Jordánsko

7000 let stará historie, 4x UNESCO (skalní město Petra – nový div světa, starověké kresby v oblasti Wadi Rum), křižácké hrady (Kerak), římské město Jerash, pouštní zámky, římská, nabatejská a arabská architektura. Mozaiková mapa svaté země v kostele sv. Jiří v Madabě, biblická místa (posvátná hora Mt. Nebo, Betánie, pevnost Makareus). Národní parky a rezervace, oázy, kaňony, posvátná řeka Jordán, zmíněná ve Starém zákoně. Mrtvé moře s léčebnými účinky, Rudé moře s korálovým pásem, potápění, šnorchlování. Vodní dýmky, beduíni, bazary s kořením, oříšky a sušeným ovocem. Orientální hudba a kuchyně s tradičním jídlem Meze.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Mrtvé Moře:

Nejníže položené místo na zemi 400 m.p.m., 75 km dlouhé a 17 km široké jezero. Kromě vody bohaté na nerostné látky (33% koncentrace soli) zde najdete i minerální prameny s vysokým obsahem nerostů, černé léčivé bahno a v neposlední řadě 330 slunečních dní v roce. Pobytová terapie je vhodná pro léčení pohybového ústrojí, kožních, neurologických, gynekologických či očních onemocnění.

Ammán

Je hlavní město již od antického období. Dnes má Ammán 1,6 mil. obyvatel. Kopcovitý ráz mu dává zvláštní charakter. Uprostřed města se nachází citadela, pahorek s ruinami Herkulova Chrámu s archeologickými nálezy starými až 700 tisíc let. Na okraji se nalézá římské divadlo pro 5000 diváků. Dnešní Ammán je rychle rostoucí velkoměsto s rušnými obchodními a administrativními centry a širokám výběrem obchodů a restaurací. Asi 45 km od Ammánu sojí za návštěvu dochovalé římské město Jerashe.

Aqaba

Leží cca 15 km od města Eilat. Nejjižněji položené turistické plážové letovisko v Jordánsku na břehu Rudého moře. V posledních letech se významně rozrostlo. Aqaba nabízí nádherné pláže lemované palmami a rudým mořem s rozmanitým podmožským životem s dochovalými korály. Pobytovou dovolenou nezapomeňte zpestřit celodenním výletem do Petry. Doba letu z Ammánu do Aqaby činní 60 minut.

Petra

Nejznámější jordánská památka. Magické místo, jehož původní poslání dodnes kryje rouška tajemství. Pohřebiště narůžovělé barvy vytesané ve skalách, které se tyčí ve výšce přes 900 metrů nad mořem. Právě tady sní svůj věčný sen nejbohatší z Nabatejců v hrobech, které vyrážejí dech půvabem a výzdobou. Některé nesou typické nabatejské ornamenty a dekory, na některých je pouhým oknem patrný vliv sousedních kultur, syrské a egyptské.

PODNEBÍ:

V Jordánsku je počasí stubropické suché a je ovlivněno Střdozemním mořem. Na západě je klima více středomořské, na východě potom pouštní. Zimy jsou zde studené a léta opravdu teplá a suchá. V létě jsou teploty v údolích až okolo 48 °C, v Ammánu okolo 26°C.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je arabština. V turistických oblastech se domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je jordánský dinár (JOD), rozdělený na 1000 filsů. Na směnu doporučujeme EUR nebo USD. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty jsou v hotelech běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Vízum do Jordánska lze obdržet po příletu v Ammánu za poplatek 40 JOD, Vízum lze obdržet na ambasádě ve Vídni. Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás