• Aruba
  • Aruba
  • Aruba
  • Aruba

Potřebujete poradit?

Arubu znám a rád Vám poradím.

Martin Vlach
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Aruba

Tropický ostrov 25 km severně od Venezuely na jihozápadním konci Malých Antil. Se sousedícími ostrovy Curaçao a Bonaire patří do nizozemských Antil. Rozloha je 21 x 9 km, počet obyvatel 100 000, hlavní město Oranjestad s 26 000 obyvateli. Náboženství katolické a protestantské, úřední jazyk holandština. Aruba se v polovině 17. století stala po období španělské nadvlády společně s blízkými ostrovy nizozemskou kolonií. Až roku 1986 se od nizozemských Antil odtrhla a získala statut zámořského území s vnitřní autonomií. Vegetace je zastoupena vysokými kaktusy, sukulenty a kokosovými palmami, rostou zde posvátné stromy Divi Divi. Pro poznání ostrova doporučujeme zapůjčit si auto nebo moto­cykl. Na jižním a západním pobřeží se táhnou kilometrové bílé písečné pláže, které patří mezi nejkrásnější na světě. Sportovní vyžití jako windsurfing, potápění, šnorchlování, vodní lyžování a 18jamkové golfové hřiště světové kvality. Doba letu z Evropy činí 9 hodin s leteckou společností KLM. ­Ostrovy Aruba a Curaçao či ostrov Bonaire lze navštěvovat po celý rok, neboť leží mimo monzunové pásmo. Pobyt na ostrovech Aruba a Curaçao doporučujeme kombinovat s pobytem ve Venezuele.

LETOVISKA:

Orajenstad
Hlavní město Aruby a jediné město na ostrově postavené v typickém holandském stylu na východním pobřeží Aruby. Najdete zde pozůstatky z dob kolonií i nový přístav. V centru města stojí pevnost Fort Oranje ze 17. století, ze které je nádherný výhled na moře a přístav. Najdete zde také trosky jedné z nejstarších synagog na západní polokouli, nazývané Honen Dalim, která pochází z roku 1739.

Palm Beach
Pláž plná luxusních hotelů a resortů je ideální oblastí pro vodní sporty. Možnost navštívit motýlí farmu. Hlavní město Oranjestad je ve vzdálenosti 6 km. V okolí se nachází mnoho kasin. Poblíž 18jamkové golfové hřiště.

Eagle Beach
Pyšní se především největší a nejpopulárnější písečnou pláží, která nabízí stín pod vzrostlými palmami a dobré možnosti k provozování vodních sportů jako windsurfing, plachtění, šnorchlování či jízdu na kajacích.

Arikok National Park
Národní park zaujímá skoro 20 % z celkové plochy ostrova. Na území parku leží nejvyšší vrcholek ostrova, Mount Jamanota (188 m n. m.), a mnoho památných míst, připomínajících historii Aruby - petroglyfy arawackých indiánů v jeskyni Fontein Cave, zbytky původních rolnických holandských sídel v Masiduri, plantážnické domy v Prins Halley a ruiny zlatých dolů v Miralamaru.

PODNEBÍ:

Na Arubě převládají celoročně průměrné teploty kolem 28 stupňů, nejteplejším období jsou pak měsíce srpen a září. Srážky se vyskytují ojediněle.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je nizozemština. Používá se ale také angličtina, španělština či místní jazyk papiamento.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měnovou jednotkou je 1 arubský florín (Afl), který se dělí na 100 centů, běžné je ale placení americkými dolary (USD. Platba kreditními kartami je akceptována pouze v luxusnějších rezortech. Doporučujeme tedy raději využívat hotovost, kterou získáte v široké síti bankomatů Caribbean Mercantile Bank a ABN-AMRO Bank.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro pobyt do 90 dní není požadováno vízum,musíte mít zpáteční letenku a platný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po předpokládaném návratu.
Více informací zde.

 

Dovolená Aruba

Více informací o zájezdu (dovolené) Aruba - Palm Beach

The Mill Resort & Suites Aruba ***
Aruba - Palm Beach
Délka:9, 12 dnů Cena od:
61 575 Kč
Stravování:bez stravy, snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Aruba - Eagle Beach

Bucuti & Tara Beach Resort ****
Aruba - Eagle Beach
Délka:9, 12 dnů Cena od:
99 419 Kč
Stravování:plná penze, polopenze, snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.