Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

BARMA

 

  • barma
  • barma

Potřebujete poradit?

Barmu znám a rád Vám poradím.

Michal Páv
Senior product manager

255 700 873
siam@siamtravel.cz

Barma

Země s přátelským obyvatelstvem otevírající se světu, buddhistické chrámy, nejvýznamnější zlatá pagoda s drahokamy Shwedagon v Rangúnu, Shwemawdaw Pagoda v Bago, buddhistické kláštery, mniši s tmavě rudými a oranžovými rouchy, plovoucí rybářské vesnice a trhy na jezeře Inle, treky v nedotčené přírodě, tropické pralesy, rýžová políčka v kopcovité oblasti Pindaya, plavby lodí mezi Mingun a Mandalay, pláže v oblasti Ngapali. Rýže a nudle na tisíc způsobů, tropické ovoce, ryby a plody moře, čaj.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 5,5 hodiny / letní + 4,5 hodiny
  • měna: barmský kyat (MMK)
  • letecká společnost: Turkish Airlines, Emirates, Thai Airways
  • doba letu: 12 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

LETOVISKA:

Ngapali
Na jihovýchodním pobřeží Andamanského moře v Bengálskem zálivu se nachází letovisko Ngapali s dlouhou bílou a čistou pláži lemovanou palmami. Nenajdete tu mnoho návštěvníků, což je zčásti způsobené vzdáleností od města Rangún. V okolí se nachází rybářské vesničky. Nejhezčí místa na šnorchlováni a potápění jsou na nedalekém Perlovém ostrově. 

 

PODNEBÍ:

Barma má tropické klima, ale velkou roli hraje i nadmořská výška. Do Barmy se jezdí na podzim a v zimě. Během léta je období slabších monzunů. 

 

JAZYK:

Úředním jazykem je barmština, kterou mluví jenom 60 % populace. Zbytek populace mluví jazyky etnických skupin.   

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měnou je myanmarský kyat (MMK), často se používají i dolary. 

 

ELEKTŘINA:

230 V, 50 Hz, používají se tři typy zásuvek, mezi které patří i naše evropská.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

O vízum je možné zažádat na zastupitelském úřadě země (pro ČR je velvyslanectví Myanmaru v Německu), online nebo při příletu na mezinárodním letišti. Cena turistického víza je 40 dolarů. Platnost cestovního pasu musí přesahovat víza o 3 měsíce. Pokud necestujete s CK, musíte si při příletu vyměnit v letištní Myanmar Foreign Trade Bank 200,- USD. Je povolen dovoz 400 ks cigaret, 2 l alkoholu, 1 l voňavek, videokameru s třemi kazetami a fotoaparát. Všechny cennosti je nutné deklarovat. Je zakázán vývoz domácí měny, artefaktů archeologického významu, starožitností nebo drahých kamenů, pokud nebyly koupeny ve specializovaných turistických prodejnách nebo v letištním duty-free shopu. Zároveň je potřeba si uchovat všechny účtenky o zakoupeném zboží.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

TOMÁŠ CÍSAŘOVSKÝ – malíř
ERIKA BORNOVÁ – sochařka, malířka

Jsme se ženou oba výtvarníci a k této profesi cestování za novými vjemy samo sebou patří. Zároveň nejsme vždy ti úplně nejtypičtější turisté, máme své představy, ze kterých nechceme slevit. Proto už roky využíváme služeb cestovní kanceláře Siam travel, protože ti nám dokáží vše, co chceme a potřebujeme vidět "ušít" na míru. Bez obav jsme se díky nim vydali třeba až na opačný konec zeměkoule, do Francouzské Polynésie a díky Siamu vše proběhlo bez sebemenšího zádrhele. Jindy, když si potřebujeme odpočinout a nepotkávat mnoho lidí, dokáží nám najít inspirativní místo mimo turistický průmysl. Tomáš Císařovský and Erika Bornová

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.