Egypt

Tajuplné a majestátní památky, hrobky a poklady egyptských faraónů – Karnak, Luxor, údolí králů, barevné papyrusy s hieroglyfy, zelené úrodné břehy řeky Nil, 7x UNESCO (pyramidy v Gíze, nekropole v Memphisu a Thébách, historické centrum Káhiry, núbijské monumenty v Abú Simbel, klášter sv. Kateřiny na Sinaji), starobylá Káhira a egyptské muzeum s více než 130 000 exponáty, klikaté uličky, trhy a mešity. Ideální podmínky pro šnorchlování a potápění v oblasti Sinajského poloostrova. Směs africké a evropské kuchyně s jemným i pikantním kořením, ryby a plody moře, osvěžující čaj karkadi.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Hurghada

Vyhlášené turistické letovisko se dvěma centry. V severněji položeném Al Daharu vládne typická egyptská atmosféra včetně tržiště, k pozoruhodnostem této části patří velká mešita a kostel sloužící koptským křesťanům, Sakkala v jižní části je novější turistické centrum s kavárnami, restauracemi, bary a diskotékami.

Sinajský poloostrov 

Je unikátní již svojí polohou na skutečné křižovatce civilizací a kultur, nachází se na severovýchodním okraji Egypta a sousedí s Izraelem. Je ideálním místem nejen pro poklidnou dovolenou u moře - díky svému celoročně velmi příznivému klimatu a teplému moři - ale je také skvělým místem pro milovníky aktivní dovolené. Fascinující podmořský svět s viditelností až 40 metrů láká vyznavače potápění a šnorchlování, ostatní jistě zaujme windsurfing, plachtění, vodní lyžování či sportovní rybaření. Dobrodružné povahy si určitě nenechají ujít noční výstup na posvátnou Mojžíšovu horu (2285 m n. m., cca 180 km od Sharm El Sheikh) s jedinečným výhledem na východ slunce a s prohlídkou starobylého kláštera Sv. Kateřiny. Malebná panoramata hor, úchvatné kaňony, beduínské oázy v poušti, tisícileté kláštery - i to je Sinajský poloostrov. Vzdálenost od Káhiry činí 600 km. 

Sharm el Sheikh  

Nejznámější letovisko na jižním pobřeží Sinaje je považováno i profesionály za jednu z nejlepších lokalit pro potápění na světě. Ale Sharm El Sheikh není jen potápěčské centrum, představuje zejména dlouhé zlatavé písečné pláže, je to svět moderních luxusních hotelů, obchodů, bazarů a zábavy, která zahrnuje i diskotéky a noční kluby. Vzdálenost od letiště Sharm El Sheikh 22 km, od letiště v Káhiře 580 km.

Dahab

Malebné letovisko na východním pobřeží Sinaje, 85 km od Sharm El Sheikhu. Původně beduínská oáza s typickým rázem exotiky Blízkého východu - obchůdky s pestrým zbožím, malé bílé domky a klasické čajovny a kavárny, kde místní muži hrají domino či backgammon a pokuřují vodní dýmky. Letovisko je oblíbené pro svou pohodovou a přátelskou atmosféru a romantické pláže, ale především sem míří potápěči z celého světa. V okolí se nachází několik světoznámých lokalit jako Blue Hloe, Canyon, Lighthouse, Southern Oasis. Rudé moře zde nabízí i výborné podmínky pro windsurfing, vodní lyžování a mořský rybolov.

Káhira

Je město plné kontrastů, které je perlou Orientu. Žije zde 22 miliónů lidí různých národností i náboženství. Nalezneme tu v kontaktu bídu i bohatství. Stojí zde monumenty z faraónského období, stejně jako arabské kulturní skvosty. Káhira je město, které nikdy nespí. Na své si přijdou i milovníci golfu, v Káhiře jsou tři golfová hřiště, z nichž nejlepší je Dreamland (18jamkové hřiště) přímo naproti pyramidovému poli v Gíze

PODNEBÍ:

V Egyptě je hlavní sezóna od října do dubna, kdy se zde teploty pohybují okolo 25 – 30 °C. Egypt leží v subtropickém pásmu severní Afriky, vládne zde velmi suché počasí s mírnou zimou a velmi teplým létem, kdy mohou teploty dosahovat až k 45°C. Mimo středomořské pobřeží a oblast delty Nilu panuje v Egyptě suché a horké klima téměř po celý rok.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je arabština. V turistických obastech se dále domluvíte anglicky, francouzky, německy a rusky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je egyptská libra (EGP), rozdělená na 100 piastrů. Na směnu doporučujeme USD či EUR. Výměna peněz je nejspolehlivější na letišti či v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, stejně tak jako cestovní šeky jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je používán elektrický proud o napětí 220-240 V. Zásuvky jsou s kulatými zdířkami jako v ČR.

VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Egypta platí vízový styk. Občan ČR, držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může požádat o vízum na egyptské ambasádě či po přiletu na mezinárodních letištích v Egyptě.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás