Omán

Sultanát, jedna z nejbezpečnějších zemí světa. 5000 let stará historie, 4x UNESCO (zavlažovací systém Falaj, archeologická místa Al Khutm a Al Ayn), hrady (Al Mintarib, Jalai Bani Bu Hassan), pevnosti (Bahla, Nizza, Nachl), Jobova hrobka, mešity, věže, jeskyně. Poušť Wahiba s kempy (možnost sandboardingu, jízdy džípem 4x4 po dunách). Kaňon Wádí an Nachr, kamenitá údolí, kaskádové vodopády, zelené oázy a písečné pláže. Ostrov Masirah, hnízdiště karety obecné. Horské kmeny Jabalis, beduínská sídla, tradiční stavba lodí. Dýky chandžar, přírodní parfémy, keramika, stříbro, šperky.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Muscat

Hlavní město Ománu. Jeho historie sahá do období zhruba 1. století n. l., kdy bylo zmíněno Ptolemaiem. Poté se stalo důležitým přístavem mezi Indií a Středozemím. Sultánovo město jak, je přezdíváno, je tvořeno trojměstím sestávajícím z částí Muscat, Mutrah a Ruwi. Muscat je starodávné přístavní město a sídlo sultánova paláce. Mutrah představuje hlavní rezidenční oblast, nacházejí se zde levnější hotely a skvělý trh. Ruwi představuje obchodní část města, která byla vybudována v posledních desetiletích. Západním směrem od části Mutrah leží mezinárodní letiště Seeb. Velké hotely nabízejí plážové kluby s nejrůznějším sportovním vybavením. Zajímavé lokality jsou Pevnosti Jalali a Mirani, palác Alam, Ománsko-francouzské muzeum, palác Bait Al-Zubar, Ománské muzeum, Národní Muzem, Sultánovo muzeum, park Al-Riyam.

Salalah

Druhé nejvýznamější turistické letovisko Ománu, středisko jižní části země, vyhledávané zejména pro velmi příjemné počasí. Od poloviny června do poloviny září je zde monzumové období doprovázané velkou oblačností vlhkostí vzduchu. Po tomto období bývá tato oblast velice zajímavá z pohledu probouzející se místní flory. Nacházejí se zde majestátní masivy a nádherné písečné pláže. Město také slouží jako výchozí bod pro výlety do okolních archeologických lokalit. Místní trh Al-Husn je ideálním místem pro nákup parfémů, keramiky a tradičních ománských dýk. Let z Muscatu do Salalahu trvá 90 minut.

Sur

Leží na pobřeží 150 km jihovýchodně od Muscatu. V minulosti významné centrum obchodu s Indií a východní Afrikou. 6 km od centra města stojí 200 let stará pevnost Bilad a námořní muzeum. Byla zde zachována tradiční výroba plachetnic.

Barka

Vesnice na severozápadním pobřeží Ománu je vyhlášena trhy s ovocem, zeleninou a rybami, najdete zde i starobylý dům Bait Na Aman. Barka je také tradičním místem býčích zápasů.

Nizwa

Patří k největším městům ve vnitrozemí Ománu. V 6. a 7. století byla dokonce hlavním městem země. Dominantu představuje impozantní pevnost postavená v 17. století, zaujmout Vás mohou i další historické památky. Nizwa leží 165 km jihozápadně od Muscatu.

PODNEBÍ:

Na severu země vládne středomořské klimatické pásmo, jižní číst se nachází v tropickém a suchém písmu. Pro Omán jsou výrazně charakteristické vysoké teploty ( v létě se teploty pohybují kolem 37 - 49 °C), také se zde setkáte s celoroční vysokou vlhkostí vzduchu a velkou intenzitou slunečního záření..

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je arabština. V turistických oblastech se však domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je omáský riál (OMR), rozdělený na 1000 biasů. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR. V některých restauracích a obchodech jsou přijímány USD, avšak s nevýhodným kurzem. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 240 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Občané ČR mohou od roku 2004 obdržet vstupní víza do Sultanátu Omán na dobu 30 dní na Mezinárodním letišti v Muscatu, nebo na ománských hraničních přechodech. Pro získání víza stačí pouze cestovní pas platný min. 6 měsíců po skončení platnosti víža. Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás