Nový Zéland

Nedotčená příroda s činnými sopkami, kráterovými jezery, ledovci, krápníkovými jeskyněmi, termálními oblastmi s gejzíry a prameny a maorskou kulturou s tradičním tetováním, dřevořezbou a tanci se zpěvy. 3x UNESCO (národní park Tongariro s mnoha druhy endemických zvířat, Te Wahipounamu – ledovcové fjordy se skalními útesy a vodopády, sub-antarktické ostrovy s koloniemi 126 druhů ptáků). Wellington je nejjižnějším hlavním městem světa. Tradiční kuchyni s jehněčím masem na bylinkách doplňují sladkovodní i mořské ryby se zeleninou, plody moře a tropické ovoce.

INFORMACE:

PODNEBÍ:

Klima je na většině území Nového Zélandu mírné oceánské, na severu země pak subtropické. Hlavní turistická sezóna trvá od listopadu do dubna. Rozdíly mezi teplotami v létě a v zimě nejsou příliš velké, počasí je však rychle proměnné. Mírné a vlhké podnebí udržuje mořský chladný vítr. Prší pravidelně a přeháňky jsou časté i přes léto. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 28°C a v zimě spadá pod 15°C.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je angličtina a maorština.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je novozélandský dolar (NZD), rozdělené na 100 centů. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR. Výměna peněz je nejspolehlivější na letišti či v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, stejně tak jako cestovní šeky jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220-240 V. Zásuvky jsou stejné jako v Austrálii s plochými zdířkami a je tedy nutný adaptér.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Na Nový Zéland platí bezvízový styk. Občan ČR, držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Nového Zélandu bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů ode dne vstupu.

Více informací zde

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás