• Venezuela
  • Venezuela
  • Venezuela
  • Venezuela

Potřebujete poradit?

Venezuelu jsem osobně navštívila.

Olina Papežová
Senior product manager

255 700 874
siam@siamtravel.cz

Venezuela

Pestrá země na severu Jižní Ameriky, obklopená Atlantským oceánem a Karibským mořem, se může chlubit 3000 km dlouhým pobřežím. Hlavním městem je Caracas s 5 milióny obyvatel. Celkem ve Venezuele žije 25 miliónů obyvatel, země je rozdělena na 23 států a 72 ostrovů, z nichž největší je Isla Margarita. Úředním jazykem je španělština. Venezuela nabízí nepředstavitelnou řadu přírodních zajímavostí. Je zde 43 národních parků s velkým množstvím fauny a flóry, nejvyšší vodopád na světě Salto Angel, 979 m, zasněžené vrcholky And - Pico Bolívar, 5007 m n. m., tropické deštné pralesy v oblasti Amazonie, řeka Orinoko, původní indiánské vesnice. Národním pokrmem je Paballon z hovězího masa, pěstuje se zde světoznámá káva Arabica. Doba letu z Evropy je 12 hodin. Na ostrově Isla Margarita česky mluvící delegát.

NÁRODNÍ PARK ARCHIPELAGO LOS ROQUES

Korálové souostroví Los Roques čítá celkem 52 různě velkých ostrovů rozsetých v azurových vodách Karibského moře v severní části Venezuely. Oblast Los Roques je vyhledávaným místem pro šnorchlování a potápění. Let z Isla Margarity trvá 60 minut.

NÁRODNÍ PARK CANAIMA

Nachází se v jižní části Venezuely. Je to velmi rozmanitá oblast s bujnými pralesy, savanami, stolovými horami "tepui" a indiány kmene Pemon. V národním parku Canaima se také nachází největší vodopád na světě - Salto Angel, vysoký 979 m.

DELTA ORINOKO

Delta veletoku Orinoko leží v nížinách Llanos. Zde řeka vytváří jeden z nejrozsáhlejších ekosystémů současného světa s nepřeberným množstvím rostlinných a živočišných druhů.

KEMP AREKUNA

Tábor, který leží v severní části parku Canaima u soutoku řek Antabares a Caroní a nabízí nádherný panoramatický pohled na stolové hory.

Letoviska a okruhy

POZNÁVACÍ OKRUHY | ISLA MARGARITA

PODNEBÍ:

Podnebí je tropické a teploty stále (v průměre 20-30 °C), mění se jenom v závislosti na nadmořské výšce. Období sucha je od prosince do dubna. Nejvíc srážek spadne v Amazonii, kde období sucha prakticky ani neexistuje.

JAZYK:

Úředním jazykem je španělština.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Bolívar, 1 B = 100 centimů; lepší obchody, hotely a restaurace akceptují platební karty. Bankomaty jsou téměř v každém městě, ale nedá se na ně vždy stoprocentně spoléhat.

ELEKTŘINA:

120 V/60 Hz; americký typ zásuvek.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Od 3.12.2002 nemají občané ČR vízovou povinnost pro vstup do Venezuely. Mohou tam pobývat max. po dobu 90 dnů jenom s platným cestovním pasem a turistickou kartou DIEX 2, kterou dostanete v letadle nebo jiném cestovním prostředku, kterým se do krajiny dopravíte. Dobu pobytu nelze prodloužit. Zároveň je potřeba se prokázat zpátečním lístkem.

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.