Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Exotika poznávací - JAPONSKO

 • japonsko
 • japonsko
 • japonsko
 • japonsko
 • japonsko
 • japonsko

Potřebujete poradit?

Japonsko jsem osobně navštívil.

Michal Páv
Senior product manager

255 700 873
siam@siamtravel.cz

Japonsko

Buddhismus a šintoismus, přívětivé a pracovité obyvatelstvo, 16x UNESCO (historické časti měst Kjótó a Nara, svatyně a chrámy Nikko, hrad Himeji-jo), nejstarší chrám Asakusa-Sensoji v Tokiu, historické hrady šógunů, hora Fudži a jezero Hakone, moderní technologické vymoženosti, rychlovlaky šinkanzen, pouliční neónové reklamy a světelné lampióny, alegorické divadlo. Relaxační zahrady, bonsaje a kaligrafi e. Národní sport sumo, tajči, karate, aikido, judo. Zdravá a rozmanitá kuchyně – suši, sašimi, ryby a plody moře, rýže a nudle, víno saké, mnoho druhů zeleného a bílého čaje.

 

INFORMACE:

 • časový posun: zimní + 8 hodin / letní + 7 hodin
 • měna: japonský jen (JPY)
 • letecká společnost: Turkish Airlines, Korean Air, Emirates
 • doba letu: 14 hodin
 • český delegát: od 10 osob
 • hotely se snídaní

 

LETOVISKA:

Tokio

Tokio ve skutečnosti není město ale jenom jedna ze 47 prefektur Japonska. To, co my známe je Velké Tokio, které se skládá z prefektur Čiba, Kanagawa, Saitama a Tokio, a tvoří tak největší aglomeraci světa s cca 30 milióny obyvatel. V Tokiu je mnoho památek, např. Císařský palác, Tokio Tower nebo druhá nejvyšší věž světa Tokio Skytree. Mezi známe čtvrtě patří Šindžuku nebo nákupní a jedna z nejdražších oblastí světa Ginza. Západně od Tokia se nachází nejvyšší hora Japonska – Fudži, která je stále aktivní sopkou, ale poslední erupce byla začátkem 18. století.

Okinawa

Tí, kteří si chtějí v Japonsku oddýchnout na pláži, pravděpodobně navštíví ostrov Okinawa, kde se ani na sklonku zimy neochladí pod 20°. Okinawa je ostrov souostroví Rjúkjú a hlavním městem je Naha. Nachází se na korálových útesech a představuje tak útočiště pro mnoho zajímavých druhů rostlin a živočichů, např. Manty obrovské.

V Japonsku si na svoje přijdou i milovníci lyžování, např. ve střediskách Hakuba, Niseko, Nozawa Onsen nebo Furano. 

 

PODNEBÍ:

Sever Japonska – ostrovy Honšú (Tokio) a Hokkaidó – se nachází v mírném pásmu s tuhými zimami a teplými léty. Hokkaidó patří k sušším částem Japonska. Naopak v jižnějším Honšú jsou srážky častější a léta trvají déle. Jih Japonska – ostrovy Kjúšú a Šikoku se nachází v subtropickém pásmu, a proto jsou zimy mírné a léta dlouhá a teplí. Podnebí Japonska je ovlivněno mořskými proudy. Letní monzuny zasahují hlavně jižní pobřeží a koncem podzimu mohou přinášet i silné tajfuny.  

 

JAZYK:

Úředním jazykem je japonština. Anglicky se domluvíte jenom v hotelech nebo turistických centrech.

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

japonský jen (JPY); většina restaurací a obchodů akceptuje platební karty VISA nebo MasterCard

 

ELEKTŘINA:

 110 V / 50 Hz; potřebná redukce na japonské zásuvky

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro vstup do Japonska je potřebný jenom pas platný 6 měsíců po návratu. Vízum pro cesty do 90 dnů není potřeba. Není dovoleno dovážet potraviny. Bezcelně si lze dovézt věci osobní potřeby do hodnoty 200 000 JPY, 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, 3 lahve alkoholu s obsahem 0,75 l a 56 g parfému. Alkohol zakoupený na asijských letištích je při přestupu v zemi Schengenského prostoru zabavován. 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Prof. Ing. RUDOLF POLEDNE, CSc. - IKEM a AV ČR a Evropská společnost pro Aterosklerózu

Se Siam Travel jsem cestoval opakovaně a byl jsem vždy velmi spokojen.
Před svým odletem jsem ocenil přesné a komplexní informace ze strany zaměstnanců Siam Travel o destinaci, dopravě a všem důležitém. V průběhu cesty jsem se vždy mohl spolehnout na to, že veškeré služby budou „klapat“, a že se v případě potřeby se můžu kdykoliv spojit se zaměstnanci Siamu v Praze, stejně jako s jejich česky mluvícím průvodcem na místě nebo s jejich místní agenturou. Skutečně nadšen jsem byl z cesty do Mexika.

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Japonsko - Japonsko

VELKÝ OKRUH JAPONSKEM
Délka:13 dnů Cena od:
109 280 Kč
Stravování:dle popisu
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.