• Madagaskar
  • Madagaskar
  • Madagaskar
  • Madagaskar

Potřebujete poradit?

Madagaskar jsem osobně navštívil.

Jiří Masnica
Senior product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Madagaskar

Ostrovní stát s prašnými červenými cestami, typickým stromem baobab, 3x UNESCO (deštný prales Atsinanana, královská hora Ambohimanga), zajímavý palácový komplex Rova. Národní parky a rezervace (Masoala, Tsingy, Andringitra). Tropický deštný prales, korálové útesy, písečné pláže na ostrovech Nosy Be a St. Marie. Krasové věže, jeskyně, podzemní řeky formované milióny let. Unikátní fauna a fl óra s 60 % endemických druhů. Lemuři, chameleóni, krokodýli, gekoni, ledňáčci. Domorodé vesničky s tradičním způsobem života. Rýže s masem. Hřebíček, vanilka, mango, liči a káva. 10 must-see islands dle Tripadvisor.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 2 hodiny / letní + 1 hodina
  • měna: ariary (MGA)
  • letecká společnost: Air France, Air Madagaskar
  • doba letu: 10,5 hodiny
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s polopenzí

Letoviska a okruhy

OSTROV NOSY BE | OSTROV SAINTE MARIE

LETOVISKA:

St. Marie
Ostrov s jednou silničkou která půlí ostrov na dvě části a spojuje letiště s přístavem. Jedná se o místo kde se zastavil čas, můžete si úžt pobyt na pláži, nebo podnikat výlety do vnitrozemí, kde se můžete setkat s tradičním typem obydlí a stylem života. V 17. století byl ostrov hojně využíván piráty, ostrov je spojen se jmény Villiam Kidd, robert Culliford, Oliver Levasseur a další. Rozloha ostrova je 222 km2, hlavní centrum je městečko Ambodifotatra. Úžina mezi ostrovem a Madagaskarem je ideální na pozorování verlyb, které připlouvají do těchto vod během jejich migrace na jih.

Antananarivo
Hlavní město ostrova Madagaskar. Užívá se i francouzský název Tananarive neboli Tana. Město leží v centrální části ostrova, je největším městem (1.5 mil obyvatel). Sídlo Madagaskarské Univerzity a College Rural d Ambatobe. Ve městě a okolí je více než 50 kostelů (včetně anglickánské a římskokatolické katedrály) a asi stejný počet muslimských mešit. Naleznete zde krokodýlí farmu a taktéž mnizoo, kde se můžete sektat s lemury ve volném výběhu.

Nosy Be
Ostrov je hlavním turistickým letoviskem Madagaskaru a to i s okolními ostrovůvky (Nosy Komba, Nosy Tanikely, Nosy Sakatia a Nosy Mitsio). Ostrov je oblíben u lidí, kteří hledají typický prázdninový resort s možnostmi koupání a potápění, se spoustou retaurací a rušnám nočním životem. Dalšími turistickými atrakcemi na Nosy Be je staré vězení z roku 1855 a Marodoka, rujny pobřežní pevnosti vybudované piráty, kteří zde ztroskotali. Na ostrově se nachází přírodní rezervace o rozloze 740 ha s původní ostrovní vegetací, kde mají svůj domo napr. černí lemuři, chameleóni, hroznýši nebo hadi nosatí.

PODNEBÍ:

Východní a severozápadní pobřeží je ovlivňováno stálými větry z jihovýchodu, které přinášejí vydatné deště v zime od května do záři. Centrální plošina a západní pobřeží je chráněno před těmito větry. Srážky získávají z monzunových větrů, které se objevují během léta od října do dubna. Oproti jižní části ostrova, kde je neustále nedostatek srážek, někde i polopoušť. Na centrální plošině je tropické horské klima s různýi teplotami. Všeobecně se podnebí na ostrově liší podle nadmořské výšky. Pobřeží je teplejší 21-26°C a vlhčí, plrošina má průměrné teploty 13-20°C. Madagaskar má dvě hlavní sezóny: teplé období dešťů od listopadu do dubna a období sucha od května do října. Obdoví sucha v horách je velmi příjemné a slunečné, i když může být někdy chladněji. Západní pobřeží je sušší než východní, jihozápad a jih je polopoušť.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je malgaština. V turistických oblastech se však domluvíte francouzky, někde i anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je malgašský ariary (MGA), rozdělené na 5 iraimbilanja. Na směnu doporučujeme EUR. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, jsou v hotelech běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 240 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Vízum je možné získat po příletu na mezinárodní letiště Antananarivo za 30 EUR (pobyt do 30 dní) nebo 60 EUR (pobyt nad 30 dní). K vyřízení víza je potřeba vplnit formulář a přiložit 2 fotografie a cestovní pas. Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.
Více informací zde.

 

Dovolená Madagaskar

Více informací o zájezdu (dovolené) Madagaskar - Sainte Marie

Resort Princess Bora Lodge ****
Madagaskar - Sainte Marie
Délka:9, 12 dnů Cena od:
59 769 Kč
Stravování:plná penze, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.