Malta

Maltské souostroví se skládá z romantických ostrovů Malta, Gozo a Comino, leží v srdci Středozemního moře a je vzdálené pouhých 90 km jižně od Sicílie a 230 km od pobřeží Afriky. Největší ostrov Malta (274 km2, 330 tis. obyvatel, jazyk angličtina a maltština, měna 1 maltská libra = cca 75 Kč) je bývalou britskou kolonií s hlavním městem Valletta. Nabízí aktivní dovolenou s návštěvou historických památek a křišťálově čisté moře s kamenitými i písečnými plážemi. Nejlepší písečné pláže jsou na severozápadě ostrova, snadno dosažitelné místní dopravou.

Na Maltě se dochovaly zbytky několika chrámů, které jsou považovány za nejstarší na světě (přes 6 tis. let). Najdete je v Hagar Qim a v Mnjadře na jižním pobřeží. Z doby římské jsou pozůstatky patricijských domů, zbytky lázní a části akvaduktů. Velký vliv na místní bohatou kulturu měl příchod řádu maltézských rytířů. Dědictvím po britském osídlení (kolonie od r. 1814 do r. 1964) jsou nejen typické červené telefonní budky, ale také anglické pivnice a bary. Po celé Maltě je hustá a velice kvalitní síť autobusových linek. Let na Maltu s leteckou společností Air Malta trvá 3 hodiny. Výhodou na Maltě jsou služby česky mluvícího delegáta a zahraničního partnera.

Comino

Rozloha Comina s Cominottem je pouhých 2,5km2. Ostrov, na němž se rozprostírá divoká, až nehostinná krajina, je prakticky neobydlen. Je zde jedna z mála přírodních rezervací ve Středomoří, se zákazem lovu a sběru květů i minerálů.


Valetta

Hlavní město ostrova Malta je zároveň největším přírodním přístavem Evropy a jedním z nejvýznamnějších historických center ve Středomoří. Známá je katedrála s. Jana, zahrady Baraca a palác velmistra. Úplný přehled o Valletě získáte v archeologickém muzeu. Velkým zážitkem jsou místní karnevaly a projížďka lodí po přístavu s výhledem na hradby a pevnost. Transfer z letiště cca 15 min. jízdy.

Jazykové kurzy angličtiny

Kurzy probíhají v učebnách školy English Language Academy v centru Sliemy. Na vyžádání vám připravíme nabídku těchto kurzů i ubytování v rodinách.

Orientační ceny služeb

Valletta půldenní 25 EUR, Nejvýznamnější památky Malty půldenní výlet s obědem 40 EUR, jeskyně Blue Grotto půldenní 15 EUR, Prehistorické chrámy půldenní výlet 25 EUR, Ostrov Gozo celodenní s obědem 45 EUR, Sicílie celodenní výlet lodí s výstupem na Etnu 90 EUR, pronájem auta cca 1600 Kč/den, pronájem skútru cca 800 Kč/den.

Letoviska a okruhy

BUGIBBA | QAWRA | MELLIEHA BAY | SLIEMA | ST. JULIANS | MARFA-CIRKEWWA

 

 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.