• Curacao
  • Curacao
  • Curacao
  • Curacao

Potřebujete poradit?

Curacao znám a rád Vám poradím.

Martin Vlach
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Curacao

Hlavní město Curacao Wilemstad (UNESCO), pštrosí farma, mořské akvárium s možností plavání s delfíny nebo želvami, národní parky plné tropických rostlin, leguánů a zelených opic. Jedny z nejlepších karibských pláží s bílým pískem, skvělé potápění a šnorchlování k vrakům lodí a korálovým útesům, windsurfi ng, vyhlášená golfová hřiště. Bohatý noční život, kasina, hudba reggae, merenque, jazz. Výhodné nákupy zlata, šperků, oblečení. Mix světových kuchyní zaměřených na ryby, plody moře a tropické ovoce, světoznámý koktejl Curacao.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní - 6 hodin / letní - 5 hodin
  • měna: arubský gulden (AWG) / antilský gulden (ANG)
  • letecká společnost: KLM
  • doba letu: 10 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s all inclusive

letoviska:

Piscadera Bay
Oblast s nádhernou pláží lemovanou palmami, nalezneme zde mnoho barů, restaurací a taveren s místní kuchyní a příjemným personálem, kasina a luxusní obchody, ale i menší obchůdky s pestrým výběrem suvenýrů.

UndesrSea National Park
Úchvatný podmořský národní park a vodní akvárium skutečně stojí za vidění. Opodál najdete historické, obchodní a kulturní centrum ostrova. Možnost plavání s delfínem patří k jedinečným zážitkům.l.

Wilemstad
Hlavním městem je již zmiňovaný Willemstad, v němž se snoubí karibská uvolněnost a pohodová atmosféra s nizozemskou architekturou. Nábřeží Handelskade je opravdu kouzelné - domy mají typická holandská průčelí a pálené tašky zdobí domy v odstínech pastelově růžové nebo pistáciové.Turisty sem však láká nejen městská architektura v nádherně zachovalých uličkách a na náměstích, ale také množství bezcelních obchodů. Willemstad byl před nedávnem pro svou jedinečnost zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Národní Park St.Christoffel
Zahrnuje území tří bývalých plantáží na svazích hory Mount Sint Cristoffel, která je s výškou 372 metrů nad mořem nejvyšším vrcholem nizozemských Závětrných ostrovů. Uprostřed parku se rozkládala plantáž Landhuis Savonet, v níž se kromě plantážnických domků nachází i malé muzeum, které seznamuje návštěvníky s místní geologií, flórou a faunou ostrova. Žijí zde například vzácní ostrovní jeleni, kteří jsou poddruhem jelence virginského, jež byl na Curaçao dovezen ještě v dobách před Kolumbem.

PODNEBÍ:

Zdejší podnebí je horké a vlhké. Počasí je po celý rok téměř stálé a průměrně se roční teploty pohybují kolem 28°C. Za vrcholnou sezónu se na Curacau považuje období mezi prosincem a dubnem. Ostrov leží mimo oblast tornád, hurikánů a silných vichřic, mírné srážky můžeme zaznamenat převážně v měsíci listopadu.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je nizozemština. Používá se ale také angličtina, španělština či místní jazyk papiamento.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

I když oficiální měnou Curacaa je nizozemsko-antilský gulden, všude se dá bez problémů platit americkými dolary. To platí i o sousední Arubě..

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Na dobu pobytu maximálně 90 dnů není potřeba, k návštěvě ostrovů postačí platný cestovní pas. Každý návštěvník musí po přistání vyplnit imigrační kartu, kterou dostane ještě v letadle, nebo si jí může obstarat až v letištní hale, kde zodpoví pár otázek týkající se účelu cesty, pobytu na ostrově apod
Více informací zde.

 

Dovolená Curacao

Více informací o zájezdu (dovolené) Curacao - Westpoint

Kura Hulanda Lodge & Beach Club ****
Curacao - Westpoint
Délka:9, 12 dnů Cena od:
47 852 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Curacao - Willemstad

Sunscape Curacao Resort, Spa & Casino ****
Curacao - Willemstad
Délka:9, 12 dnů Cena od:
59 291 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.