlejších chráněných území Afriky. Od roku 1981 nechybí na seznamu UNESCO. Jeho rozloha je 14 763 km². Zdejší krajině dominuje velký počet nádherných zvířat, mezi nimiž nechybí pakoňové, zebry, žirafy, lvi, gepardi, leopardi, hyeny, sloni nebo nosorožci.

PODNEBÍ:

Podnebí je rovníkové, horké s malými výkyvy teplot. Srážky ovlivňuje nadmořská výška a poloha. Průměrná teplota se pohybuje ve vnitrozemí od 20°C do 25°C. Při pobřeží od 23°C do 28°C (Dar es Salaam v lednu 28°C, v červenci 24°C).

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je angličtina a svahilština.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Používanou měnovou jednotkou je tanzanský šilink (1 TSh = 100 centů). Platí se jím všude a vše. Na hotelích či ubytovnách lze platit též americkými dolary. Vyměnit peníze si můžete v bance, směnárně, případně na hotelové recepci. Neakceptují se dolarové bankovky vydané před rokem 1993. Lepší kurz je na pevnině, takže pokud pojedete lodí z Dar es Salamu určitě toho využijte! Českou korunu nikde nesměníte! Počítejte také s tím, že kreditní karty neberou všude, použít ji můžete v několika bankomatech, hotelích a turistických letoviscích. Počítejte proto s touto situací a vemte si s sebou odpovídající hotovost v tanzanských šilincích dolarech či výjimečně Eurechditní karty, stejně tak jako cestovní šeky jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

Elektrická síť na Zanzibaru je 230 V / 50 Hz. Užívané zásuvky jsou typu D, tedy se dvěma plochými kontakty a zemnicím kolíkem, případně tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém uspořádání. Pro všechny elektronické přístroje s českými zástrčkami budete potřebovat adaptér, tzv. přechodku.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Při turistických cestách do Tanzanie (na Zanzibar) je od držitelů cestovních pasů ČR vyžadován cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu, a vstupní vízum. Vízum je udělováno po příletu na letišti na Zanzibaru na základě předem vyplněného prohlášení, které obdržíte v letadle nebo po příletu. Pro udělení vstupního víza je nezbytné, aby každý cestující měl ve svém cestovním dokladu alespoň jednu nepoužitou stranu, vyjma stran vyhrazených pro poznámky. Poplatek za jednorázové vstupní vízum po příletu je 50 USD/osobu.

Více informací zde:

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.