Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

KAMBODZA

  • kambodza
  • kambodza
  • kambodza
  • kambodza

Potřebujete poradit?

Kambodžu znám a rád Vám poradím.

Michal Páv
Senior product manager

255 700 873
siam@siamtravel.cz

Kambodža

Majestátní buddhistické chrámy a paláce khmérské kultury Angkor Vat (UNESCO), Bayon, Preah Vihear (UNESCO), rákosové lodě a plovoucí rybářské vesnice na jezeře Tonle Sap, Královský palác a Stříbrná pagoda v hlavním městě Phnom Penh s khmérskou, čínskou a francouzskou koloniální architekturou, pohostinné obyvatelstvo, nedotčená příroda, horské kmeny. Dlouhé písečné pláže v Sihanoukvile. Polévky s rýžovými nudlemi a zeleninou, rýže, nudle, ryby a plody moře, tropické ovoce, kulinářskou specialitou jsou smažení pavouci.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 6 hodin / letní + 5 hodin
  • měna: kambodžský riel (KHR)
  • letecká společnost: Turkish Airlines, Emirates, Thai Airways
  • doba letu: 12 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

 

LETOVISKA: 

Sihanoukville

Většina lidí si Kambodžu spojí s chrámem Angkor Wat, ale nachází se zde i letovisko luxusní plážové dovolené v Thajském zálivu, a to v Sihanoukville. Už ve 20. století sem jezdila francouzská honorace, ale pak městečko upadlo kvůli rudým Khmerům do zapomenutí a k jeho obnově dochází až v posledních letech. Nedaleko pobřeží se nachází i luxusní resort na soukromém ostrově Koh Dek Koule.

 

PODNEBÍ:

Podnebí v Kambodži je tropické a příznivé po celý rok. Monzunové období trvá od května do října a právě proto je hlavní turistickou sezónou období zimy. 

 

JAZYK:

Úředním jazykem je khmerština. Kambodža je bývalá francouzská kolonie, a proto se na úřadech nebo mezi vzdělaným obyvatelstvem  domluvíte francouzsky a anglicky. 

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Riel (KHR) = 10 kaků = 100 senů; platební karty jsou přijímány v některých obchodech, hotelech a restauracích. Peníze můžete měnit na letišti, v hotelech, směnárnách a bankách. 

 

ELEKTŘINA:

230 V/50 Hz; používají se evropské a americké zásuvky. 

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro vstup je potřeba vízum a cestovní pas, jehož platnost přesahuje víza o 3 měsíce. O vízum je možné zažádat na zastupitelském úřadě nebo přímo na letišti ve Phnom Penhu nebo Siam Reapu. 

 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

BARBORA MUNZAROVÁ – herečka

Jsem vášnivá cestovatelka. Cestuji ráda a často.
Občas se vracím na již osvědčená místa, ale většinou ráda objevuji nové destinace v nejrůznějších koutech světa. Díky cestovní kanceláři SIAM travel mám vždy včas a perfektně zajištěné letenky a zároveň se mohu spolehnout na vynikající doporučení, popis a tipy ohledně mnou vybrané cílové destinace. Velkým plusem pro výběr cestovní kanceláře SIAM travel je i velmi vstřícný, příjemný přístup všech zaměstnanců. Jejich ochota pomoci je nadstandartní.

Spokojená klientka CK SIAM travel Bára Munzarová.

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.