Jamajka

Ostrov objevený Kryštofem Kolumbem, španělská koloniální architektura, pevnost George, domov hudebních stylů reggae a ska s největším představitelem a legendou Bobem Marleyem. V oblasti Negril 11 km dlouhý pás písečné pláže, plantáže cukrové třtiny, proslulá káva značky Blue Mountain, jamajský rum Captain Morgan, likéry Tia María. Golfová hřiště, šnorchlování, potápění. Národní parky, botanická zahrada Shaw park, jeskyně, vodopády, korálové útesy, tradiční pochoutkou je jamajské kuře na kokosovém oleji.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Montego Bay

Montego Bay leží na severozápadním pobřeží Jamajky. Je to velmi příjemné město a pokud máte rádi zábavu a rušný život, je to místo právě pro vás. Najdete tu množství restaurací, barů, klubů s živou hudbou. Rozkládají se tu zábavní parky, hotelové komplexy a mnoho obchodů. Montego Bay je také nejnavštěvovanějším místem ostrova a říká se, že je turistickým centrem Jamajky. Největší atrakcí jsou dlouhé písečné pláže podél průzračného moře. Město se kromě toho chlubí i známými kulturními a historickými památkami.

Ocho Rios

Město Ocho Rios leží na severu Jamajky nedaleko místa, kde poprvé přistál Kryštof Kolumbus. Na Jamajce se říká, že v Ocho Rios se nebe vlévá do moře. Město je moderním turistickým letoviskem, které vyrostlo z původně malé rybářské vesničky. Dnes zde stojí luxusní hotely na dlouhých písečných plážích. Ocho Rios je vyhledáváno především milovníky potápění a vodních sportů. Oblast v okolí Ocho Rios oplývá bujnou vegetací. Je obklopená zelenými pahorky a širokou pláží Turtle Beach. Zajímavým místem je zahrada Coyaba River Garden s tropickými rostlinami.

Negril

Negril leží v nejzápadnější části Jamajky. Nabízí nádherné dlouhé pláže s bílým pískem, slunečním svitem a tropickým kouzlem. Je to vhodné místo pro procházky po písčitých plážích a koupání v azurově modrém moři. Lokalita je vhodná pro milovníky potápění a šnorchlování. Můžete si zde vyzkoušet množství sportovních a zábavních aktivit. K využití lákají tenisové kurty a golfové hříště. V centru města jsou k dispozici restaurace a obchůdky se suvenýry. Můžete vyrazit na výlet ke zříceninám Whitehall nebo na projížďku do Booby Cay a obdivovat vzácné druhy ptáků. Za návštěvu stojí také výlet na kanoi do chráněné přírodní rezervace

Kingston

Kingston je hlavním městem a skutečným srdcem Jamajky. Leží na úpatí Modrých hor. Je centrem obchodu. Najdete zde širokou nabídku historických a kulturních atrakcí, muzeí, galerií, divadel. Večer se otevírají noční kluby a diskotéky. Všude kam se podíváte narazíte na historii, od Farního kostela s nejstarším hrobem z roku 1699 až k přeplněnému náměstí Parade, kde kdysi cvičili britští vojáci. Kulturní zážitek vám poskytne poslech Filharmonické symfonie, sledování Národní divadelní taneční skupiny. Můžete si užít piknik na pláži nebo se projít v botanické zahradě. V Modrých horách můžete navštívit kávové plantáže. Zajímavá bude jistě i návštěva Port Royalu, který býval v 17. století doupětem pirátů.

Port Antonio

Port Antonio je malé a klidné městečko s jedním z nejkrásnějších přístavů na světě. Je to místo, kde opravdu uniknete před stresem každodenního života, místo přímo stvořené pro milovníky pobytu na pláži. Zažijete zde klidnou dovolenou se sluncem a zároveň můžete obdivovat nádherné přírodní scenérie, které Port Antonio nabízí.

PODNEBÍ:

Podnebí je na Jamajce tropické, teploty se po celý rok pohybují kolem 25 °C. Deštivé období je koncem dubna a od září do listopadu, proto je lepší vyrazit na cesty v ostatních měsících.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je angličtina.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Jamajskou měnou je jamajský dolar (JMD).V bankách, hotelech, letištích a směnárnách s licencí můžete provést směnu peněz. Vždy si ponechte potvrzení o výměně, na jehož základě můžete při odjezdu peníze zpětně směnit. V turistických oblastech bývají často ceny uváděny v USD. Ve většině bank a směnáren se vám nepodaří směnit bankovku 100 USD, protože jde o nejčastěji padělanou bankovku. Ve větších městech jsou k dispozici také bankomaty, mezinárodní karty typu Visa a Master Card jsou akceptovány. Směna peněz na černém trhu je ilegální.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Jamajská vláda s platností od 7. 3. 2013 udělila neomezenou výjimku z vízové povinnosti pro občany ČR při cestách kratších než 30 dní. Výjimka se vztahuje na cesty s účelem kulturní výměny, turistiky nebo obchodní činnosti.
Více informací zde.

 

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás