Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Exotika pobytové - BARBADOS

  • Barbados
  • Barbados
  • Barbados
  • Barbados

Potřebujete poradit?

Barbados znám a ráda Vám poradím.

Lucie Ptáčková
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Barbados

Britská koloniální architektura, hlavní město Bridgetown (UNESCO). Tyrkysové moře s maximální viditelností, bílé karibské pláže, skvělé šnorchlování a potápění k vrakům lodí a na korálové útesy, pravidelné dostihové závody, kriket. Vyhlídkové plavby kolem ostrova. Bohatý noční život, hudba reggae, jazz, blues. Místní pikantní kuchyně ovlivněná Indií a kreolská kuchyně zaměřená na ryby, plody moře, drůbež a rýži v kombinaci s kari. Tropické ovoce, vyhlášený barbadoský rum.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní - 6 hodin / letní - 5 hodin
  • měna: barbadoský dolar (BBD)
  • letecká společnost: Condor, British Airways
  • doba letu: 11 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s all inclusive

 

letoviska:

St. Peter
Oblíbené letovisko na západní straně ostrova je patří mezi nejvíce navštěvované lokality.Této oblasti se také říká „platinové pobřeží". Hlavní atrakcí je zde jednoznačně potápění a není se čemu divit. Pod mořskou hladinou proplouvají obrovská hejna ryb, korály hrají všemi barvami, a když si najdete dobré místo, můžete také objevit jednu z více než tuctu ztroskotaných lodí.

St. Lawrence
Úchvatné městečko, které je spíše půvabným letoviskem než místem se žhavou historií. Turisté tu proto najdou spíše restaurace, bary a diskotéky v blízkosti bělostných pláží. Významná je především Doverská pláž, pohyb po ní je skutečným zážitkem. V okolí St. Lawrence navíc leží řada dalších zajímavých městeček, například Hastings a Worthing.

Bridgetown
Útulná malá metropole se nachází na jihozápadním konci ostrova. Je rušná a plná života. Nejsou tu žádné gigantické stavby, snad jen Finanční centrum Toma Adamse, v němž sídlí centrální banka, trochu vybočuje. Předměstí se táhnou podél pobřeží a mnoho z nich je velmi příjemných, plných rozkvetlé zeleně a malých vilek z 19. století.

Christ Church
Letovisko se nachází na jihozápadní části ostrova. Nabízí rozmanité pobřeží a mnoho vynikajícíh hotelů a resortů. Nejjižnější cíp je idelání pro provozování vodních sportů.

 

Podnebí:

Barbados má tropické oceánické podnebí. Celoroční průměrné teploty jsou 25 až 27°C. Roční srážky jsou 1 000 až 2 300 mm. Období dešťů neboli vlhké období trvá od června do listopadu, sušší období je do prosince do května. Sezóna hurikánů je od června do října.

 

Jazyk:

Úředním jazykem v zemi je angličtina.

 

měna a výměna peněz

Místní měnou je Barbadoský dolar - 1 BBD = cca 8,- Kč. Nejvýhodnější zahraniční měnou jsou USD, které lze bez problémů směnit ve větších městech a hotelech. K platbám v hotelech a výběrům z bankomatů lze bez problémů použít embosované platební karty

 

elektřina

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.

 

vízum a vstupní formality

Občané ČR i SR potřebují pro vstup na Barbados cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po ukončení pobytu v zemi. Nutno předložit zpáteční letenku. Více informací zde.

 

 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

TOMÁŠ CÍSAŘOVSKÝ – malíř
ERIKA BORNOVÁ – sochařka, malířka

Jsme se ženou oba výtvarníci a k této profesi cestování za novými vjemy samo sebou patří. Zároveň nejsme vždy ti úplně nejtypičtější turisté, máme své představy, ze kterých nechceme slevit. Proto už roky využíváme služeb cestovní kanceláře Siam travel, protože ti nám dokáží vše, co chceme a potřebujeme vidět "ušít" na míru. Bez obav jsme se díky nim vydali třeba až na opačný konec zeměkoule, do Francouzské Polynésie a díky Siamu vše proběhlo bez sebemenšího zádrhele. Jindy, když si potřebujeme odpočinout a nepotkávat mnoho lidí, dokáží nám najít inspirativní místo mimo turistický průmysl. Tomáš Císařovský and Erika Bornová

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Barbados - Bridgetown

Discovery Bay Resort Akční nabídka ****
Délka:9, 12 dnů Cena od:
49 980 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Barbados - Bridgetown

Mango Bay ****
Délka:9, 12 dnů Cena od:
82 980 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Barbados - St. Lawrence Gap

Turtle Beach By Elegant Hotels ****
Délka:9, 12 dnů Cena od:
98 380 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.