• Hongkong
  • Hongkong

Potřebujete poradit?

Hongkong jsem osobně navštívila.

Olina Papežová
Senior product manager

255 700 874
siam@siamtravel.cz

Hongkong

Atraktivní metropole na pobřeží jihočínského moře je vhodná na 2 noci v kombinaci s Filipínami nebo Bali. Tramvajová trať na vrchol Victoria Peak (552 m n. m.) s výhledem na mrakodrapy a obchodní centra. Zábavný Ocean park, ZOO s lemury, orangutany a gibbony, koňské dostihy Happy Valley. Vyhledávané pláže Deep Water bay a Repulse bay, ostrov Lantau s 26 m vysokou sochou Buddhy či mokřady Mai po s mnoha druhy ptáků. V Hong Kongu převládá kantonská kuchyně, jarní závitky, krevetové knedlíky a rozmanité druhy omáček, rýžové nudle.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 7 hodin / letní + 6 hodin
  • měna: hongkongský dolar (HKD)
  • letecká společnost: Emirates, Turkish Airlines, Finnair
  • doba letu: 13 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

PODNEBÍ:

Léta jsou vlhká teplá a zimy suché chladné. Nejvhodnější čas pro návštěvu Hongkongu je říjen, listopad a prosinec, kdy je počasí slunečné. V létě jsou časté tropické cyklony.

JAZYK:

Úředním jazykem je čínština (mandarínština, kantonština), ale i angličtina.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

hongkongský dolar (HKD) = 100 centů; hongkongský dolar si můžete směnit v kterékoliv autorizované směnárně nebo na letišti. Akceptovány jsou především platební karty Visa a MasterCard. Platit se dá aj tzv. Octopus Card, která se používá na cestovaní městskou hromadní dopravou, ale i obchodech, supermarketech a fast foodech.

ELEKTŘINA:

220 V, 50 Hz; setkáte se s australským, americkým, ale i evropským typem zásuvek

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

V případe cesty do 90 dní není potřeba vízum, jenom cestovní pas s platností 6 měsíců od vstupu do Hongkongu. Neexistuje celní prohlášení, vyplňuje se jenom příletová karta. Je povolen dovoz max. 1 l alkoholu, 60 cigaret, 15 doutníku neb 75 g tabáku.

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.