Španělská koloniální architektura z dob Kryštofa Kolumba. Hlavní město Santo Domingo (UNESCO). 19 národních parků, 6 přírodních rezervací, 32 přírodních památek, jezero Enriquillo s krokodýly a slanou vodou. Naivní umění, karnevaly, národní rytmická hudba merenque a bachata, polodrahokamy larimar či jantar. 35 golfových hřišť „Teeth of the Dog“. Vodní sporty včetně šnorchlování, potápění, windsurfing, kiteboarding nebo surfování. Dominikánský rum, kvalitní doutníky, exotické koktejly Piňa Colada, Caipirinha a další, speciality místní kuchyně ovlivněné indiány i Španěly, jako la bandera dominicana (rýže s dušeným hovězím masem).
Jedna z nejznámějších pláží v DR, taktéž největší nabídka hotelů 4*/5* kategorie s all inclusive, to je Punta Cana. Naleznete tu vše, co potřebujete k dovolené, nákupní střediska, diskotéky, kasína, golfová hřiště, noční vyžití, možnosti fakultativních výletů do vnitrozemí tak i na ostrovy. Doba transferu z letiště do hotelu trvá od 20 do 40 minut.
Oblast s krásnými plážemi a klidným mořem na východním pobřeží ostrova. Výhodné místo pro milovníky poznávací dovolené. Vzdálenost od hlavního města Santo Domingo 15 km.
Nedaleko městečka najdete i stejnojmennou, velice oblíbenou pláž Boca Chica. Ta se nachází na jižním pobřeží ostrova Hispaniola, asi 30 km východně od Santa Dominga de Guzmán. Pláž je velmi oblíbená i pro svou výhodnou polohu nedaleko hlavního města. Své hosty láká především průzračně čistou vodou a sněhobílým pískem.
K městu patří i dva malé ostrůvky Los Pinos a La Matica a 2 přístavy pro jachty. Podél pláže najdete mimo jiné i několik barů, restaurace, stánky se suvenýry a diskotéky. V posledních letech je město hojně navštěvováno turisty ze severní Ameriky a z Evropy.
Počasí v DR se velmi liší v závislosti na konkrétním době pobytu. Hlavní sezóna u plážových destinací trvá od listopadu do května, kdy se vyskytuje nejméně dešťových srážek. Od června do října je v DR největší teplo, avšak také více prší. Zejména v srpnu - říjnu se mohou vyskytovat hurikány. Rozdíly jsou také mezi jednotlivými destinacemi, kdy například na jižním pobřeží DR může méně foukat zatímco východní a severní pobřeží je ovlivňováno Atlantickým oceánem.
Úředním jazykem v zemi je španělština. V turistických oblastech se však domluvíte anglicky.
Oficiální měnou Dominikánské republiky je dominikánské peso (DOP, dělí se na 100 centavů), ovšem americkými dolary a eurem se dá na velké části míst, kde se pohybují turisté, platit také. Ve skutečnosti je zde dolar nejpoužívanější měnou pro většinu transakcí, protože kurz pesa je značně nestálý a i v současnosti stále kolísá.
Podle aktuálního kurzu (leden 2016) dostanete za 100 Kč přibližně 51 peso. Mince se vyskytují v hodnotách 1, 5, 10, 25 a 50 centavo a 1 a 5 peso, bankovky (jejichž tisk je však nekvalitní a stírají se tak jejich hodnoty) jsou emitovány v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 500 a 1000 pesos
V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.
Česká republika ani Slovensko nemají s Dominikánskou republikou vízovou povinnost. Občané ČR a SR platí při vstupu do země vstupní turistickou kartu 10 USD/osoba. Lze zakoupit po příletu na letišti.
Více informací zde.