Kostarika

Ekologický ráj s desítkami národních parků s bujnou tropickou vegetací a rozmanitou faunou s ptáky, lenochody, opicemi, motýly, mnoha vyhaslými i činnými vulkány s horkými prameny, z nichž nejznámější jsou Arenal a Irazu, 3x UNESCO (rezervace Guanacaste, národní parky La Amistad a Coco Island). Visuté mosty Sky Walks, adrenalinové sporty kanopy tours, rafting, bungee, surfing, golf, divoké písečné pláže. Pestrá kultura ovlivněná Mayi a španělskými kolonizátory. Kostarická kuchyně je směsí francouzské, mexické, čínské a americké kuchyně doplněné rybami, plody moře a tropickým ovocem, skvělá káva.

INFORMACE:

LETOVISKA:

PODNEBÍ:

Hlavní sezóna v Kostarice trvá od prosince do dubna, kdy se vyskytuje nejméně dešťových srážek. Od května do listopadu je v Kostarice období deštů. V deštných pralesech se deště vyskytují během celého roku. Teploty jsou podobne během celého roku kolem 25-30 °C s vyjímkou horských oblastí, kde se teploty pohybují kolem 15-20°C.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je španělština. V turistických lokalitách se dále domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je kostarický colon (CRC), rozdělené na 100 centimos. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR.Výměna peněz je nejspolehlivější na letišti či v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, stejně tak jako cestovní šeky jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 100-127 V. Zásuvky jsou s plochými zdířkami, je tedy nutný adaptér.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Kostariky platí bezvízový styk. Občan ČR, držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Kostariky bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů ode dne vstupu.

Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás