Barma

Země s přátelským obyvatelstvem otevírající se světu, buddhistické chrámy, nejvýznamnější zlatá pagoda s drahokamy Shwedagon v Rangúnu, Shwemawdaw Pagoda v Bago, buddhistické kláštery, mniši s tmavě rudými a oranžovými rouchy, plovoucí rybářské vesnice a trhy na jezeře Inle, treky v nedotčené přírodě, tropické pralesy, rýžová políčka v kopcovité oblasti Pindaya, plavby lodí mezi Mingun a Mandalay, pláže v oblasti Ngapali. Rýže a nudle na tisíc způsobů, tropické ovoce, ryby a plody moře, čaj.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Ngapali

Na jihovýchodním pobřeží Andamanského moře v Bengálskem zálivu se nachází letovisko Ngapali s dlouhou bílou a čistou pláží lemovanou palmami. Nenajdete tu mnoho návštěvníků, což je zčásti způsobené vzdáleností od města Rangún. V okolí se nachází rybářské vesničky. Nejhezčí místa na šnorchlováni a potápění jsou na nedalekém Perlovém ostrově.

PODNEBÍ:

Barma má tropické klima, ale velkou roli hraje i nadmořská výška. Do Barmy se jezdí na podzim a v zimě. Během léta je období slabších monzunů.

JAZYK:

Úředním jazykem je barmština, kterou mluví jenom 60 % populace. Zbytek populace mluví jazyky etnických skupin.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měnou je myanmarský kyat (MMK), často se používají i dolary.

ELEKTŘINA:

230 V, 50 Hz, používají se tři typy zásuvek, mezi které patří i naše evropská.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

O vízum je možné zažádat online. Cena turistického víza je 40 dolarů. Platnost cestovního pasu musí přesahovat víza o 3 měsíce. Je povolen dovoz 400 ks cigaret, 2 l alkoholu, 1 l voňavek, videokameru s třemi kazetami a fotoaparát. Všechny cennosti je nutné deklarovat. Je zakázán vývoz domácí měny, artefaktů archeologického významu, starožitností nebo drahých kamenů, pokud nebyly koupeny ve specializovaných turistických prodejnách nebo v letištním duty-free shopu. Zároveň je potřeba si uchovat všechny účtenky o zakoupeném zboží.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás