Izrael

Posvátná židovská země s nejsvětejšími místy judaismu. 6x UNESCO (pevnost Masada, Staré město Jeruzalém, Bílé město Tel Aviv). Biblická místa Jeruzalém (chrám Božího hrobu), Betlém (bazilika Zrození Ježíše), Nazaret (bazilika Zvěstování), Betánie (Lazarův hrob), Jericho, Hebron, posvátná řeka Jordán. Historicky zajímavá města Tiberias, Jaffa, Akko, Caesarea. Weizmannův institut věd (sci-park), Judská poušť, Golanské výšiny, Galilejské jezero, Národní parky, Mrtvé moře s léčebnými účinky, Středozemní moře, Rudé moře. Z tradičních jídel falafel (smažené kuličky z cizrnové kaše), z masitých jídel kebab a šašlik.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Mrtvé Moře

Nejníže položené místo na zemi 400 m.p.m., 75 km dlouhé a 17 km široké jezero. Kromě vody bohaté na nerostné látky (33% koncentrace soli) zde najdete i minerální prameny s vysokým obsahem nerostů, černé léčivé bahno a v neposlední řadě 330 slunečních dní v roce. Pobytová terapie je vhodná pro léčení, konžních, pohybového ústrojí, neurologických, gynekologických či očních onemocnění.

Eliat

Nejznámější turistické letovisko, ležící v nejjižnějším koutu Izraele, přímo u Rudého Moře, několik kilometrů od hranic s Egyptem a Jordánskem. Klima je příjemné s vysokým podílem denního slunečního svitu, celoročně vhodné ke koupání. Eilat nabízí písečné pláže, kvalitní hotely, restaurace, bary, obchody, velký výběr výletů do míst, kde vznikla historie celé civilizace, řadu sportovních aktivit a zábavních podniků. Let z Tel Avivu do Eilatu trvá 60 minut.

Tel Aviv

Nejdůležitější průmyslové, obchodní i kulturní centrum Izraele s 356 000 obyvateli. Zatímco v Jeruzalémě jsou k vidění spíše svatosvánky, Tel Aviv nabízí především umění a zábavu: divadla, galerie a hubda, lákavá je však i zdejší písečná pláž.

PODNEBÍ:

Subtropické, pouze na severu mírné a na jihu a části Jordánského údolí tropické. Srážky jsou vydatné na severu a zanedbatelné na jihu (718mm ročně Safed - 25 mm Eilat). Prší většinou od listopadu do dubna, jednotlivé regiony se charakterem počasí silně liší, což je dobré vzít v úvahu při turistických plánech. Na středomořském pobřeží je vysoká vhkost a mírné zimy. Chladné zimy panují v hornatých oblastech. Horká suchá léta a příjemná zimní období jsou typická pro údolí Jordánu. Extrémní teplotní rozdíly mezi dnem a nocí jsou na poušti.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je hebrejština a arabština. V turistických oblastech se však domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je izraelský šekel (ISL), rozdělený na 100 agorot. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR. Doporučujeme měnit peníze ve směnárnách v Tel Avivu, Jeruzalémě, nebo Eilatu. Předem se vždy informujte směnárníka na aktuální kurz pro částku, kterou si chcete vyměnit. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Izraele platí bezvízový styk. Občan ČR, držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Izrele bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 180 dnů ode dne vstupu, pokud se nejedná o výdělečnou činnost. Občané ČR, kteří hodlají pobývat na území Izraele po dobu delší než 180 dnů, nebo tam vstupují za účelem výdělečné činnosti či řádného denního studia, si musí předem opatřit odpovídající povolení a víza na Velvyslanectví v Praze.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás