Samoa

Stát v západní části Samojských ostrovů v Polynésii (ve východní části souostroví se nachází Americká Samoa). Samoa cestovatele láká především na pestrou symfonií barev, kdy se azurové moře snoubí se zlatou barvou pláží, která mizí do temné zelené pralesa. Navíc nabízí bujnou faunu a flóru, aktivní vulkány, vodopády a především dobrosrdečné obyvatele, kteří se rádi podělí o své hluboké kulturní tradice. Souostroví Samoa tvoří ostrovy sopečného původu lemované korálovými útesy. Stejně jako okolní ostrovy láká milovníky potápění a šnorchlování.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Ostrov Upolu

Asi pětina ostrova je pokryta původními deštnými pralesy. U pobřeží je Palolo Deep Marina Reserve, kde je možné šnorchlovat. Ve vnitrozemí leží i kráterové jezírko Lanoto´o, ve kterém se dá plavat. Rezervace Uafato Conservation Area (sever ostrova) pokrývá několik desítek čtverečních kilometrů země i moře. Jsou zde značené stezky pro trekking. Celé jižní pobřeží je lemováno zálivy a nádhernými plážemi s palmovými porosty. Jsou zde výborné podmínky pro šnorchlování, potápění a plavání.Na ostrově je několik krásných vodopádů, ve kterých se můžete koupat.

Apia

Apia je hlavním městem ostrovního státu Samoa. Město je nejdůležitějším přístavem v zemi a jediné město. Ve městě se nachází budova parlamentu a historická observatoř, která je nyní meteorologickou stanicí. V centru města se nachází věž z hodinami, která byla vybudována jako válečný památník. Jsou zde úřady, hotely, restaurace a obchody. Hlavními tržišti jsou Maketi Fou, Flea Market a Fish Market.Nakoupíte zde čerstvé ovoce, zeleninu a na posledně jmenovaném i ryby.

PODNEBÍ:

Na území státu panuje tropické podnebí, teplé, vlhké, ovlivněné jihovýchodními pasáty z Tichého oceánu. Průměrné teploty vzduchu se pohybují od 25 °C v červenci do 27 °C v lednu. Průměrný roční úhrn srážek činí 3200 mm.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je samojština. Dále se domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je Samojská tala ( WST ).

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 230V / 50Hz.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Ke vstupu na území Nezávislého státu Samoa není potřeba vízum. Povolení ke vstupu na dobu 30 dnů je udělováno při příletu po předložení cestovního dokladu platného minimálně 6 měsíců po příletu a zpáteční letenky.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás