Tobago / Trinidad

TOBAGO

Menší karibský ostrov leží 30 km severovýchodně od sesterského ostrova Trinidad. Společně s Trinidadem má 1 milión obyvatel, rozloha 30 x 15 km, hlavní město Scarborough s letištěm. V roce 1498 ho objevil Kolumbus při své cestě na Trinidad. V roce 1889 byly oba ostrovy spojeny do jedné kolonie. Roku 1962 se staly součástí Commonwealthu a od roku 1976 jsou republikou. Tobago získalo svůj název od slova „tobacco", tabáku, který se zde pěstuje. Na Tobagu jsou k vidění nejstarší chráněné deštné lesy na západní polokouli. Ostrov nabízí nevšední přírodu, v níž se snoubí jihoamerická a karibská oblast, a tudíž jsou zde k vidění nejrůznější živočichové jako želvy, mravenečníci a nespočetné množství druhů ptáků. Nachází se zde přírodní rezervace Main Ridge a Tobago`s Forest Reserve. Dlouhé písečné pláže, palmy, korálové útesy a křišťálově čistá voda vám přichystají spoustu neopakovatelných zážitků. Na Tobago se dostanete po 12 hodinách letu s leteckou společností ­Condor pouze s jedním přestupem ve Frankfurtu.

TRINIDAD

Společně s ostrovem Tobago leží severně od Venezuely na rozloze 80 x 50 km. Žije zde 1 milión obyvatel, hlavní město s mezinárodním letištěm je Port of Spain, kde žije 300 000 obyvatel. Úředním jazykem je angličtina, měnou trinidadský a tobagský dolar. Náboženství převládá katolické a hinduistické. Roku 1498 byl objeven Kryštofem Kolumbem. Roku 1802 prohlásila Velká Británie Trinidad za svou kolonii a od roku 1976 je samostatným ostrovním státem v Karibském moři. Ostrov se pyšní příjemným podnebím po celý rok. Převládá zde nížinatý povrch, pouze na severu vystupuje horský hřbet. Na Trinidad se dostanete po 12 hodinách letu s leteckou společností Condor s přestupy ve Frankfurtu a na Tobagu.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Bacolet Bay

Záliv ve tvaru měsíce se nachází je 15 minut jízdy od Marie Hill Lodge. Je výborným útočiště pro rodiny s dětmi, neboť vlny jsou zde mírné a společné s krásným hnědým pískem a palmami tvoří klidný raj na zemi.

Castara Bay

Záliv nedaleko malé přátelské vesnice nabízí dlouhé pláže s možností koupání, rybaření a šnorchlování. V těsné blízkosti se nachází několik restaurací, kde je možné ochutnat místní speciality.

Port of Spain

Port of Spain (španělsky Puerto España) je hlavní město ostrovního státu Trinidad a Tobago. Leží na severozápadě ostrova Trinidad v severovýchodní části Gulf of Paria. Vlastní město mělo v roce 2000 49 000 obyvatel, obyvatelstvo celé metropolitní oblasti se v roce 2006 odhadovalo na necelých 270 000 obyvatel. Jde o čtvrté největší město v zemi.

St. Joseph

St. Joseph je nejstarším městem republiky Trinidad a Tobago. Město bylo založeno roku 1592 Španělem Antoniem de Berrio. St. Joseph leží na severozápadě Trinidadu nedaleko hlavního města Port of Spain. V 16. století se zde zpracovával cukr, káva, bavlna a také zde sídlily palírny rumu. St. Joseph bylo po dlouhou dobu hlavním městem Trinidadu. Nejvýznamnější budovou města je klášter St. Joseph založený v roce 1870.

Tobago forest

Tobago Forest Reserve, nejstarší rezervace deštného pralesa na světě. Tento výlet by měl být také organizován pouze pod vedením zkušeného průvodce. Mnozí návštěvníci už ztratili cestu v hustém porostu.

PODNEBÍ:

Trinidad a Tobago má tropické podnebí. Během roku se zde střídají dvě období. Období sucha, které jev první polovině roku a období dešťů, které je v druhé půlce roku. Během celého roku je zde však teplo, průměrné teploty se pohybují kolem 30 stupňů.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je angličtina.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Používanou měnou je Trinidadský a tobažský dolar (TTS). Kreditními kartami se dá platit pouze v luxusnějších hotelích, dražších restauracích a v některých půjčovnách aut.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 115 V. Doporučujeme redukci zásuvek s sebou.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Od 13. ledna 2006 mohou občané ČR s platným cestovním pasem vstupovat na území Trinidadu a Tobaga bez víza na dobu maximálně 30 dnů.

Více informací zde

 

 

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás