Venezuela

Pestrá země na severu Jižní Ameriky obklopená Atlantským oceánem a Karibským mořem, se může chlubit 3000 km dlouhým pobřežím. Hlavním městem je Caracas s 5 milióny obyvatel. Celkem ve Venezuele žije 25 miliónů obyvatel, země je rozdělena na 23 států a 72 ostrovů, z nichž největší je Isla Margarita. Úředním jazykem je španělština. Venezuela nabízí nepředstavitelnou řadu přírodních zajímavostí. Je zde 43 národních parků s velkým množstvím fauny a flóry, nejvyšší vodopád na světě Salto Angel, 979 m, zasněžené vrcholky And - Pico Bolívar, 5007 m n. m., tropické deštné pralesy v oblasti Amazonie, řeka Orinoko, původní indiánské vesnice. Národním pokrmem je Paballon z hovězího masa, pěstuje se zde světoznámá káva Arabica. Doba letu z Evropy je 12 hodin. Na ostrově Isla Margarita česky mluvící delegát.

LETOVISKA:

NP Archipelago los Roques

Korálové souostroví Los Roques čítá celkem 52 různě velkých ostrovů rozsetých v azurových vodách Karibského moře v severní části Venezuely. Oblast Los Roques je vyhledávaným místem pro šnorchlování a potápění. Let z Isla Margarity trvá 60 minut.

NP Canaima

Nachází se v jižní části Venezuely. Je to velmi rozmanitá oblast s bujnými pralesy, savanami, stolovými horami "tepui" a indiány kmene Pemon. V národním parku Canaima se také nachází největší vodopád na světě - Salto Angel, vysoký 979 m.

Delta Orinoko

Delta veletoku Orinoko leží v nížinách Llanos. Zde řeka vytváří jeden z nejrozsáhlejších ekosystémů současného světa s nepřeberným množstvím rostlinných a živočišných druhů.

Kemp Arekuna

Tábor, který leží v severní části parku Canaima u soutoku řek Antabares a Caroní a nabízí nádherný panoramatický pohled na stolové hory.

PODNEBÍ:

Podnebí je tropické a teploty stálé (v průměre 20-30 °C), mění se jenom v závislosti na nadmořské výšce. Období sucha je od prosince do dubna. Nejvíc srážek spadne v Amazonii, kde období sucha prakticky ani neexistuje.

JAZYK:

Úředním jazykem je španělština.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Bolívar, 1 B = 100 centimů; lepší obchody, hotely a restaurace akceptují platební karty. Bankomaty jsou téměř v každém městě, ale nedá se na ně vždy stoprocentně spoléhat.

ELEKTŘINA:

120 V/60 Hz; americký typ zásuvek.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Od 3.12.2002 nemají občané ČR vízovou povinnost pro vstup do Venezuely. Mohou tam pobývat max. po dobu 90 dnů jenom s platným cestovním pasem a turistickou kartou DIEX 2, kterou dostanete v letadle nebo jiném cestovním prostředku, kterým se do krajiny dopravíte. Dobu pobytu nelze prodloužit. Zároveň je potřeba se prokázat zpátečním lístkem.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás