• Seychelské ostrovy
  • Seychelské ostrovy
  • Seychelské ostrovy
  • Seychelské ostrovy

Potřebujete poradit?

Seychely znám a rád Vám poradím.

Jiří Masnica
Senior product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Seychelské Ostrovy

Bělostné pláže, azurové moře, skloněné palmy, unikátní dvojité kokosy de Mer, naprostý tropický ráj. Koloniální architektura především s britskými prvky. 2x UNESCO (přírodní rezervace Vallée de Mai, korálový atol Aldabra). Mořské parky, korálové útesy, laguny, seychelské perly, botanická zahrada, obří želvy. Luxusní hotely, jachty, golfové hřiště, potápění, šnorchlování, rybolov, parasailing, windsurfi ng. Folková hudba a tanec sega. Oblíbenými pokrmy jsou ryby na grilu a zapečené mušle. Místní specialitou je dravá ryba Red Snapper a Milionářský salát z výhonků palem.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 3 hodiny / letní + 2 hodiny
  • měna: seychelská rupie (SCR)
  • letecká společnost: Air France, Emirates, Air Seychelles
  • doba letu: 10 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s all inclusive

LETOVISKA:

Mahe
největší ostrov 30x5 km s hlavním městem Victoria a mezinárodním letištěm tvorí kulturní centrum souostroví. Pobřeží ostrova je velice členité, návštěvníci zde naleznou jak douhé písečné pláže, tak i malebná zákoutí. Nejznámější pláže se nacházejí na severozápadě a jihozápadě ostrova. Ostrov je bohatý na tropickou vegetaci, nejvyšší horou je Morne Seychellois s 905 m.n.m. Zajímavostíé je Clock Tower, nepodobenina londýnského Big Benu. Křišťálově průzračné moře s nádhernou přírodou a bohatým podmořským životem tvoří z ostrova doslova tropický ráj.

Praslin
Ostrov 4x10 km je od Mahé vzdálen 60 km, cesta lodí trvá 60 minut a přelet 15 minut. Uprostřed ostrova se nachází národní park Valée de Mai - jediné místo na světě, kde rostou palmy plodící největší kokosový ořech na světe Coco de Mer ve tvaru ženského klína. Na západě ostrova, v zátoce Grand Baie, se nachází nádherná dlouhá pláž.. Celý ostrov, který lze za hodinu objet, lemuje celá řada malých kouzelných pláží, na první pohled ukrytých před očima turistů. Ostrov obklopují malé ostrůvky a korálové útesy, což vytváří ideální podmínky pro plavání a šnorchlování. Praslin je skutečnou tropickou oázou klidu.

La Digue
Ostrov 4x4 km je stále nedotčený a velmi klidný ostrůvek, cesta na ostrov trvá 45 minut lodí z ostrova Praslin. Na místě ohromuje azurové moře, krásné pláže s bílým pískem obklopené bujnou tropickou vegetací a typickými kameny. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější místa patří pláže Grand Anse a Anse Cocos.

PODNEBÍ:

Seychely se těší poměrně stálému tropickému podnebí s průměrnými denními teplotami mezi 24 a 30°C a hojnému množství srážek (průměrné roční úhrny činí kolem 3000 mm). Srážky jsou časté a zejména během zimní sezóny, v letních měsících převažuje sucho. Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří. Od prosince do března v jiných oblastem indického oceánu mohou bouře způsobit šedivé a větrné dny. Nejtepleji bývá v březnu až dubnu, relativně nejchladnějším obdobím roku je pak léto od července do srpna.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je francouzština, angličtina a kreolština.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je seychelská rupie (SCR), rozdělené na 100 centů. Na směnu doporučujeme EUR nebo USD. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, jsou v hotelech běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 230 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Vízum do 180 dnů pobytu není potřeba pro občany ČR. Při vstupu je třeba předložit zpáteční letenku, rezervaci ubytování a prokázat dostatečnou finanční hotovost pro klrytí nákladů pobytu. Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.
Více informací zde.

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.