Dovolená Madagaskar

  • Madagaskar
  • Madagaskar
  • Madagaskar
  • Madagaskar

Potřebujete poradit?

Madagaskar jsem osobně navštívil.

Jiří Masnica
Senior product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Madagaskar

Ostrovní stát s prašnými červenými cestami, typickým stromem baobab, 3x UNESCO (deštný prales Atsinanana, královská hora Ambohimanga), zajímavý palácový komplex Rova. Národní parky a rezervace (Masoala, Tsingy, Andringitra). Tropický deštný prales, korálové útesy, písečné pláže na ostrovech Nosy Be a St. Marie. Krasové věže, jeskyně, podzemní řeky formované milióny let. Unikátní fauna a fl óra s 60 % endemických druhů. Lemuři, chameleóni, krokodýli, gekoni, ledňáčci. Domorodé vesničky s tradičním způsobem života. Rýže s masem. Hřebíček, vanilka, mango, liči a káva. 10 must-see islands dle Tripadvisor.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 2 hodiny / letní + 1 hodina
  • měna: ariary (MGA)
  • letecká společnost: Air France, Air Madagaskar
  • doba letu: 10,5 hodiny
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s polopenzí

Letoviska a okruhy

OSTROV NOSY BE | OSTROV SAINTE MARIE

LETOVISKA:

St. Marie
Ostrov s jednou silničkou která půlí ostrov na dvě části a spojuje letiště s přístavem. Jedná se o místo kde se zastavil čas, můžete si úžt pobyt na pláži, nebo podnikat výlety do vnitrozemí, kde se můžete setkat s tradičním typem obydlí a stylem života. V 17. století byl ostrov hojně využíván piráty, ostrov je spojen se jmény Villiam Kidd, robert Culliford, Oliver Levasseur a další. Rozloha ostrova je 222 km2, hlavní centrum je městečko Ambodifotatra. Úžina mezi ostrovem a Madagaskarem je ideální na pozorování verlyb, které připlouvají do těchto vod během jejich migrace na jih.

Antananarivo
Hlavní město ostrova Madagaskar. Užívá se i francouzský název Tananarive neboli Tana. Město leží v centrální části ostrova, je největším městem (1.5 mil obyvatel). Sídlo Madagaskarské Univerzity a College Rural d Ambatobe. Ve městě a okolí je více než 50 kostelů (včetně anglickánské a římskokatolické katedrály) a asi stejný počet muslimských mešit. Naleznete zde krokodýlí farmu a taktéž mnizoo, kde se můžete sektat s lemury ve volném výběhu.

Nosy Be
Ostrov je hlavním turistickým letoviskem Madagaskaru a to i s okolními ostrovůvky (Nosy Komba, Nosy Tanikely, Nosy Sakatia a Nosy Mitsio). Ostrov je oblíben u lidí, kteří hledají typický prázdninový resort s možnostmi koupání a potápění, se spoustou retaurací a rušnám nočním životem. Dalšími turistickými atrakcemi na Nosy Be je staré vězení z roku 1855 a Marodoka, rujny pobřežní pevnosti vybudované piráty, kteří zde ztroskotali. Na ostrově se nachází přírodní rezervace o rozloze 740 ha s původní ostrovní vegetací, kde mají svůj domo napr. černí lemuři, chameleóni, hroznýši nebo hadi nosatí.

PODNEBÍ:

Východní a severozápadní pobřeží je ovlivňováno stálými větry z jihovýchodu, které přinášejí vydatné deště v zime od května do záři. Centrální plošina a západní pobřeží je chráněno před těmito větry. Srážky získávají z monzunových větrů, které se objevují během léta od října do dubna. Oproti jižní části ostrova, kde je neustále nedostatek srážek, někde i polopoušť. Na centrální plošině je tropické horské klima s různýi teplotami. Všeobecně se podnebí na ostrově liší podle nadmořské výšky. Pobřeží je teplejší 21-26°C a vlhčí, plrošina má průměrné teploty 13-20°C. Madagaskar má dvě hlavní sezóny: teplé období dešťů od listopadu do dubna a období sucha od května do října. Obdoví sucha v horách je velmi příjemné a slunečné, i když může být někdy chladněji. Západní pobřeží je sušší než východní, jihozápad a jih je polopoušť.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je malgaština. V turistických oblastech se však domluvíte francouzky, někde i anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je malgašský ariary (MGA), rozdělené na 5 iraimbilanja. Na směnu doporučujeme EUR. Výměna peněz je nejspolehlivější v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, jsou v hotelech běžně akceptovány.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 240 V, pro naše spotřebiče vhodný. Je dobré před cestou zakoupit adaptér s typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Vízum je možné získat po příletu na mezinárodní letiště Antananarivo za 30 EUR (pobyt do 30 dní) nebo 60 EUR (pobyt nad 30 dní). K vyřízení víza je potřeba vplnit formulář a přiložit 2 fotografie a cestovní pas. Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.
Více informací zde.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Ing. Ivan Klajmon a Věra Šipulová

Vzhledem k tomu, že jsme vášniví cestovatelé a cestujeme od roku 2000 po celém světě, cítíme morální povinnost poděkovat tímto CK Siam Travel, se kterou jsme absolovovali  více jak 30 zájezdů po celém světě, za vzorné služby od organizace, po vlastní realizaci , ať už se jedná o pobytové nebo poznávací zájezdy.

Za celou dobu nedošlo k žádným problémům a průvodcovské služby byly vždy na nejvyšší úrovni.

Tímto děkujeme celému kolektivu CK a přejeme hodně úspěchů v podnikání do dalších let.

Děkují Ing. Ivan Klajmon  a  Věra Šipulová – Luhačovice

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Madagaskar - Sainte Marie

Resort Princess Bora Lodge ****
Madagaskar - Sainte Marie
Délka:9, 12 dnů Cena od:
59 769 Kč
Stravování:plná penze, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.