Peru

Unikátní pevnosti, chrámy a města Inků, koloniální španělské paláce a kostely, plovoucí rybářské vesnice na jezeře Titicaca, kolonie tučňáků, kormoránů, pelikánů a lachtanů na ostrovech Ballista – známé jako malé Galapágy, horské hřebeny And a příjemné obyvatelstvo v pestrobarevném oblečení. 11x UNESCO (horské město Machu Picchu, historická města Cuzco, Lima a Arequipa, obrazce v poušti Nazca, národní parky Huascaran, Manú a Rio Abiseo). Kuchyni tvoří brambory, kukuřice a rýže, doplněné hovězím a kuřecím masem, ovocem a čajem z koky. Národním jídlem je cebiche – rybí filé s kořením a cibulkou.

INFORMACE:

PODNEBÍ:

Hlavní sezóna v Peru trvá od dubna do listopadu, kdy se vyskytuje nejméně dešťových srážek. Od prosince do března v Peru více prší. Teploty jsou podobné během celého roku kolem 24-26 °C s výjimkou horských oblastí.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je španělština, kečuánština a ajmarština. V turistických lokalitách se dále domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je peruánský nový sol (PEN), rozdělené na 100 centimos. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR. Výměna peněz je nejspolehlivější na letišti či v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, stejně tak jako cestovní šeky jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220-240 V. Zásuvky jsou s kulatými zdířkami jako v ČR.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Peru platí bezvízový styk. Občan ČR, držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Peru bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů ode dne vstupu.

Více informací zde

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás