Hongkong

Atraktivní metropole na pobřeží jihočínského moře je vhodná na 2 noci v kombinaci s Filipínami nebo Bali. Tramvajová trať na vrchol Victoria Peak (552 m n. m.) s výhledem na mrakodrapy a obchodní centra. Zábavný Ocean park, ZOO s lemury, orangutany a gibbony, koňské dostihy Happy Valley. Vyhledávané pláže Deep Water bay a Repulse bay, ostrov Lantau s 26 m vysokou sochou Buddhy či mokřady Mai po s mnoha druhy ptáků. V Hong Kongu převládá kantonská kuchyně, jarní závitky, krevetové knedlíky a rozmanité druhy omáček, rýžové nudle.

INFORMACE:

PODNEBÍ:

Léta jsou vlhká teplá a zimy suché chladné. Nejvhodnější čas pro návštěvu Hongkongu je říjen, listopad a prosinec, kdy je počasí slunečné. V létě jsou časté tropické cyklony.

JAZYK:

Úředním jazykem je čínština (mandarínština, kantonština), ale i angličtina.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

hongkongský dolar (HKD) = 100 centů; hongkongský dolar si můžete směnit v kterékoliv autorizované směnárně nebo na letišti. Akceptovány jsou především platební karty Visa a MasterCard. Platit se dá i tzv. Octopus Card, která se používá na cestovaní městskou hromadní dopravou, ale i obchodech, supermarketech a fast foodech.

ELEKTŘINA:

220 V, 50 Hz; setkáte se s australským, americkým, ale i evropským typem zásuvek

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

V případe cesty do 90 dní není potřeba vízum, jenom cestovní pas s platností 6 měsíců od vstupu do Hongkongu. Neexistuje celní prohlášení, vyplňuje se jenom příletová karta. Je povolen dovoz max. 1 l alkoholu, 60 cigaret, 15 doutníku neb 75 g tabáku.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás