• Kypr
  • Kypr
  • Kypr

Potřebujete poradit?

Kypr jsem osobně navštívila.

Olina Papežová
Senior product manager

255 700 874
siam@siamtravel.cz

Kypr

Kypr je třetím největším ostrovem Středozemního moře a legendárním rodištěm bohyně Afrodíté. Krajina je poseta starověkými řeckými a římskými zříceninami a pravoslavnými kláštery. Ostrov je nezávislý od roku 1960. V roce 1974 došlo k zabrání části území Tureckem, které trvá až do dnešních dnů. Více než polovina obyvatel žije v hlavním městě Nikósii, celkově má ostrov 790 000 obyvatel. Jsou zde dvě pásma hor: Kyrénské pohoří na Severním Kypru a masiv Troodos ve středu republiky, který skrývá rozsáhlé pravoslavné kláštery, zahrnuté pod UNESCO. Nejvyšší hora Olympos je 1951 metrů vysoká. Ostrov se chlubí více jak 300 slunečnými dny v roce. Většina řeckých Kypřanů patří k řecké pravoslavné církvi a většina tureckých Kypřanů jsou sunnijští muslimové. Místní kuchyně je ovlivněna tureckou, italskou, ale i britskou kuchyní. Typické jídlo je tzv. mezedes neboli ochutnávka všech typických jídel najednou, dále pečené jehně Kleftiko. Na své si přijdou i milovníci vína, nejstarším kyperským vínem je Commandaria, které se vyrábí již od roku 1191. Délka přímého letu na Kypr je s leteckou společností ČSA 3,5 hod. Na Kypru je k dispozici česky mluvící delegát.

Letoviska a okruhy

LARNACA | PAPHOS | AYIA NAPA | PROTARAS | LIMASSOL

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.