Kuba

Španělská koloniální architektura, 9x UNESCO (stará Havana, Trinidad, Cienfuegos, pohoří Viňales a další). Varadero, 16 km dlouhá písečná pláž, staré americké Pontiacy a Chevrolety používané v každodenním životě, všudypřítomný odkaz revolucionáře Che Guevary, doutníky Cohiba, patřící mezi nejkvalitnější na světě, kabarety, kubánské tance a hudba Salsa nebo Timba. Šnorchlování, potápění, golf. Možnost zapůjčení vozu a zajištění individuálního okruhu. Kvalitní rum Havana Club, exotické koktejly Cuba Libre, Mojito, Piňa Colada. Typická kubánská jídla jsou Congrí, Mors y Cristianos (rýže s fazolemi).

INFORMACE:

LETOVISKA:

Varadero

Je jedno z největších kubánských letovisek, rozprostírající se na 16 km dlouhém poloostrově nedaleko hlavního města Havany cca 1,5 hodiny jízdy. Nachází se v provincii Matanzas. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Do seznamu světového dědictví UNESCO bylo město zapsáno pro svoji koloniální architekturu.
Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Ubytovat se lze ve 3* a 5* hotelech s all inclusive. Také zde naleznete jediné 18jamkové golfové hřiště na Kubě.
Pobyt můžete kombinovat s množstvím výletů do okolí s česky mluvícím průvodcem.

Havana

Jako Paříž Karibiku je označována Havana, hlavní město Kuby. Dvoumiliónové město v lidech neevokuje pouze Fidela Castra, doutníky, rum a revoluci. Je také městem malebných uliček a zajímavých turistických památek, živé hudby a tance. Ideální je zde strávit 2 noci a následně pokračovat do plážových letovisek s hotely s all inclusive. Ubytování nabízíme ve 4* a 5* hotelech se snídaní či polopenzí. Taktéž při kombinaci zájezdů na ostrovy bývá povinná první a poslední noc v Havaně a to z důvodu vnitrostátních letů.

Trinidad

Původní španělské městečko založené v roce 1514 španělským conquistador Diego Velázquez de Cuéllar, což z něj činí jedno z nejstarších kubánských měst. Při založení mělo název Villa De la Santísima Trinidad (česky Obec nejsvětější trojice).
Do seznamu světového dědictví UNESCO bylo město zapsáno pro svoji koloniální architekturu. V okolí města se rozkládaly rozlehlé plantáže cukrové třtiny, které přinášely městu bohatství. Právě díky kapitálu z obchodu s třtinovým cukrem je Trinidad jedním z nejvýstavnějších historických měst na ostrově. Jižně pod městem se nachází několik hotelů přímo u písečné pláže vhodné k odpočinku. Taktéž jsou možné výlety do národního parku Sierra del Escambray, nebo na nedalekou plantáž Iznaga s unikátní hlídací věží.

Cayo Coco

Ostrov u severního pobřeží Kuby spojený hrází s hlavním ostrovem. Doprava z hlavního ostrova je letecky místním přeletem z Havany. Ostrov nabízí krásné pláže a bohatší podmořský život. Při kombinaci zájezdů na ostrov bývá povinná první a poslední noc v Havaně a to z důvodu vnitrostátních letů. Hotely jsou jen 4* a 5* kategorie s all inclusive.

Cayo Largo

ostrov na jižní strany Kuby je vyhledávaný pro výborné podmínky pro šnorchlování a potápění. Doprava z hlavního ostrova je letecky místním přeletem z Havany. Při kombinaci zájezdů na ostrov bývá povinná první a poslední noc v Havaně a to z důvodu vnitrostátních letů. Hotely jsou jen 4* kategorie s all inclusive

Cayo Santa Maria

Ostrov u severního pobřeží propojený hrází s hlavním ostrovem. Tato oblast zažívá velký boom a stavějí se zde nové a luxusní hotely. Letovisko nabízí krásné pláže, bohatší podmořský život a klidné okolí. Doprava z hlavního ostrova je letecky místním přeletem z Havany. Při kombinaci zájezdů na ostrov bývá povinná první a poslední noc v Havaně a to z důvodu vnitrostátních letů. Hotely jsou jen 4* a 5* kategorie s all inclusive.

PODNEBÍ:

Počasí na Kubě se liší v závislosti na konkrétním období. Hlavní sezóna u plážových destinací trvá od listopadu do května, kdy se vyskytuje nejméně dešťových srážek. Od června do října je na Kubě největší teplo, avšak také více prší. Zejména v srpnu - říjnu se mohou vyskytovat hurikány. Rozdíly jsou také mezi jednotlivými letovisky, kdy například na jižním pobřeží tolik nefouká jako na severním, které je více ovlivňováno Atlantickým oceánem.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je španělština. V turistických oblastech se však domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Na Kubě je oficiální měnou kubánské peso, ale pro turisty platí konvertibilní peso. Před cestou na ostrov doporučujeme vyměnit si EUR nebo USD. Peso není mezinárodně uznávanou měnou a mimo Kuby nemá žádnou hodnotu. Platební mezinárodní karty jako VISA a MASTERCARD jsou přijímány, pokud nejsou vystaveny americkou bankou. Elektrické napětí je dnes již standardní 220 V, stejně tak jako elektrické zásuvky jsou již ve většině hotelů evropského typu.

ELEKTŘINA:

Elektrické napětí je dnes již standardní 220 V, stejně tak jako elektrické zásuvky jsou již ve většině hotelů evropského typu.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Občané ČR, kteří cestují na Kubu, musí mít platný cestovní pas minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené. Turistické vízum se uděluje v podobě turistické karty. Kartu lze vyřídit přes cestovní kancelář. Umožňuje dobu pobytu na území Kuby do 30 dnů. Víza jiná než turistická uděluje kubánské konzulární oddělení v Praze.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás