• Omán
  • Omán
  • Omán

Potřebujete poradit?

Omán jsem osobně navštívil.

Jiří Masnica
Senior product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Omán

Sultanát, jedna z nejbezpečnějších zemí světa. 5000 let stará historie, 4x UNESCO (zavlažovací systém Falaj, archeologická místa Al Khutm a Al Ayn), hrady (Al Mintarib, Jalai Bani Bu Hassan), pevnosti (Bahla, Nizza, Nachl), Jobova hrobka, mešity, věže, jeskyně. Poušť Wahiba s kempy (možnost sanboardingu, jízdy džípem 4x4 po dunách). Kaňon Wádí an Nachr, kamenitá údolí, kaskádové vodopády, zelené oázy a písečné pláže. Ostrov Masirah, hnízdiště karety obecné. Horské kmeny Jabalis, beduínská sídla, tradiční stavba lodí. Dýky chandžar, přírodní parfémy, keramika, stříbro, šperky.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 1 hodina / letní + 2 hodiny
  • měna: ománský riál (OMR)
  • letecká společnost: Emirates
  • doba letu: 7,5 hodiny
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

Letoviska a okruhy

MASKAT

LETOVISKA:

Muskat
Hlavní město Ománu. Jeho historie sahá do období zhruba 1. století n. l., kdy bylo zmíněno Ptolemaiem. Poté se stalo důležitým přístavem mezi Indií a Středozemím. Sultánovo město jak je přezdívané, tvořeno trojměstím sestávajícím z částí Muskat, Mutrah a Ruwi. Muskat je starodávné přístavní město a sídlo sultánova paláce. Mutrah představuje hlavní rezidenční oblast, nacházejí se zde levnější hotely a skvělý trh. Ruwi představuje obchodní část města, která byla vybudována v posledních desetiletích. Západním směrem od části Mutrah leží mezinárodní letiště Seeb. Velké hotely nabízejí plážové kluby s nejrůznějším sportovním vybavením. Zajímavé lokality jsou Pevnosti Jalali a Mirani, palác Alam, Ománsko-francouzské muzeum, palác Bait Al-Zubar, Ománské muzeum, Národní Muzem, Sultánovo muzeum, park Al-Riyam.

Salalah
Druhé nejvýznamější turistické letovisko Ománu, středisko jižní části země, vyhledávané zejména pro velmi příjemné počasí. Od poloviny června do poloviny září je zde monzumové období doprovázané velkou oblačností vlhkostí vzduchu. Po tomto období bývá tato oblast velice zajímavá z pohledu probouzejícíse místní flory. Nacházejí se zde majestátní masivy a nádherné písečné pláže. Město také slouží jako výchozí bod pro výlety do okolních archeologických lokalit. Místní trh Al-Husn je ideálním místem pro nákup parfémů, keramiky a tradičních ománských dýk. Let z Muscatu do Salalahu trvá 90 minut.

Sur
Leží na pobřeží 150 km jihovýchodně od Muskatu. V minulosti významné centrum obchodu s Indií a východní Afrikou. 6 km od centra města stojí 200 let stará pevnost Bilad a námořní muzeum. Byla zde zachována tradiční výroba plachetnic.

Barka
Vesnice na severozápadním pobřeží Ománu je vychášena trhy s ovocem, zeleninou a rybami, najdete zde i starovylý dům Bait Na Aman. Barka je také tradičním místem býčích zápasů.

Nizwa
Patří k největším městům ve vnitrozemí Ománu. V 6. a 7. století byla dokonce hlavním městem země. Dominantu představuje impozantní pevnost postavená v 17. století, zaujmout Vás mohou i další historické památky. Nizwa leží 165 km jihozápadně od Muscatu.

PODNEBÍ:

Na severu země vládne středomořské klimatické pásmo, jizní číst se nachází v tropickém a suchém písmu. Pro Omán jsou výrazně charakteristické vysoké teploty ( v létě se teploty pohybují kolem 37 - 49 °C), také se zde setkáte s celoroční vysokou vlhkostí vzduchu a velké intenzity slunečního záření..

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je arabština. V turistických oblastech se však domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je omáský riál (OMR), rozdělený na 1000 biasů. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR. V některých restauracích a obchodech jsou přijímány USD, avšak s nevýhodným kurzem. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 240 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Občané ČR mohou od roku 2004 obdržet vstupní víza do Sultanátu Omán na dobu 30 dní na Mezinárodním letišti v Muskatu, nebo na ománských hraničních přechodech. Pro získání víza stačí pouze cestovní pas platný min. 6 měsíců po skončení platnosti víža. Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.
Více informací zde.

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.