Japonsko

Buddhismus a šintoismus, přívětivé a pracovité obyvatelstvo, 16x UNESCO (historické časti měst Kjótó a Nara, svatyně a chrámy Nikko, hrad Himeji-jo), nejstarší chrám Asakusa-Sensoji v Tokiu, historické hrady šógunů, hora Fudži a jezero Hakone, moderní technologické vymoženosti, rychlovlaky šinkanzen, pouliční neónové reklamy a světelné lampióny, alegorické divadlo. Relaxační zahrady, bonsaje a kaligrafie. Národní sport sumo, tajči, karate, aikido, judo. Zdravá a rozmanitá kuchyně – suši, sašimi, ryby a plody moře, rýže a nudle, víno saké, mnoho druhů zeleného a bílého čaje.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Tokio

Tokio ve skutečnosti není město ale jenom jedna ze 47 prefektur Japonska. To, co my známe, je Velké Tokio, které se skládá z prefektur Čiba, Kanagawa, Saitama a Tokio, a tvoří tak největší aglomeraci světa s cca 30 milióny obyvatel. V Tokiu je mnoho památek, např. Císařský palác, Tokio Tower nebo druhá nejvyšší věž světa Tokio Skytree. Mezi známe čtvrtě patří Šindžuku, nebo nákupní a jedna z nejdražších oblastí světa Ginza. Západně od Tokia se nachází nejvyšší hora Japonska – Fudži, která je stále aktivní sopkou, ale poslední erupce byla začátkem 18. století.

Okinawa

Tí, kteří si chtějí v Japonsku oddýchnout na pláži, pravděpodobně navštíví ostrov Okinawa, kde se ani na sklonku zimy neochladí pod 20°. Okinawa je ostrov souostroví Rjúkjú a hlavním městem je Naha. Nachází se na korálových útesech a představuje tak útočiště pro mnoho zajímavých druhů rostlin a živočichů, např. Manty obrovské. V Japonsku si na svoje přijdou i milovníci lyžování, např. ve střediskách Hakuba, Niseko, Nozawa Onsen nebo Furano.

PODNEBÍ:

Sever Japonska – ostrovy Honšú (Tokio) a Hokkaidó – se nachází v mírném pásmu s tuhými zimami a teplými léty. Hokkaidó patří k sušším částem Japonska. Naopak v jižnějším Honšú jsou srážky častější a léta trvají déle. Jih Japonska – ostrovy Kjúšú a Šikoku se nachází v subtropickém pásmu, a proto jsou zimy mírné a léta dlouhá a teplá. Podnebí Japonska je ovlivněno mořskými proudy. Letní monzuny zasahují hlavně jižní pobřeží a koncem podzimu mohou přinášet i silné tajfuny.

JAZYK:

Úředním jazykem je japonština. Anglicky se domluvíte jenom v hotelech nebo turistických centrech.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

japonský jen (JPY); většina restaurací a obchodů akceptuje platební karty VISA nebo MasterCard

ELEKTŘINA:

110 V / 50 Hz; potřebná redukce na japonské zásuvky

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro vstup do Japonska je potřebný jenom pas platný 6 měsíců po návratu. Vízum pro cesty do 90 dnů není potřeba. Není dovoleno dovážet potraviny. Bezcelně si lze dovézt věci osobní potřeby do hodnoty 200 000 JPY, 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, 3 lahve alkoholu s obsahem 0,75 l a 56 g parfému. Alkohol zakoupený na asijských letištích je při přestupu v zemi Schengenského prostoru zabavován.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás