Dovolená Venezuela

  • Venezuela
  • Venezuela
  • Venezuela
  • Venezuela

Potřebujete poradit?

Venezuelu jsem osobně navštívila.

Olina Papežová
Senior product manager

255 700 874
siam@siamtravel.cz

Venezuela

Pestrá země na severu Jižní Ameriky, obklopená Atlantským oceánem a Karibským mořem, se může chlubit 3000 km dlouhým pobřežím. Hlavním městem je Caracas s 5 milióny obyvatel. Celkem ve Venezuele žije 25 miliónů obyvatel, země je rozdělena na 23 států a 72 ostrovů, z nichž největší je Isla Margarita. Úředním jazykem je španělština. Venezuela nabízí nepředstavitelnou řadu přírodních zajímavostí. Je zde 43 národních parků s velkým množstvím fauny a flóry, nejvyšší vodopád na světě Salto Angel, 979 m, zasněžené vrcholky And - Pico Bolívar, 5007 m n. m., tropické deštné pralesy v oblasti Amazonie, řeka Orinoko, původní indiánské vesnice. Národním pokrmem je Paballon z hovězího masa, pěstuje se zde světoznámá káva Arabica. Doba letu z Evropy je 12 hodin. Na ostrově Isla Margarita česky mluvící delegát.

NÁRODNÍ PARK ARCHIPELAGO LOS ROQUES

Korálové souostroví Los Roques čítá celkem 52 různě velkých ostrovů rozsetých v azurových vodách Karibského moře v severní části Venezuely. Oblast Los Roques je vyhledávaným místem pro šnorchlování a potápění. Let z Isla Margarity trvá 60 minut.

NÁRODNÍ PARK CANAIMA

Nachází se v jižní části Venezuely. Je to velmi rozmanitá oblast s bujnými pralesy, savanami, stolovými horami "tepui" a indiány kmene Pemon. V národním parku Canaima se také nachází největší vodopád na světě - Salto Angel, vysoký 979 m.

DELTA ORINOKO

Delta veletoku Orinoko leží v nížinách Llanos. Zde řeka vytváří jeden z nejrozsáhlejších ekosystémů současného světa s nepřeberným množstvím rostlinných a živočišných druhů.

KEMP AREKUNA

Tábor, který leží v severní části parku Canaima u soutoku řek Antabares a Caroní a nabízí nádherný panoramatický pohled na stolové hory.

Letoviska a okruhy

POZNÁVACÍ OKRUHY | ISLA MARGARITA

PODNEBÍ:

Podnebí je tropické a teploty stále (v průměre 20-30 °C), mění se jenom v závislosti na nadmořské výšce. Období sucha je od prosince do dubna. Nejvíc srážek spadne v Amazonii, kde období sucha prakticky ani neexistuje.

JAZYK:

Úředním jazykem je španělština.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Bolívar, 1 B = 100 centimů; lepší obchody, hotely a restaurace akceptují platební karty. Bankomaty jsou téměř v každém městě, ale nedá se na ně vždy stoprocentně spoléhat.

ELEKTŘINA:

120 V/60 Hz; americký typ zásuvek.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Od 3.12.2002 nemají občané ČR vízovou povinnost pro vstup do Venezuely. Mohou tam pobývat max. po dobu 90 dnů jenom s platným cestovním pasem a turistickou kartou DIEX 2, kterou dostanete v letadle nebo jiném cestovním prostředku, kterým se do krajiny dopravíte. Dobu pobytu nelze prodloužit. Zároveň je potřeba se prokázat zpátečním lístkem.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Ing. Ivan Klajmon a Věra Šipulová

Vzhledem k tomu, že jsme vášniví cestovatelé a cestujeme od roku 2000 po celém světě, cítíme morální povinnost poděkovat tímto CK Siam Travel, se kterou jsme absolovovali  více jak 30 zájezdů po celém světě, za vzorné služby od organizace, po vlastní realizaci , ať už se jedná o pobytové nebo poznávací zájezdy.

Za celou dobu nedošlo k žádným problémům a průvodcovské služby byly vždy na nejvyšší úrovni.

Tímto děkujeme celému kolektivu CK a přejeme hodně úspěchů v podnikání do dalších let.

Děkují Ing. Ivan Klajmon  a  Věra Šipulová – Luhačovice

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.