• Jamajka
  • Jamajka
  • Jamajka
  • Jamajka

Potřebujete poradit?

Jamajku znám a rád Vám poradím.

Martin Vlach
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Jamajka

Ostrov objevený Kryštofem Kolumbem, španělská koloniální architektura, pevnost George, domov hudebních stylů reggae a ska s největším představitelem a legendou Bobem Marleyem. V oblasti Negril 11 km dlouhý pás písečné pláže, plantáže cukrové třtiny, proslulá káva značky Blue Mountain, jamajský rum Captain Morgan, likéry Tia María. Golfová hřiště, šnorchlování, potápění. Národní parky, botanická zahrada Shaw park, jeskyně, vodopády, korálové útesy, tradiční pochoutkou je jamajské kuře na kokosovém oleji.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní - 5 hodin / letní - 6 hodin
  • měna: jamajský dolar (JMD)
  • letecká společnost: Condor, British Airways
  • doba letu: 10 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s all inclusive

LETOVISKA:

Montego Bay
Montego Bay leží na severozápadním pobřeží Jamajky. Je to velmi příjemné město a pokud máte rádi zábavu a rušný život, je to místo právě pro vás. Najdete tu množství restaurací, barů, klubů s živou hudbou. Rozkládají se tu zábavní parky, hotelové komplexy a mnoho obchodů. Montego Bay je také nejnavštěvovanějším místem ostrova a říká se, že je turistickým centrem Jamajky. Největší atrakcí jsou dlouhé písečné pláže podél průzračného moře. Město se kromě toho chlubí i známými kulturními a historickými památkami.

Ocho Rios
Město Ocho Rios leží na severu Jamajky nedaleko místa, kde poprvé přistál Kryštof Kolumbus. Na Jamajce se říká, že v Ocho Rios se nebe vlévá do moře. Město je moderním turistickým letoviskem, které vyrostlo z původně malé rybářské vesničky. Dnes zde stojí luxusní hotely na dlouhých písečných plážích. Ocho Rios je vyhledáváno především milovníky potápění a vodních sportů. Oblast v okolí Ocho Rios oplývá bujnou vegetací. Je obklopená zelenými pahorky a širokou pláží Turtle Beach. Zajímavým místem je zahrada Coyaba River Garden s tropickými rostlinami.

Negril
Negril leží v nejzápadnější části Jamajky. Nabízí nádherné dlouhé pláže s bílým pískem, slunečním svitem a tropickým kouzlem. Je to vhodné místo pro procházky po písčitých plážích a koupání v azurově modrém moři. Lokalita je vhodná pro milovníky potápění a šnorchlování. Můžete si zde vyzkoušet množství sportovních a zábavních aktivit. K využití lákají tenisové kurty a golfové hříště. V centru města jsou k dispozici restaurace a obchůdky se suvenýry. Můžete vyrazit na výlet ke zříceninám Whitehall nebo na projížďku do Booby Cay a obdivovat vzácné druhy ptáků. Za návštěvu stojí také výlet na kanoi do chráněné přírodní rezervace

Kingston
Kingston je hlavním městem a skutečným srdcem Jamajky. Leží na úpatí Modrých hor. Je centrem obchodu. Najdete zde širokou nabídku historických a kulturních atrakcí, muzeí, galerií, divadel. Večer se otevírají noční kluby a diskotéky. Všude kam se podíváte narazíte na historii, od Farního kostela s nejstarším hrobem z roku 1699 až k přeplněnému náměstí Parade, kde kdysi cvičili britští vojáci. Kulturní zážitek vám poskytne poslech Filharmonické symfonie, sledování Národní divadelní taneční skupiny. Můžete si užít piknik na pláži nebo se projít v botanické zahradě. V Modrých horách můžete navštívit kávové plantáže. Zajímavá bude jistě i návštěva Port Royalu, který býval v 17. století doupětem pirátů.

Port Antonio
Port Antonio je malé a klidné městečko s jedním z nejkrásnějších přístavů na světě. Je to místo, kde opravdu uniknete před stresem každodenního života, místo přímo stvořené pro milovníky pobytu na pláži. Zažijete zde klidnou dovolenou se sluncem a zároveň můžete obdivovat nádherné přírodní scenérie, které Port Antonio nabízí.

PODNEBÍ:

Podnebí je na Jamajce tropické, teploty se po celý rok pohybují kolem 25 °C. Deštivé období je koncem dubna a od září do listopadu, proto je lepší vyrazit na cesty v ostatních měsících.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je angličtina.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Jamajskou měnou je jamajský dolar (JMD).V bankách, hotelech, letištích a směnárnách s licencí můžete provést směnu peněz. Vždy si ponechte potvrzení o výměně, na jehož základě můžete při odjezdu peníze zpětně směnit.y. V turistických oblastech bývají často ceny uváděny v USD.Ve většině bank a směnáren se vám nepodaří směnit bankovku 100 USD, protože jde o nejčastěji padělanou bankovku.Ve větších městech jsou k dispozici také bankomaty, mezinárodní karty typu Visa a Master Card jsou akceptovány. Směna peněz na černém trhu je ilegální.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Jamajská vláda s platností od 7. 3. 2013 udělila neomezenou výjimku z vízové povinnosti pro občany ČR při cestách kratších než 30 dní. Výjimka se vztahuje na cesty s účelem kulturní výměny, turistiky nebo obchodní činnosti.
Více informací zde.

 

Dovolená Jamajka

Akční nabídka

sleva až 7%

Více informací o zájezdu (dovolené) Jamajka - Runway Bay

Bahia Principe Grand Jamaica *****
Jamajka - Runway Bay
Délka:9, 12 dnů Cena od:
46 330 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Jamajka - Montego Bay

Beaches Negril Resort & Spa *****
Jamajka - Montego Bay
Délka:9, 12 dnů Cena od:
161 008 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Jamajka - Montego Bay

Sandals Montego Bay *****
Jamajka - Montego Bay
Délka:9, 12 dnů Cena od:
101 915 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.