Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Exotika poznávací - INDIE

 • indie
 • indie
 • indie
 • indie
 • indie
 • indie

Potřebujete poradit?

Indii jsem osobně navštívil.

Michal Páv
Senior product manager

255 700 873
siam@siamtravel.cz

Indie

Velkolepě zdobená sídla a paláce mughalských panovníků, pevnosti Amber Fort a Agra Fort, pohřební obřady na ghátech ve Váranasí a posvátná řeka Ganga. 28x UNESCO (hrobka Taj Mahal, bývalé hlavní město Fatéhpúr Síkrí, monumenty v Khajuraho, Humájúnova hrobka v Dillí, kostely a kláštery v Goa, 5 národních parků), starobylá města s uličkami a trhy, mešity, pouliční kobří show, národní parky se slony a tygry, horské masivy Himálají. Výtečná kuchyně s mnoha druhy koření, tofu se zeleninou a rýží, placky naan, typický čaj masala.

 

INFORMACE:

 • časový posun: zimní + 4,5 hodiny / letní + 3,5 hodiny
 • měna: indická rupie (INR)
 • letecká společnost: Emirates, Turkish Airlines, Etihad
 • doba letu: 8 hodin
 • český delegát: od 10 osob
 • hotely se snídaní

 

LETOVISKA:

Goa

Nejbohatší část Indie a bývalá portugalská kolonie se rozkládá na západe Indie při Arabském moři.  Vliv Evropy a křesťanství je tu znát na početném množství katolických kostelů. Goa je typická svou bujnou vegetací a zelenou krajinou díky množství řek, přičemž nejznámější je řeka Mandovi. Oblast se dělí na Severní a Jižní Goa. Severní Goa je rušnější s rybářskými osadami, hotely, restauracemi, diskotékami a bary. Mezi letoviska patří: nejživější letovisko Calangute, portugalská pevnost Fort Aguada nebo klidnější Candolim. Na jihu jsou to letoviska: Varca, Colva, Benaulim, Cavelossim.

Kerala

Kerala je jediný stát Indie s komunistickým zřízením. Mezi jeho nejznámější letoviska patří Verkala nebo Kovalem. Verkala je známe díky svým útesům nabízejícím úchvatný výhled na moře. Pláže jsou téměř prázdné s jemným bílým pískem. Turisty nejvíc vyhledávaná je ale Kovalem se dvěma plážemi – Kovalem Beach a fotogenická Light House (maják) Beach. Tu najdete i velké hotelové rezorty. Ve státe Kerala můžete navštívit zelené čajové plantáže v oblasti Munnar, které jsou až 1500 m nad mořem.

 

PODNEBÍ:

Počasí se v jednotlivých částech Indie značně liší. Střídají se tu tři období – teplé, chladné a období monzunů. Nejvhodnější je do Indie vyrazit od listopadu do března, kdy je sice počasí chladnějsí, ale příjemné v celé krajině. Léta jsou plné monzunů a jara horké, suché a prašné. 

 

JAZYK:

Úředním jazyk je angličtina a hindština, ale mluví se i 15 místními jazyky, bengálsky a urdsky. 

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Indickou rupii 1 INR = 100 paisů (Paisa) seženete jenom v Indii. Je nelegální měnit hotovost mimo banky nebo autorizované směnárny.  Odporoučí se sebrat sebou americké dolary. Platební karty akceptují jenom větší hotely a některé obchody, které si za platbu kartou mohou účtovat přirážku. Netřeba se spoléhat na bankomaty, které může být někdy problém nalézt, nebo nemusí mat dostatek hotovosti.

 

ELEKTŘINA:

Napětí 220-240 V; všude najdete zásuvky evropského typu. 

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro vstup do Indie je potřeba vízum a cestovní pas platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do Indie. Vízum se dá obstarat online nebo na zastupitelském úřadě. Není možné zažádat o vízum na letisku. 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

BARBORA MUNZAROVÁ – herečka

Jsem vášnivá cestovatelka. Cestuji ráda a často.
Občas se vracím na již osvědčená místa, ale většinou ráda objevuji nové destinace v nejrůznějších koutech světa. Díky cestovní kanceláři SIAM travel mám vždy včas a perfektně zajištěné letenky a zároveň se mohu spolehnout na vynikající doporučení, popis a tipy ohledně mnou vybrané cílové destinace. Velkým plusem pro výběr cestovní kanceláře SIAM travel je i velmi vstřícný, příjemný přístup všech zaměstnanců. Jejich ochota pomoci je nadstandartní.

Spokojená klientka CK SIAM travel Bára Munzarová.

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.