• Trninidad a Tobago
  • Trninidad a Tobago

Potřebujete poradit?

Tobago a Trinidad znám a rád Vám poradím.

Tomáš Janský
Product Manager Supervisor

255 700 872
siam@siamtravel.cz

Tobago / Trinidad

TOBAGO - menší karibský ostrov leží 30 km severovýchodně od sesterského ostrova Trinidad. Společně s Trinidadem má 1 milión obyvatel, rozloha 30 x 15 km, hlavní město Scarborough s letištěm. V roce 1498 ho objevil Kolumbus při své cestě na Trinidad. V roce 1889 byly oba ostrovy spojeny do jedné kolonie. Roku 1962 se staly součástí Commonwealthu a od roku 1976 jsou republikou. Tobago získalo svůj název od slova „tobacco", tabáku, který se zde pěstuje. Na Tobagu jsou k vidění nejstarší chráněné deštné lesy na západní polokouli. Ostrov nabízí nevšední přírodu, v níž se snoubí jihoamerická a karibská oblast, a tudíž jsou zde k vidění nejrůznější živočichové jako želvy, mravenečníci a nespočetné množství druhů ptáků. Nachází se zde přírodní rezervace Main Ridge a Tobago`s Forest Reserve. Dlouhé písečné pláže, palmy, korálové útesy a křišťálově čistá voda vám přichystají spoustu neopakovatelných zážitků. Na Tobago se dostanete po 12 hodinách letu s leteckou společností ­Condor pouze s jedním přestupem ve Frankfurtu. TRINIDAD - společně s ostrovem Tobago leží severně od Venezuely na rozloze 80 x 50 km. Žije zde 1 milión obyvatel, hlavní město s mezinárodním letištěm je Port of Spain, kde žije 300 000 obyvatel. Úředním jazykem je angličtina, měnou trinidadský a tobagský dolar. Náboženství převládá katolické a hinduistické. Roku 1498 byl objeven Kryštofem Kolumbem. Roku 1802 prohlásila Velká Británie Trinidad za svou kolonii a od roku 1976 je samostatným ostrovním státem v Karibském moři. Ostrov se pyšní příjemným podnebím po celý rok. Převládá zde nížinatý povrch, pouze na severu vystupuje horský hřbet. Na Trinidad se dostanete po 12 hodinách letu s leteckou společností Condor s přestupy ve Frankfurtu a na Tobagu.

INFORMACE:

  • časový posun: - 6 hodin v létě, - 5 hodin v zimě
  • měna: Trinidadský a tobažský dolar (TTS)
  • letecká společnost: British Airways, Condor
  • doba letu: 12 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s all inclusive

LETOVISKA:

Bacolet Bay

Záliv ve tvaru měsíce se nachází je 15 minut jízdy od Marie Hill Lodge. Je výborným útočiště pro rodiny s dětmi, neboť vlny jsou zde mírné a společné s krásným hnědým pískem a palmami tvoří klidný raj na zemi.

Castara Bay

Záliv nedaleko malé přátelské vesnice nabízí dlouhé pláže s možností koupání, rybaření a šnorchlování. V těsné blízkosti se nachází několik druhů restaurací, kde je možné ochutnat místní speciality.

Port of Spain

Port of Spain (španělsky Puerto España) je hlavní město ostrovního státu Trinidad a Tobago. Leží na severozápadě ostrova Trinidad v severovýchodní části Gulf of Paria. Vlastní město mělo v roce 2000 49 000 obyvatel, obyvatelstvo celé metropolitní oblasti se v roce 2006 odhadovalo na necelých 270 000 obyvatel. Jde o čtvrté největší město v zemi.

St. Joseph

St. Joseph je nejstarším městem republiky Trinidad a Tobago. Město bylo založeno roku 1592 Španělem Antoniem de Berrio. St. Joseph leží na severozápadě Trinidadu nedaleko hlavního města Port of Spain. V 16. století se zde zpracovával cukr, káva, bavlna a také zde sídlily palírny rumu. St. Joseph bylo po dlouhou dobu hlavním městem Trinidadu. Nejvýznamnější budovou města je klášter St. Joseph založený v roce 1870.

Tobago forest

Tobago Forest Reserve, nejstarší rezervace deštného pralesa na světě. Tento výlet by měl být také organizován pouze pod vedením zkušeného průvodce. Mnozí návštěvníci už ztratili cestu v hustém porost

PODNEBÍ:

Trinidad a Tobago má tropické podnebí. Během roku se zde střídají dvě období. Období sucha, které jev první polovině roku a období dešťů, které je v druhé půlce roku. Během celého roku je zde však teplo, průměrné teploty se pohybují kolem 30 stupňů.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je angličtina.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Používanou měnou je Trinidadský a tobažský dolar (TTS). Kreditními kartami se dá platit pouze v luxusnějších hotelích, dražších restauracích a v některých půjčovnách aut.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 115 V. Doporučujeme redukci zásuvek s sebou.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Od 13. ledna 2006 mohou občané ČR s platným cestovním pasem vstupovat na území Trinidadu a Tobaga bez víza na dobu maximálně 30 dnů.

Více informací zde

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.