Kambodža

Majestátní buddhistické chrámy a paláce khmérské kultury Angkor Vat (UNESCO), Bayon, Preah Vihear (UNESCO), rákosové lodě a plovoucí rybářské vesnice na jezeře Tonle Sap, Královský palác a Stříbrná pagoda v hlavním městě Phnom Penh s khmérskou, čínskou a francouzskou koloniální architekturou, pohostinné obyvatelstvo, nedotčená příroda, horské kmeny. Dlouhé písečné pláže v Sihanoukvile. Polévky s rýžovými nudlemi a zeleninou, rýže, nudle, ryby a plody moře, tropické ovoce, kulinářskou specialitou jsou smažení pavouci.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Sihanoukville

Většina lidí si Kambodžu spojí s chrámem Angkor Wat, ale nachází se zde i letovisko luxusní plážové dovolené v Thajském zálivu, a to v Sihanoukville. Už ve 20. století sem jezdila francouzská honorace, ale pak městečko upadlo kvůli rudým Khmerům do zapomenutí a k jeho obnově dochází až v posledních letech. Nedaleko pobřeží se nachází i luxusní resort na soukromém ostrově Koh Dek Koul.

PODNEBÍ:

Podnebí v Kambodži je tropické a příznivé po celý rok. Monzunové období trvá od května do října a právě proto je hlavní turistickou sezónou období zimy.

JAZYK:

Úředním jazykem je khmerština. Kambodža je bývalá francouzská kolonie, a proto se na úřadech nebo mezi vzdělaným obyvatelstvem domluvíte francouzsky a anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Riel (KHR) = 10 kaků = 100 senů; platební karty jsou přijímány v některých obchodech, hotelech a restauracích. Peníze můžete měnit na letišti, v hotelech, směnárnách a bankách.

ELEKTŘINA:

230 V/50 Hz; používají se evropské a americké zásuvky.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro vstup je potřeba vízum a cestovní pas, jehož platnost přesahuje víza o 3 měsíce. O vízum je možné zažádat na zastupitelském úřadě nebo přímo na letišti ve Phnom Penhu nebo Siam Reapu. 

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás