Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

RODRIGUES

  • Rodrigues
  • Rodrigues
  • Rodrigues
  • Rodrigues

Potřebujete poradit?

Rodrigues znám a rád Vám poradím.

Jiří Masnica
Senior product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Rodrigues

Je součástí Maskarénských ostrovů, 650 km severovýchodně od ostrova Mauritius. Ostrov spadá pod republiku Mauritius, je 18 km dlouhý, 8 km široký, dále disponuje 200 km lagun a 7 km korálových útesů. Nedotčený masovou turistikou a civilizací, poskytuje útočiště pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Port Mathurin je hlavní město ostrova s 6000 obyvateli. Celkově žije na ostrově 40 000 tisíc obyvatel, hlavně afrického původu, 90 % jsou římští katolíci. Úřední řeč je angličtina, ovšem domluvíte se i francouzsky. Měnou je mauritijská rupie (MUR). Rodrigues byl pojmenován po portugalském mořeplavci Diego Rodriguezovi, který v roce 1528 tento neosídlený ostrov objevil. V roce 1601 přišli Holanďané a o několik let později Francouzi. První významný pokus o kolonizaci ostrova proběhl v roce 1691, kdy Francouz François Leguat prchal se sedmi hugenoty (francouzští protestanti) před pronásledováním ve Francii. V roce 1735 zde byla založena první stálá francouzská kolonie. Roku 1809 se ostrova zmocnili Britové. Fauna i flóra na ostrově nabízí možnost spatřit rostliny a živočichy, kteří se vyskytují jen na několika místech na Zemi a jejichž záchrana je hlavní prioritou. Rodrigues je také obklopen 17 ostrůvky, které kolem něj vytvářejí optický náhrdelník a jsou výletním místem pro turisty a hlavně pro potápěče. Mezi speciality patří chobotnice na curry a pokrmy ochucené slavným rodrigueským chilli. Let s leteckou společností Air Mauritius z Evropy trvá 11,5 hodiny, na vyžádání možná kombinace s Mauritiem, Seychelami nebo Réunionem.

PORT MATHURIN

Přístav se 6000 obyvateli leží na severním pobřeží a slouží jako administrativní a obchodní centrum ostrova. Nejdůležitější ostrovní přístav. V sobotu se ve městě koná pravidelný trh. Okouzlující je výhled na nejvyšší vrchol ostrova, Mount Limon 398 m. n. m. jižně od města.

JESKYNĚ PATATE

V jihozápadním rohu ostrova nabízí kromě několika stalagmitů a stalaktitů zvláštní útvary, které připomínají ptáka Dodo, Buckinghamský palác či Winstona Churchilla.

PORT SUD-EST

Hlavní obživou této vesnice je rybolov, právě tak jako u většiny vesnic na ostrově. Ovšem zde je oproti ostatním království chobotnic. Rybáři chobotnice prodávají a své úlovky suší přímo na pláži. Od Port Sud-Est na západ se nacházejí pláže.

ILE HERMITAGE

Je opuštěný ostrůvek proslulý svou krásou a legendou, podle které je na ostrově ukrytý poklad. Pořádají se zde výlety lodí včetně oběda.

ILE AUX CHATS

Ostrov obklopený korálovým útesem, cíl mnoha potápěčů.

Letoviska a okruhy

POINTE COTTON | PORT SUD-EST | MONT VÉNUS

 

PODNEBÍ:

Podnebí je teplejší než na Mauriciu, kvůli čemu období sucha trvá déle. 

 

JAZYK:

Úředním jazykem je angličtina, ale hovoří se tady i francouzsky a kreolsky.

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Oficiální měnou je mauricijské rupie. 

 

ELEKTŘINA:

Tak jako na Mauritiu, i taky je elektrické napětí vhodné pro naše spotřebiče a britský typ zásuvek. 

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Je zaveden bezvízový styk po dobu 3 měsíců, proto je potřebný jenom platný cestovní pas.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

VĚRA HALÁMKOVÁ + ZDENĚK PĚNČÍK – BRNO

Cestovní kancelář Siam Travel nás provází na našich dovolených už více než 10 let. Naší předností jsou individuální cesty, a proto je nutné mít dobrého, vnímavého a schopného partnera pro uskutečnění cest „pro dva“ do zatím málo navštěvovaných zemí světa. Zejména pak oceňujeme to, že nám zaměstnanci CK Siam Travel několikrát významně pomohli při řešení zapeklitých situací. Například: „Co budete dělat ve španělsky mluvící zemi, když v taxíku, který vás veze z letiště do 40km vzdáleného hotelu, zapomenete sako s českými doklady, klíčky od vozu, parkujícího v Praze a hovoříte pouze jednoduchou angličtinou?“

Můžeme se opravdu spolehnout, že jakýkoliv problém s vámi i na velkou vzdálenost kladně vyřeší.

Věra Halámková & Zdeněk Pěnčík - Brno

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.