Filipíny

Rozmanité přírodní krásy a příjemné obyvatelstvo, více než 7000 ostrovů, 37 vulkánů, horské masivy, 34 národních parků, rýžové terasy Banaue nazývané osmý div světa, 5x UNESCO (historické město Vigan, barokní kostely v Manile, rýžové terasy Phillipne Cordilleras, národní parky Tubbataha Reefs a Puerto Princesa). Výborné podmínky pro potápění a šnorchlování, vzácné mahagonové lesy, rybářské vesnice, kokosové, banánovníkové a ananasové plantáže, cukrová třtina. Rozmanitá kuchyně – ryby a plody moře, rýže a nudle, mnoho druhů zeleného a bílého čaje.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Mindoro

Pátý největší ostrov s rozlohou 135 x 70 km leží jižně od největšího ostrova Luzon. Přístav Batangas 2 hod. jízdy z Manily. Plavba na Mindoro do přístavu Puerto Galera trvá 90 minut (30 km). Je zde mnoho panenských pláží, korálových zahrad a ničím neporušená příroda. Nejvyšší hora ostrova Mt. Baco měří 2488 m. Rýžová pole, horské řeky, kokosové plantáže a obyvatelstvo živící se především rybolovem. Kromě potápění, rybolovu a možnosti výletů do okolní džungle máte možnost návštěvy Sabang Beach - centra nočního života.

Cebu/Mactan 

Na ostrově Mactan o rozloze 8 x 20 km, na kterém je mezinárodní letiště, leží nejkrásnější pláže a nejluxusnější resorty. Je propojen s ostrovem Cebu o rozloze 200 x 40 km 864 m dlouhým mostem. Mactan nabízí na své jižní straně fantastické pláže a 15 km vzdálené atraktivní Cebu City. Je zde nejstarší ulice na Filipínách, dále španělská pevnost San Pedro z roku 1565, bazilika Minore del Santo Nino a taoistický chrám.

Boracay

60 minut letu z Manily na ostrov Panay a 15 min. lodí na čtyřkilometrovou White Beach na ostrově Boracay, která je označovaná za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Široká bílá pláž je lemována stylovými resorty, plážovými bary a restauracemi uprostřed tropické vegetace. Pláž s kokosovými palmami pozvolna spadá do křišťálově čisté vody. Na Boracay s rozlohou 7 x 2 km jsou potápěčské školy, možnosti rybolovu, 18jamkové golfová hřiště, tenis, půjčovny motocyklů, surfů, kajaků a horských kol.

PODNEBÍ:

Hlavní sezóna u plážových destinací trvá od listopadu do května, kdy se vyskytuje nejméně dešťových srážek. Od června do října na Filipínach více prší. Teploty jsou podobne během celého roku mezi 25-32 °C.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je filipínština a angličtina. Dále se domluvíte španělsky a arabsky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je filipínské peso (PHP), rozdělené na 100 sentimů. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR. Výměna peněz je nejspolehlivější na letišti či v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, stejně tak jako cestovní šeky jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220-240 V, tedy stejný jako pro naše spotřebiče. Zásuvky jsou s plochými zdířkami, tedy doporučujeme zakoupit adaptér. Hotely adaptéry disponují, ale v omezeném počtu a nelze se na to spoléhat. 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Na Filipíny platí bezvízový styk. Občan ČR, držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Filipín bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 30 dnů ode dne vstupu. Občané ČR, kteří hodlají pobývat na území Filipín po dobu delší než 30 dnů nebo tam vstupují za jiným účelem, si musí předem opatřit odpovídající povolení a víza na Velvyslanectví Filipín v Praze.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás