Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

IZRAEL

  • Izrael
  • Izrael
  • Izrael

Potřebujete poradit?

Izrael jsem osobně navštívil.

Jiří Masnica
Senior product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Izrael

Posvátná židovská země s nejsvětejšími místy judaismu. 6x UNESCO (pevnost Masada, Staré město Jeruzalém, Bílé město Tel Aviv). Biblická místa Jeruzalém (chrám Božího hrobu), Betlém (bazilika Zrození Ježíše), Nazaret (bazilika Zvěstování), Betánie (Lazarův hrob), Jericho, Hebron, posvátná řeka Jordán. Historicky zajímavá města Tiberias, Jaffa, Akko, Caesarea. Weizmannův institut věd (sci-park), Judská poušť, Golanské výšiny, Galilejské jezero, Národní parky, Mrtvé moře s léčebnými účinky, Středozemní moře, Rudé moře. Z tradičních jídel falafel (smažené kuličky z cizrnové kaše), z masitých jídel kebab a šašlik.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 1 hodina / letní + 2 hodiny
  • měna: izraelský šekel (ILS)
  • letecká společnost: ČSA, EL AL
  • doba letu: 4 hodiny
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

 

Letoviska a okruhy

EILAT | MRTVÉ MOŘE

 

LETOVISKA:

Mrtvé Moře
Nejníže položené místo na zemi 400 m.p.m., 75 km dlouhé a 17 km široké jezero. Kormě vody bohaté na nerostné látky (33% koncentrace soli) zde najdete i minerální prameny s vysokým obsahem nerostů, černé léčivé bahno a v neposlední řadě 330 slunečních dní v roce. Pobytová terapie je vhodná pro léčení, konžních, pohybového ústrojí, neurologických, gynekologických či očních onemocnění.

 

Eliat
Nejznámější turistické letovisko, ležící v nejjižnějším koutu Izraele, přímo u Rudého Moře, několik kilometrů od hranic s Egyptem a Jordánskem. klima je příjemné s vysokým podílem denního slunečního svitu, celoročně vhodné ke koupání. Eilat nabízí písečné pláže, kvalitní hotely, restaurace, bary, obchody, velký výběr výletů do míst, kde vznikla historie celé civilizace, řadu sportovních aktivit a zábavních podniků. Let z Tel Avivu do Eilatu trvá 60 minut.

 

Tel Aviv
Nejdůležitější průmyslové, obchodní i kulturní centrum Izraele s 356 000 obyvateli. Zatímco v Jeruzalémě jsou k vidění spíše svatosvánky, Tel Aviv nabízí především umění a zábavu: divadla, galerie a hubda, lákavá je však i zdejší písešná pláž.

 

 

PODNEBÍ:

Subtropické, pouze na severu mírné a na jihu a části Jordánského údolí tropické. Srážky jsou vdatné na severu a zanedbatelné na jihu (718mm ročně Safed - 25 mm Eilat). Prsší většinou od listopadu do dubna, jednotlivé regiony se charakterem počasí silně liší, což je dobré vzít v úvahu při turistických plánech. Na středomořském pobřeží je vysoká vhkost a mírné zimy. Chladné zimy panují v hornatých oblastech. Horká suchá léta a príjemná zimní odbodbí jsou typická pro údolí Jordánu. Extrémní teplotní rozdíly mezi dnem a nocí jsou na poušti.

 

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je hebrejština a arabština. V turistických oblastech se však domluvíte anglicky.

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je izraelský šekel (ISL), rozdělené na 100 agorot. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR. Doporučujeme měnit peníze ve směnárnách v TEl avivu, Jeruzalémě, nebo Eilatu. Předem se vždy informujte sněnárníka na aktuální kurz pro částku kterou si chcete vyměnit. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty jsou běžně akceptovány.

 

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Izraele platí bezvízový styk. Občan ČR, držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Izrele bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 180 dnů ode dne vstupu, pokud se nejedná o výdělečnou činnost. Občané ČR, kteří hodlají pobývat na území Izraele po dobu delší než 180 dnů nebo tam vstupují za účelem výdělečné činnosti či řádného denního studia, si musí předem opatřit odpovídající povolení a víza na Velvyslanectví v Praze.
Více informací zde.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Zdeněk Čížek s rodinou - Praha

S cestovní kanceláří Siam Travel cestujeme jako rodina již mnoho let. Jelikož cestování a poznávání nových destinací je naším velkým koníčkem, využíváme služeb cestovní kanceláře Siam Travel. Se společností cestujeme 3x až 5x ročně. Zvykli jsme si na velmi dobře organizované a zajištěné služby, a to včetně veškerého servisu poskytovaného ze strany Siam Travel. Vždy nám doporučí destinaci, ubytování i leteckou společnost. Také česky mluvící průvodce je komfortní záležitost. Postarají se i o seating v letadle, zrychlené odbavení na letišti, VIP salonek, speciální catering na letu a i o individuální transfery. Vše s námi prodiskutují a vysvětlí, co v které destinaci je možné vidět. Zkrátka poskytnou nám na našich cestách veškerý možný komfort, tady cestování šité na míru.

Z našeho pohledu vřele doporučujeme využít služeb společnosti Siam Travel.

Zdeněk Čížek s rodinou - Praha

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Izrael - Eilat

Prima Music ***
Délka:9, 12 dnů Cena od:
40 480 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Izrael - Mrtvé moře

Crowne Plaza Dead Sea ****
Délka:9, 12 dnů Cena od:
43 780 Kč
Stravování:polopenze
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Izrael - Eilat

Leonardo Royal Eilat (Royal Tulip Eilat) ****
Délka:9, 12 dnů Cena od:
45 880 Kč
Stravování:polopenze
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.