Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Exotika pobytové - TOBAGO AND TRINIDAD

  • Trninidad a Tobago
  • Trninidad a Tobago

Potřebujete poradit?

Tobago a Trinidad znám a rád Vám poradím.

Tomáš Janský
Product Manager Supervisor

255 700 872
siam@siamtravel.cz

Tobago | Trinidad

TOBAGO - menší karibský ostrov leží 30 km severovýchodně od sesterského ostrova Trinidad. Společně s Trinidadem má 1 milión obyvatel, rozloha 30 x 15 km, hlavní město Scarborough s letištěm. V roce 1498 ho objevil Kolumbus při své cestě na Trinidad. V roce 1889 byly oba ostrovy spojeny do jedné kolonie. Roku 1962 se staly součástí Commonwealthu a od roku 1976 jsou republikou. Tobago získalo svůj název od slova „tobacco", tabáku, který se zde pěstuje. Na Tobagu jsou k vidění nejstarší chráněné deštné lesy na západní polokouli. Ostrov nabízí nevšední přírodu, v níž se snoubí jihoamerická a karibská oblast, a tudíž jsou zde k vidění nejrůznější živočichové jako želvy, mravenečníci a nespočetné množství druhů ptáků. Nachází se zde přírodní rezervace Main Ridge a Tobago's Forest Reserve. Dlouhé písečné pláže, palmy, korálové útesy a křišťálově čistá voda vám přichystají spoustu neopakovatelných zážitků. Na Tobago se dostanete po 12 hodinách letu s leteckou společností ­Condor pouze s jedním přestupem ve Frankfurtu. TRINIDAD - společně s ostrovem Tobago leží severně od Venezuely na rozloze 80 x 50 km. Žije zde 1 milión obyvatel, hlavní město s mezinárodním letištěm je Port of Spain, kde žije 300 000 obyvatel. Úředním jazykem je angličtina, měnou trinidadský a tobagský dolar. Náboženství převládá katolické a hinduistické. Roku 1498 byl objeven Kryštofem Kolumbem. Roku 1802 prohlásila Velká Británie Trinidad za svou kolonii a od roku 1976 je samostatným ostrovním státem v Karibském moři. Ostrov se pyšní příjemným podnebím po celý rok. Převládá zde nížinatý povrch, pouze na severu vystupuje horský hřbet. Na Trinidad se dostanete po 12 hodinách letu s leteckou společností Condor s přestupy ve Frankfurtu a na Tobagu.

INFORMACE:

  • časový posun: - 6 hodin v létě, - 5 hodin v zimě
  • měna: Trinidadský a tobažský dolar (TTS)
  • letecká společnost: British Airways, Condor
  • doba letu: 12 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s all inclusive

LETOVISKA:

Bacolet Bay

Záliv ve tvaru měsíce se nachází je 15 minut jízdy od Marie Hill Lodge. Je výborným útočiště pro rodiny s dětmi, neboť vlny jsou zde mírné a společné s krásným hnědým pískem a palmami tvoří klidný raj na zemi. 

Castara Bay

Záliv nedaleko malé přátelské vesnice nabízí dlouhé pláže s možností koupání, rybaření a šnorchlování. V těsné blízkosti se nachází několik druhů restaurací, kde je možné ochutnat místní speciality.

Port of Spain

Port of Spain (španělsky Puerto España) je hlavní město ostrovního státu Trinidad a Tobago. Leží na severozápadě ostrova Trinidad v severovýchodní části Gulf of Paria. Vlastní město mělo v roce 2000 49 000 obyvatel, obyvatelstvo celé metropolitní oblasti se v roce 2006 odhadovalo na necelých 270 000 obyvatel. Jde o čtvrté největší město v zemi.

St. Joseph

St. Joseph je nejstarším městem republiky Trinidad a Tobago. Město bylo založeno roku 1592 Španělem Antoniem de Berrio. St. Joseph leží na severozápadě Trinidadu nedaleko hlavního města Port of Spain. V 16. století se zde zpracovával cukr, káva, bavlna a také zde sídlily palírny rumu. St. Joseph bylo po dlouhou dobu hlavním městem Trinidadu. Nejvýznamnější budovou města je klášter St. Joseph založený v roce 1870.

Tobago forest

Tobago Forest Reserve, nejstarší rezervace deštného pralesa na světě. Tento výlet by měl být také organizován pouze pod vedením zkušeného průvodce. Mnozí návštěvníci už ztratili cestu v hustém porost

PODNEBÍ:

Trinidad a Tobago má tropické podnebí. Během roku se zde střídají dvě období. Období sucha, které jev první polovině roku a období dešťů, které je v druhé půlce roku. Během celého roku je zde však teplo, průměrné teploty se pohybují kolem 30 stupňů.

 

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je angličtina.

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Používanou měnou je Trinidadský a tobažský dolar (TTS). Kreditními kartami se dá platit pouze v luxusnějších hotelích, dražších restauracích a v některých půjčovnách aut.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 115 V. Doporučujeme redukci zásuvek s sebou.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Od 13. ledna 2006 mohou občané ČR s platným cestovním pasem vstupovat na území Trinidadu a Tobaga bez víza na dobu maximálně 30 dnů.

Více informací zde 

 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

BARBORA MUNZAROVÁ – herečka

Jsem vášnivá cestovatelka. Cestuji ráda a často.
Občas se vracím na již osvědčená místa, ale většinou ráda objevuji nové destinace v nejrůznějších koutech světa. Díky cestovní kanceláři SIAM travel mám vždy včas a perfektně zajištěné letenky a zároveň se mohu spolehnout na vynikající doporučení, popis a tipy ohledně mnou vybrané cílové destinace. Velkým plusem pro výběr cestovní kanceláře SIAM travel je i velmi vstřícný, příjemný přístup všech zaměstnanců. Jejich ochota pomoci je nadstandartní.

Spokojená klientka CK SIAM travel Bára Munzarová.

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.