Madagaskar

Ostrovní stát s prašnými červenými cestami, typickým stromem baobab, 3x UNESCO (deštný prales Atsinanana, královská hora Ambohimanga), zajímavý palácový komplex Rova. Národní parky a rezervace (Masoala, Tsingy, Andringitra). Tropický deštný prales, korálové útesy, písečné pláže na ostrovech Nosy Be a St. Marie. Krasové věže, jeskyně, podzemní řeky formované milióny let. Unikátní fauna a flóra s 60 % endemických druhů. Lemuři, chameleóni, krokodýli, gekoni, ledňáčci. Domorodé vesničky s tradičním způsobem života. Rýže s masem. Hřebíček, vanilka, mango, liči a káva. 10 must-see islands dle Tripadvisor.

INFORMACE:

LETOVISKA:

St. Marie

Ostrov s jednou silničkou která půlí ostrov na dvě části a spojuje letiště s přístavem. Jedná se o místo kde se zastavil čas, můžete si užít pobyt na pláži, nebo podnikat výlety do vnitrozemí, kde se můžete setkat s tradičním typem obydlí a stylem života. V 17. století byl ostrov hojně využíván piráty, ostrov je spojen se jmény Villiam Kidd, robert Culliford, Oliver Levasseur a další. Rozloha ostrova je 222 km2, hlavní centrum je městečko Ambodifotatra. Úžina mezi ostrovem a Madagaskarem je ideální na pozorování verlyb, které připlouvají do těchto vod během jejich migrace na jih.

Antananarivo

Hlavní město ostrova Madagaskar. Užívá se i francouzský název Tananarive neboli Tana. Město leží v centrální části ostrova, je největším městem (1.5 mil obyvatel). Sídlo Madagaskarské Univerzity a College Rural d Ambatobe. Ve městě a okolí je více než 50 kostelů (včetně anglickánské a římskokatolické katedrály) a asi stejný počet muslimských mešit. Naleznete zde krokodýlí farmu a taktéž minizoo, kde se můžete sektat s lemury ve volném výběhu.

Nosy Be

Ostrov je hlavním turistickým letoviskem Madagaskaru a to i s okolními ostrovůvky (Nosy Komba, Nosy Tanikely, Nosy Sakatia a Nosy Mitsio). Ostrov je oblíben u lidí, kteří hledají typický prázdninový resort s možnostmi koupání a potápění, se spoustou retaurací a rušným nočním životem. Dalšími turistickými atrakcemi na Nosy Be je staré vězení z roku 1855 a Marodoka, ruiny pobřežní pevnosti vybudované piráty, kteří zde ztroskotali. Na ostrově se nachází přírodní rezervace o rozloze 740 ha s původní ostrovní vegetací, kde mají svůj domo napr. černí lemuři, chameleóni, hroznýši nebo hadi nosatí.

PODNEBÍ:

Východní a severozápadní pobřeží je ovlivňováno stálými větry z jihovýchodu, které přinášejí vydatné deště v zime od května do záři. Centrální plošina a západní pobřeží je chráněno před těmito větry. Srážky získávají z monzunových větrů, které se objevují během léta od října do dubna. Oproti jižní části ostrova, kde je neustále nedostatek srážek, někde i polopoušť. Na centrální plošině je tropické horské klima s různými teplotami. Všeobecně se podnebí na ostrově liší podle nadmořské výšky. Pobřeží je teplejší 21-26°C a vlhčí, plrošina má průměrné teploty 13-20°C. Madagaskar má dvě hlavní sezóny: teplé období dešťů od listopadu do dubna a období sucha od května do října. Období sucha v horách je velmi příjemné a slunečné, i když může být někdy chladněji. Západní pobřeží je sušší než východní, jihozápad a jih je polopoušť.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je malgaština. V turistických oblastech se však domluvíte francouzky, někde i anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je malgašský ariary (MGA), rozdělené na 5 iraimbilanja. Na směnu doporučujeme EUR. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty jsou v hotelech běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 240 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Vízum je možné získat po příletu na mezinárodní letiště Antananarivo za 30 EUR (pobyt do 30 dní) nebo 60 EUR (pobyt nad 30 dní). K vyřízení víza je potřeba vplnit formulář a přiložit 2 fotografie a cestovní pas. Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás