Indie

Velkolepě zdobená sídla a paláce mughalských panovníků, pevnosti Amber Fort a Agra Fort, pohřební obřady na ghátech ve Váranasí a posvátná řeka Ganga. 28x UNESCO (hrobka Taj Mahal, bývalé hlavní město Fatéhpúr Síkrí, monumenty v Khajuraho, Humájúnova hrobka v Dillí, kostely a kláštery v Goa, 5 národních parků), starobylá města s uličkami a trhy, mešity, pouliční kobří show, národní parky se slony a tygry, horské masivy Himálají. Výtečná kuchyně s mnoha druhy koření, tofu se zeleninou a rýží, placky naan, typický čaj masala.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Goa

Nejbohatší část Indie a bývalá portugalská kolonie se rozkládá na západě Indie při Arabském moři. Vliv Evropy a křesťanství je tu znát na početném množství katolických kostelů. Goa je typická svou bujnou vegetací a zelenou krajinou díky množství řek, přičemž nejznámější je řeka Mandovi. Oblast se dělí na Severní a Jižní Goa. Severní Goa je rušnější s rybářskými osadami, hotely, restauracemi, diskotékami a bary. Mezi letoviska patří: nejživější letovisko Calangute, portugalská pevnost Fort Aguada nebo klidnější Candolim. Na jihu jsou to letoviska: Varca, Colva, Benaulim, Cavelossim.

Kerala

Kerala je jediný stát Indie s komunistickým zřízením. Mezi jeho nejznámější letoviska patří Verkala nebo Kovalem. Verkala je známé díky svým útesům nabízejícím úchvatný výhled na moře. Pláže jsou téměř prázdné s jemným bílým pískem. Turisty nejvíc vyhledávaná je ale Kovalem se dvěma plážemi – Kovalem Beach a fotogenická Light House (maják) Beach. Zde najdete i velké hotelové rezorty. Ve státě Kerala můžete navštívit zelené čajové plantáže v oblasti Munnar, které jsou až 1500 m nad mořem.

PODNEBÍ:

Počasí se v jednotlivých částech Indie značně liší. Střídají se tu tři období – teplé, chladné a období monzunů. Nejvhodnější je do Indie vyrazit od listopadu do března, kdy je sice počasí chladnějsí, ale příjemné v celé krajině. Léta jsou plná monzunů a jara horká, suchá a prašná.

JAZYK:

Úředním jazyk je angličtina a hindština, ale mluví se i 15 místními jazyky, bengálsky a urdsky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Indickou rupii 1 INR = 100 paisů (Paisa) seženete jenom v Indii. Je nelegální měnit hotovost mimo banky nebo autorizované směnárny. Doporučuje vzít si s sebou americké dolary. Platební karty akceptují jenom větší hotely a některé obchody, které si za platbu kartou mohou účtovat přirážku. Není dobré spoléhat se na bankomaty, které může být někdy problém nalézt, nebo nemusí mít dostatek hotovosti.

ELEKTŘINA:

Napětí 220-240 V; všude najdete zásuvky evropského typu.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro vstup do Indie je potřeba vízum a cestovní pas platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do Indie. Vízum se dá obstarat online nebo na zastupitelském úřadě. Není možné zažádat o vízum na letišti.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás