Aruba

Tropický ostrov 25 km severně od Venezuely na jihozápadním konci Malých Antil. Se sousedícími ostrovy Curaçao a Bonaire patří do nizozemských Antil. Rozloha je 21 x 9 km, počet obyvatel 100 000, hlavní město Oranjestad s 26 000 obyvateli. Náboženství katolické a protestantské, úřední jazyk holandština. Aruba se v polovině 17. století stala po období španělské nadvlády společně s blízkými ostrovy nizozemskou kolonií. Až roku 1986 se od nizozemských Antil odtrhla a získala statut zámořského území s vnitřní autonomií. Vegetace je zastoupena vysokými kaktusy, sukulenty a kokosovými palmami, rostou zde posvátné stromy Divi Divi. Pro poznání ostrova doporučujeme zapůjčit si auto nebo moto­cykl. Na jižním a západním pobřeží se táhnou kilometrové bílé písečné pláže, které patří mezi nejkrásnější na světě. Sportovní vyžití jako windsurfing, potápění, šnorchlování, vodní lyžování a 18jamkové golfové hřiště světové kvality. ­Ostrovy Aruba a Curaçao či ostrov Bonaire lze navštěvovat po celý rok, neboť leží mimo monzunové pásmo. Pobyt na ostrovech Aruba a Curaçao doporučujeme kombinovat s pobytem ve Venezuele.

LETOVISKA:

Orajenstad

Hlavní město Aruby a jediné město na ostrově postavené v typickém holandském stylu na východním pobřeží Aruby. Najdete zde pozůstatky z dob kolonií i nový přístav. V centru města stojí pevnost Fort Oranje ze 17. století, ze které je nádherný výhled na moře a přístav. Najdete zde také trosky jedné z nejstarších synagog na západní polokouli, nazývané Honen Dalim, která pochází z roku 1739.

Palm Beach

Pláž plná luxusních hotelů a resortů je ideální oblastí pro vodní sporty. Možnost navštívit motýlí farmu. Hlavní město Oranjestad je ve vzdálenosti 6 km. V okolí se nachází mnoho kasin. Poblíž 18jamkové golfové hřiště.

Eagle Beach

Pyšní se především největší a nejpopulárnější písečnou pláží, která nabízí stín pod vzrostlými palmami a dobré možnosti k provozování vodních sportů jako windsurfing, plachtění, šnorchlování či jízdu na kajacích.

Arikok National Park

Národní park zaujímá skoro 20 % z celkové plochy ostrova. Na území parku leží nejvyšší vrcholek ostrova, Mount Jamanota (188 m n. m.), a mnoho památných míst, připomínajících historii Aruby - petroglyfy arawackých indiánů v jeskyni Fontein Cave, zbytky původních rolnických holandských sídel v Masiduri, plantážnické domy v Prins Halley a ruiny zlatých dolů v Miralamaru.

PODNEBÍ:

Na Arubě převládají celoročně průměrné teploty kolem 28 stupňů, nejteplejším období jsou pak měsíce srpen a září. Srážky se vyskytují ojediněle.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je nizozemština. Používá se ale také angličtina, španělština či místní jazyk papiamento.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měnovou jednotkou je 1 arubský florín (Afl), který se dělí na 100 centů, běžné je ale placení americkými dolary (USD). Platba kreditními kartami je akceptována pouze v luxusnějších resortech. Doporučujeme tedy raději využívat hotovost, kterou získáte v široké síti bankomatů Caribbean Mercantile Bank a ABN-AMRO Bank.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro pobyt do 90 dní není požadováno vízum,musíte mít zpáteční letenku a platný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po předpokládaném návratu.
Více informací zde.

 

 

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás