Malajsie

Moderní kosmopolitní město Kuala Lumpur s mrakodrapy Petronas Towers, pestrá fauna a flóra, národní park Taman Negara, deštné pralesy s divokými řekami a orangutany na Borneu, skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění na ostrovech Regang a Tioman, jachting, surfing a golf na ostrově Langkawi. 3x UNESCO (historické části měst Melaka a George Town v oblasti Malacca, národní parky Gunung Mulu a Kinabalu). Nejoblíbenější speciality malajské kuchyně: kuřecí maso s chilli kořením, ryby a dary moře s kokosovým mlékem, příloha rýže, nudle a mnoho druhů tropického ovoce a zeleniny.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Kuala Lumpur

Největší a hlavní město Malajsie se 2 milióny obyvatel je moderním, rychle se rozvíjejícím městem. Hlavní chloubou metropole jsou Petronas Twin Towers. Sidlo parlamentu a malajsijského krále.

Langkawi

Největší v souostroví 99 ostrovů v Indickém oceánu poblíž hranic s Thajskem. Na své si přijdou vyznavači potápění, jachtingu, surfingu a dalších vodních sportů a golfu. Díky bezcelní zóně jsou zde skvělé možnosti nakupování. Největšími lákadly ostrova je geologický park, lanovka na vyhlídkové plošiny a visutý most, mangrovníkové porosty s možností pozorování luňáků či akvapark.

Tioman

Největší z okolních 64 ostrovů, necelých 180 km od Singapuru a 60 km od východního pobřeží Malajského poloostrova. Milovníci potápění tu najdou jednu z nejkrásnějších lokalit v Jihočínském moři.

Redang

Ostrov o rozloze 7 x 6 km se nachází na severu, 45 km od východního pobřeží Malajského poloostrova v lokalitě Národního mořského parku. Nabízí vynikající podmínky pro šnorchlování a potápění k vrakům lodí a je vhodný zejména pro klidnou dovolenou. Nejvhodnější období pro návštěvu ostrova je březen až říjen.

Borneo

Ostrov s pestrou flórou a faunou a národními parky s divokými řekami. Průzračné moře s dlouhými písečnými plážemi, deštné pralesy, orangutani, národní parky a dominantní hora Mt. Kinabalu (4093 m n. m.) jsou hlavními atrakcemi ostrova.

PODNEBÍ:

Počasí na Malajském poloostrově je tropické, tedy horké a vlhké s průměrnými teplotami během celého roku 25 - 35°C. Nejteplejšími měsící jsou únor, březen a duben. Cestovat do Malajsie je tedy možné celý rok. Sražky jsou v Malajsii vydatné během celého roku, nejedná se ale dlouhé deště. Vyjímkou je východní pobřeží Malajského poloostrova, kde se počátkém roku jedná o monzun s vydatnými srážkami.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je malajština. V turistických oblastech se však domluvíte i anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je malajský ringgit (MYR), rozdělený na 100 senů. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, stejně tak jako cestovní šeky, jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220-240, tedy stejný jako pro naše spotřebiče. Zásuvky jsou s plochými zdířkami, tedy doporučujeme zakoupit adaptér. Hotely adaptéry disponují, ale v omezeném počtu a nelze se na to spoléhat.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Malajsie platí bezvízový styk. Občan ČR, držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Malajsie bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů ode dne vstupu, pokud se nejedná o výdělečnou činnost. Občané ČR, kteří hodlají pobývat na území Malajsieh po dobu delší než 90 dnů nebo tam vstupují za účelem výdělečné činnosti či řádného denního studia, si musí předem opatřit odpovídající povolení a víza na Velvyslanectví Malajsie v Praze.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás