Mayotte

Zámořské území Francie, romantické souostroví vulkanického původu. Jedna z největších lagun na světě s hloubkou až 60 metrů s 600 druhem ryb. 160 km dlouhý korálový útes s výbornými podmínkami pro potápění a šnorchlování. Endemická flóra a fauna. Mořské želvy, lemuři Maki, delfíni, velryby. Typické stromy baobaby, akácie, liány, orchideje, mangrovníky, chlebovníky. Místní trhy s kakaem, vanilkou, skořicí, vonným dřevem a květinovým olejem Ylang Ylang. Vynikající kuchyně je kořeněná, patří k ní ryby a plody moře, hovězí špíz, mataba (jídlo z kořenu maniocu). Doporučujeme ochutnat kokosové mléko a francouzské víno.

INFORMACE:

LETOVISKA:

PODNEBÍ:

Mayotte leží v tropickém pásmu s průměrnou ročnou teplotou 25 °C. Období sucha trvá od května do října a období dešťů od prosince do března.

JAZYK:

Úředním jazykem je francouzština. Místí používají jazyk mahorais.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Oficiální měnou je euro.

ELEKTŘINA:

Elektrická síť je 220 V / 50 Hz. Budete proto potřebovat adaptér. Zásuvky jsou ale evropského typu.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Díky tomu, že Mayotte je francouzským územím, nemusíte řešit žádné vstupní formality. Postačí Vám platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás