MAROKO

Marocké království je stát, který se nachází na severozápadě Afriky, kde ho omývají vody Atlantského oceánu. Po staletí, kdy zde byli Španělé a Francouzi, je zde stále patrný vliv jejich kultur. Maroko je právem nazýváno zemí pohádek tisíce a jedné noci. Můžete zde jen relaxovat na pláži, ale také poznávat starodávná královská města, antické vykopávky, přírodní památky, islámské mešity i křesťanské chrámy. Každý, kdo Maroko navštíví, poté musí zavítat na proslulou medinu (trh) v jednom z větších měst. Tyto trhy ve starém městě poté návštěvníkům nabídnout autentickou atmosféru místního života. Trhy pulzují životem a některé uličky jsou zde tak úzké, že jimi stěží projde naložený osel. Do Maroka se nyní pohodlně dostanete na přímých letech do Casablancy nebo Marakéše.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Agadir

Oblíbené plážové letovisko vhodné pro odpočinkovou dovolenou. Na místní hlavní promenádě se nachází mnoho restaurací a barů, které uspokojí i milovníky nočního života. Nákupy si poté můžete užít na místním tržišti. Jelikož se jedná o turistické centrum, neplatí zde tak přísná islámská pravidla, turisté si zde mohou zakoupit i alkoholické nápoje.

Marrakéš

Jedná se o staré královské město, které je vhodné na prodloužený víkend. Můžete zde navštívit královské zahrady a místní vyhlášenou medinu. Na místním hlavním náměstí poté ve večerních hodinách předvádí své umění mnoho umělců a artistů (vyvolávači hadů, básníci, akrobaté,…). Jedná se o jedno z nejbezpečnějších měst v Maroku.

Casablanca

Moderní město, ve kterém se nachází 3. největší mešita na světě. Ve městě je hodně znát francouzský vliv. Město si oblíbili milovníci architektury kvůli typické francouzské čtvrti a dalším stavbám.

PODNEBÍ:

Průměrné roční teploty se pohybují v rozmezí od 21 do 31°C. Nejtepleji zde bývá od července do srpna.

JAZYK:

Úředními jazyky jsou zde arabština a berberština. Dále se zde bez problémů domluvíte francouzsky a anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnou je zde marocký dirham (MAD). Bez problémů zde vyměníte eura i dolary a to buď na letišti, nebo v některé ze směnáren. Ve větších městech a turistických oblastech je dostatek bankomatů k výběru místní měny.

ELEKTŘINA:

Elektrické napětí i zásuvky jsou totožné s těmi v ČR.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Při pobytu do 90 dnů není potřeba vízum.

 

 

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás