Fidži

Ostrovy plné relaxace a pohody a vřelý pozdrav bula. Květinové náhrdelníky a živá hudba při příjezdu na letiště i do hotelu. Vstřícní a usměvaví lidé. Pláže s bílým pískem a tyrkysové moře. Úžasné šnorchlování a potápění u korálových útesů plných pestrobarevných ryb. Kvalitní golfová hřiště. Okružní plavby a výlety na neobydlené ostrovy, domorodé vesnice. Kvalitní kosmetika Pure Fiji, lidožroutské masky, černé perly. Vynikající kuchyně z ryb a mořských plodů, tropické ovoce. Dovážená kvalitní vína z Nového Zélandu, fijijský národní nápoj Kava z kořenů pepřovníku.

INFORMACE:

Letoviska:

Mamanuca Islands

Souostroví vulkanického původu Mamanuca leží západně od hlavního ostrova Viti Levu a mezinárodního letiště ve městě Nadi. Skládá se z 20 ostrovů a je jednou z nejlépe rozvinutých rekreačních oblastí Fiji. Jedná se o malé ostrovy s většinou jedním až dvěma resorty na každém, nabízející překrásné pláže s bílým pískem, fascinující šnorchlování přímo u každého hotelu a velmi přívětivé, stále usměvavé místní zaměstnance, kteří Vám splní každé přání. Jednotlivé resorty vybízí k odpočinku a relaxaci, proto někdy ani v luxusním hotelu nenarazíte na TV na pokoji. Stravování v hotelech je povětšinou pravým kulinářským zážitkem.

Yasawa Islands

Souostroví Yasawa je skupina 20 ostrovů vulkanického původu na severozápadě od hlavního ostrova Viti Levu. Jedná se o velmi hornatou oblast, kde vrcholky dosahují až 600 metrů. Nenajdete zde žádné obchody ani banky. Veškeré bohatství oblasti tkví zejména v přírodních krásách věčně zelených ostrovů, krásných bílých pláží a pestrému podmořskému životu. I zde platí, že ostrovy jsou vhodné zejména pro odpočinek a relaxaci.

Coral Coast

80km dlouhé pobřeží táhnoucí se na jihu hlavního ostrova mezi městy Nadi a Suva. Coral Coast je známá turistická destinace nabízející veškerý komfort. Sladěný ráz kvalitních resortů a místních vesniček dává možnost ochutnat opravdové Fiji se vším, co k němu patří. Z výletů doporučujeme například Sigatoka River Safari - výlet rychločlunem po řece Sigatoka do autentické fijijské vesnice, kde na vlastní kůži poznáte spokojený život místních domorodců, kteří Vás na základě rituálu a pití Kavy přijmou ve vesnici, poobědváte s nimi u jednoho „stolu" a budete se moci zúčastnit jejich každodenního života. Na své si zde přijdou i golfisté, kteří mohou využít například luxusní hřiště u námi nabízeného hotelu Intercontinental Fiji Golf Resort & Spa. Pláž Natadola u hotelu Intercontinental byla již v roce 2008 vyhlášena magazínem Forbes jednou z 25 nejhezčích pláží světa.

PODNEBÍ:

Fiji je další z mála destinací, kam doporučujeme jezdit hlavně v letních měsících. Od května do října zde panuje hlavní sezóna, kdy prší nejméně. Naopak v období od listopadu do dubna, kdy prší nejvíce, se mohou objevit cyklóny. Nejteplejším měsícem je leden.

JAZYK:

Úředním jazykem je angličtina. Bez problémů se tak anglicky domluvíte na jakémkoliv ostrově, v obchodě restauraci nebo i menších vesnicích.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je fijijský dolar (FJD). Na směnu doporučujeme USD i EUR. Kreditní karty jsou všude běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

220 V / 50 Hz, nutno zakoupit redukci na zásuvky, které jsou rozdílné oproti běžně používaným v ČR.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Držitelé cestovní dokladů České republiky nemusí žádat o vstupní vízum před příletem na Fiji, ale na místě po příletu obdrží tzv. návštěvnické vízum. Podmínkou je mít cestovní doklad platný ještě nejméně šest měsíců po plánovaném opuštění Fiji, zpáteční nebo pokračující letenku z Fiji a dostatek finančních prostředků na pobyt na Fiji.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás