Libanon

7000 let stará historie, rozinky se sušeným ovocem. Víno dozrávající v římských sklepích (Ksara), zkameněliny ryb, písečné pláže, lyžování na zasněžených horách. Orientální hudba, francouzský šarm spojený s perlou Orientu. Libanonská zdravá kuchyně je vyhlášená množstvím zeleniny, oliv, oříšků a koření. Tradiční nápoj Arak, vynikající světově uznávaná bílá a růžová vína.

INFORMACE:

LETOVISKA:

PODNEBÍ:

Počasí v Libanonu je ovlivněno Středozemním mořem. Léta jsou suchá a teplá s průměrnou teplotou 27 °C, v zimě teploty dosahují v průmeru 13 °C. Vnitrozemí má subtropické klima.

JAZYK:

Úředním jazykem je arabština, ale většina nápisů je napsána i anglicky nebo francouzsky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Oficiální měnou Libanonu je libanonská libra, avšak s americkými dolary si postačíte téměř všude.

ELEKTŘINA:

Elektrická síť je 230 V / 50 Hz. Nutný adaptér je často k dispozici v hotelech. V Libanonu se používají různé typy zásuvek – amerického, britského ale i evropského typu.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Vízum se dá zařídit přímo na hranicích. Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu z destinace.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás