• Jordánsko
  • Jordánsko
  • Jordánsko

Potřebujete poradit?

Jordánsko jsem osobně navštívil.

Jiří Masnica
Senior product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Jordánsko

7000 let stará historie, 4x UNESCO (skalní město Petra – nový div světa, starověké kresby v oblasti Wadi Rum), křižácké hrady (Kerak), římské město Jerash, pouštní zámky, římská, nabatejská a arabská architektura. Mozaiková mapa svaté země v kostele sv. Jiří v Madabě, biblická místa (posvátná hora Mt. Nebo, Betánie, pevnost Makareus). Národní parky a rezervace, oázy, kaňony, posvátná řeka Jordán, zmíněná ve Starém zákoně. Mrtvé moře s léčebnými účinky, Rudé moře s korálovým pásem, potápění, šnorchlování. Vodní dýmky, beduíni, bazary s kořením, oříšky a sušeným ovocem. Orientální hudba a kuchyně s tradičním jídlem Meze.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 1 hodina / letní + 1 hodina
  • měna: jordánský dinár (JOD)
  • letecká společnost: Austrian, Turkish Airlines
  • doba letu: 5 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

Letoviska a okruhy

AQABA | MRTVÉ MOŘE

LETOVISKA:

Mrtvé Moře:
Nejníže položené místo na zemi 400 m.p.m., 75 km dlouhé a 17 km široké jezero. Kormě vody bohaté na nerostné látky (33% koncentrace soli) zde najdete i minerální prameny s vysokým obsahem nerostů, černé léčivé bahno a v neposlední řadě 330 slunečních dní v roce. Pobytová terapie je vhodná pro léčení, konžních, pohybového ústrojí, neurologických, gynekologických či očních onemocnění.

Ammán
Je hlavní město již od antického období. Dnes má ammán 1,6 mil. obyvatel. Kopcovitý ráz mu dává zvláštní charakter. Uprostřed města se nachází citadela, pahorek s ruinami Herkulova Chrámu s archeologickými nálezy starými až 700 tisíc let. Na okraji se nalézá římské divadlo pro 5000 diváků. Dnešní Ammán je rychle rostoucí velkoměsto s rušnými obchodními a administrativními centry a širokám výběrem obchodů a restaurací. Asi 45 km od Ammánu sojí za návštěnvu dochovalé římské město Jerashe.

Aqaba
leží cca 15 km od města Eilat. Nejjižněji položené turistické plážové letovisko v Jordánsku na břehu Rudého moře. V posledních letech se významně rozrostlo. Awaba nabízí nádherné pláže lemované palmami a rudým mořem s rozmanitým podmožským životem s dochovalými korály. Pobytovou dovolenou nezapomeňte zpestřit celodenním výletem do St. Petry. Doba letu z Ammánu do Aqaby činní 60 minut.

Sv. Petra
Nejznámější jorádnská památka. Magické místo, jehož původní poslání dodnes kryje rouška tajemství. Pohřebiště narůžovělé barvy vytesané ve skalách, které se tyčí ve výšce přes 900 metrů nad mořem. Právě tady sní svůj věčný sen nejbohatší z Nabatejců v hrobech, tekré vyrážejí dech půvabem a výzdobou. Některé nesou typické nabatejské ornamenty a dekory, na některých je pouhým oknem patrný vliv sousedních kultur, syrské a egyptské.

PODNEBÍ:

V Jordánsku je počasí stubropické suché a je ovlivněno Střdozemním mořem. Na západě je klima více středomořské, na východě potom pouštní. Zimy jsou zde studené a léta opravdu teplá a suchá. V létě jsou teploty v údolích až okolo 48 °C, v Ammánu okolo 26°C.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je arabština. V turistických oblastech se domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je jordánský dinár (JOD), rozdělený na 1000 filsů. Na směnu doporučujeme EUR nebo USD. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, jsou v hotelech běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Vízum do Jordánska lze obdržet po příletu v Ammánu za poplatek 40 JOD, Vízum lze obdržet na ambasádě ve Vídni. Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.
Více informací zde.

 

Dovolená Jordánsko

Více informací o zájezdu (dovolené) Jordánsko - Aqaba

Mövenpick Resort & Residences Aqaba *****
Jordánsko - Aqaba
Délka:8, 11 dnů Cena od:
22 236 Kč
Stravování:polopenze, snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Jordánsko - Mrtvé moře

Mövenpick Resort & Spa Dead Sea *****
Jordánsko - Mrtvé moře
Délka:8, 11 dnů Cena od:
23 275 Kč
Stravování:plná penze, polopenze, snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Jordánsko - Mrtvé moře

Dead Sea Spa ***
Jordánsko - Mrtvé moře
Délka:8, 11 dnů Cena od:
19 116 Kč
Stravování:plná penze, polopenze, snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň

Akční nabídka

Více informací o zájezdu (dovolené) Jordánsko - Mrtvé moře

Hilton Dead Sea Resort & Spa *****
Jordánsko - Mrtvé moře
Délka:8, 11 dnů Cena od:
20 782 Kč
Stravování:polopenze, snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.