Francouzská Polynésie

118 ostrovů a atolů spjatých se jménem pařížského malíře Paula Gauguina. Francouzské zámořské území. Květinové náhrdelníky a živá hudba na každém kroku. Pláže s bílým pískem a tyrkysové moře. Úžasné šnorchlování a potápění u korálových útesů, surfing. Vodní bungalovy s proskleným dnem. Pestrobarevné květiny. Delfíni, velryby, okružní plavby. Domorodé tetování, tanec Tamure a Ori Tahiti. Nákupy černých perel. Specialita Mahi-Mahi (ryba s vanilkovým krémem), plody moře a výtečné tropické ovoce. Drinky z tropického ovoce a šťáva z čerstvých kokosů.

 INFORMACE:

LETOVISKA:

Bora Bora

Nejznámější ostrov oblasti o rozloze 38 km2 ležící v Jižním Pacifiku přibližně 280km od Tahiti je největším ze Společenských ostrovů. Hlavní ostrov sopečného původu obklopuje překrásná laguna s průzračnou vodou a prstenec korálových ostrůvků. Nejvyšší horou ostrova je s 725 m n. m. Mt. Otemanu. Hlavním administrativním centrem je Vaitape, které se nachází na západním pobřeží a je nejobydlenější a nejživější částí ostrova. Druhým centrem je Matira na nejjižnějším cípu s nádhernými plážemi. Bora Bora nabízí rozsáhlou nabídku aktivit, spojených zejména s pestrobarevným podmořským světem. Nejoblíbenější je šnorchlování, potápění, výlety na lodi s proskleným dnem, vodní lyže, kajak atd.

Moorea

Oblíbený ostrov o rozloze 134 km2 se nachází pouze 17 km od Tahiti. Nejvyšší horou je Tohi`e`a s výškou 1.207 m n. m. Jedná se o třetí nejnavštěvovanější ostrov Francouzské Polynésie. Krásné pláže, šnorchlování, potápění, možnosti výletů, kvalitní hotely a příznivé ceny jsou hlavním lákadlem tohoto Polynéského ostrova. 

Tahiti

Hlavní a největší ostrov Francouzské Polynésie o rozloze 1.048 km2. Hlavní město Papeete, které se nachází na severozápadě ostrova, je hlavním hospodářským, politickým i kulturním centrem celé oblasti. Zároveň se díky mezinárodnímu letišti jedná o hlavní bod pro vstup do země i výchozí bod pro přelety na okolní ostrovy. Tahiti jsou vulkanického původu a pláže jsou pokryty černým vulkanickým pískem. Nejvyšší horou je s výškou 2.241 m n. m. Mt. Orohena. Tahiti proslavila díla francouzského malíře Paula Gauguina.

Raiatea

Má rozlohu 238 km² a žije na něm okolo 12 tisíc obyvatel (2007). Hlavním centrem je město Uturoa. Jde o čtvrtý největší ostrov Francouzské Polynésie. Je obklopen stejnou lagunou jako sousední ostrov Tahaa. Raiatea znamená v místní řeči vzdálené nebe, je pravdou, že připomíná jeden z pozemských rájů. Byl osídlen Tahiťany okolo roku 1000 našeho letopočtu. Na Raiatei leží posvátná hora Mt. Temehani, kde žili podobně jako na Olympu Polynéští bohové. Okolí ostrova lemuje korálový útes, který je ideálním místem pro potápění, šnorchlování a plavání.

Huahine

Huahine je součástí Závětrných Společenských ostrovů s rozlohou 77,6 km2. Jde o dva ostrovy - Huahine Nui (velký ostrov) a Huahine Iti (malý ostrov), které jsou přepojeny úzkým pásem země. Huahine Nui je rozvinutější, živější a naopak Huahine Iti je skoro neobydlen. Huahine se nazývá i Ostrov rebelů, jelikož se domácí obyvatelé stavěli odmítavě k jakýmkoliv změnám po dlouhou dobu. To se zrcadlilo i na cestovním ruchu. Na rozdíl od Tahiti a Bora Bora, ostrovu Huahine se podařilo ubránit masové turistice a je tak jedním z nejautentičtějším ve Francouzské Polynésii. Hlavním centrem je městečko Fare. Dalším známým místem je pak Fauna – slané, mělké jezero. Ostrov je známý pěstováním vanilky, kterou je celý provoněn. Huahine se považuje za vhodné místo pro začátky s potápěním. Nejlepším potápěčským centrem je Manaha Dive. 

PODNEBÍ:

Ve Francouzské Polynésii se rozlišují dvě hlavní roční období. Letní deštivé v období od listopadu do dubna přináší více oblačnosti a také srážek, ale je mírně teplejší s teplotami v rozmezí 25-31°C. Zimní období je sušší a chladnější s průměrnými teplotami 22-28°C. I přes dvě hlavní roční období je prakticky nemožné zaručit příjemné počasí. Déšť se může vyskytnout prakticky kdykoliv, avšak povětšinou se jedná o místní krátké přeháňky, které se rychle přeženou.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je francouzština. V turistických oblastech se však domluvíte bez problémů anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou je Polynéský frank (XPF, CFP). Na směnu doporučujeme USD i EUR, kterými můžete místy i platit. Kreditní karty jsou běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

Elektrické napětí 220 V, doporučujeme adaptér.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu do ČR. Při letech přes USA nutné povolení k vycestování do USA - ESTA.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás