• Rodrigues
  • Rodrigues
  • Rodrigues
  • Rodrigues

Potřebujete poradit?

Rodrigues znám a rád Vám poradím.

Jiří Masnica
Senior product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Rodrigues

Je součástí Maskarénských ostrovů, 650 km severovýchodně od ostrova Mauritius. Ostrov spadá pod republiku Mauritius, je 18 km dlouhý, 8 km široký, dále disponuje 200 km lagun a 7 km korálových útesů. Nedotčený masovou turistikou a civilizací, poskytuje útočiště pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Port Mathurin je hlavní město ostrova s 6000 obyvateli. Celkově žije na ostrově 40 000 tisíc obyvatel, hlavně afrického původu, 90 % jsou římští katolíci. Úřední řeč je angličtina, ovšem domluvíte se i francouzsky. Měnou je mauritijská rupie (MUR). Rodrigues byl pojmenován po portugalském mořeplavci Diego Rodriguezovi, který v roce 1528 tento neosídlený ostrov objevil. V roce 1601 přišli Holanďané a o několik let později Francouzi. První významný pokus o kolonizaci ostrova proběhl v roce 1691, kdy Francouz François Leguat prchal se sedmi hugenoty (francouzští protestanti) před pronásledováním ve Francii. V roce 1735 zde byla založena první stálá francouzská kolonie. Roku 1809 se ostrova zmocnili Britové. Fauna i flóra na ostrově nabízí možnost spatřit rostliny a živočichy, kteří se vyskytují jen na několika místech na Zemi a jejichž záchrana je hlavní prioritou. Rodrigues je také obklopen 17 ostrůvky, které kolem něj vytvářejí optický náhrdelník a jsou výletním místem pro turisty a hlavně pro potápěče. Mezi speciality patří chobotnice na curry a pokrmy ochucené slavným rodrigueským chilli. Let s leteckou společností Air Mauritius z Evropy trvá 11,5 hodiny, na vyžádání možná kombinace s Mauritiem, Seychelami nebo Réunionem.

PORT MATHURIN

Přístav se 6000 obyvateli leží na severním pobřeží a slouží jako administrativní a obchodní centrum ostrova. Nejdůležitější ostrovní přístav. V sobotu se ve městě koná pravidelný trh. Okouzlující je výhled na nejvyšší vrchol ostrova, Mount Limon 398 m. n. m. jižně od města.

JESKYNĚ PATATE

V jihozápadním rohu ostrova nabízí kromě několika stalagmitů a stalaktitů zvláštní útvary, které připomínají ptáka Dodo, Buckinghamský palác či Winstona Churchilla.

PORT SUD-EST

Hlavní obživou této vesnice je rybolov, právě tak jako u většiny vesnic na ostrově. Ovšem zde je oproti ostatním království chobotnic. Rybáři chobotnice prodávají a své úlovky suší přímo na pláži. Od Port Sud-Est na západ se nacházejí pláže.

ILE HERMITAGE

Je opuštěný ostrůvek proslulý svou krásou a legendou, podle které je na ostrově ukrytý poklad. Pořádají se zde výlety lodí včetně oběda.

ILE AUX CHATS

Ostrov obklopený korálovým útesem, cíl mnoha potápěčů.

Letoviska a okruhy

POINTE COTTON | PORT SUD-EST | MONT VÉNUS

PODNEBÍ:

Podnebí je teplejší než na Mauriciu, kvůli čemu období sucha trvá déle.

JAZYK:

Úředním jazykem je angličtina, ale hovoří se tady i francouzsky a kreolsky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Oficiální měnou je mauricijské rupie.

ELEKTŘINA:

Tak jako na Mauritiu, i taky je elektrické napětí vhodné pro naše spotřebiče a britský typ zásuvek.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Je zaveden bezvízový styk po dobu 3 měsíců, proto je potřebný jenom platný cestovní pas.

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.