Seychelské Ostrovy

Bělostné pláže, azurové moře, skloněné palmy, unikátní dvojité kokosy de Mer, naprostý tropický ráj. Koloniální architektura především s britskými prvky. 2x UNESCO (přírodní rezervace Vallée de Mai, korálový atol Aldabra). Mořské parky, korálové útesy, laguny, seychelské perly, botanická zahrada, obří želvy. Luxusní hotely, jachty, golfové hřiště, potápění, šnorchlování, rybolov, parasailing, windsurfing. Folková hudba a tanec sega. Oblíbenými pokrmy jsou ryby na grilu a zapečené mušle. Místní specialitou je dravá ryba Red Snapper a Milionářský salát z výhonků palem.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Mahe

Největší ostrov 30x5 km s hlavním městem Victoria a mezinárodním letištěm tvoří kulturní centrum souostroví. Pobřeží ostrova je velice členité, návštěvníci zde naleznou jak douhé písečné pláže, tak i malebná zákoutí. Nejznámější pláže se nacházejí na severozápadě a jihozápadě ostrova. Ostrov je bohatý na tropickou vegetaci, nejvyšší horou je Morne Seychellois s 905 m.n.m. Zajímavostíé je Clock Tower, nepodobenina londýnského Big Benu. Křišťálově průzračné moře s nádhernou přírodou a bohatým podmořským životem tvoří z ostrova doslova tropický ráj.

Praslin

Ostrov 4x10 km je od Mahé vzdálen 60 km, cesta lodí trvá 60 minut a přelet 15 minut. Uprostřed ostrova se nachází národní park Valée de Mai - jediné místo na světě, kde rostou palmy plodící největší kokosový ořech na světe Coco de Mer ve tvaru ženského klína. Na západě ostrova, v zátoce Grand Baie, se nachází nádherná dlouhá pláž. Celý ostrov, který lze za hodinu objet, lemuje celá řada malých kouzelných pláží, na první pohled ukrytých před očima turistů. Ostrov obklopují malé ostrůvky a korálové útesy, což vytváří ideální podmínky pro plavání a šnorchlování. Praslin je skutečnou tropickou oázou klidu.

La Digue

Ostrov 4x4 km je stále nedotčený a velmi klidný ostrůvek, cesta na ostrov trvá 45 minut lodí z ostrova Praslin. Na místě ohromuje azurové moře, krásné pláže s bílým pískem obklopené bujnou tropickou vegetací a typickými kameny. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější místa patří pláže Grand Anse a Anse Cocos.

PODNEBÍ:

Seychely se těší poměrně stálému tropickému podnebí s průměrnými denními teplotami mezi 24 a 30°C a hojnému množství srážek (průměrné roční úhrny činí kolem 3000 mm). Srážky jsou časté a zejména během zimní sezóny, v letních měsících převažuje sucho. Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří. Od prosince do března v jiných oblastem indického oceánu mohou bouře způsobit šedivé a větrné dny. Nejtepleji bývá v březnu až dubnu, relativně nejchladnějším obdobím roku je pak léto od července do srpna.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je francouzština, angličtina a kreolština.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je seychelská rupie (SCR), rozdělené na 100 centů. Na směnu doporučujeme EUR nebo USD. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, jsou v hotelech běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 230 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Vízum do 180 dnů pobytu není potřeba pro občany ČR. Při vstupu je třeba předložit zpáteční letenku, rezervaci ubytování a prokázat dostatečnou finanční hotovost pro klrytí nákladů pobytu. Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.
Více informací zde.

NABÍDKA NA SEYCHELSKÉ OSTROVY:

Kompletní nabídku naleznete zde - Seychely.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás