Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Dovolená SRÍ LANKA

  • Srí Lanka
  • Srí Lanka
  • Srí Lanka
  • Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Srí Lanku jsem osobně navštívila.

Olina Papežová
Senior product manager

255 700 874
siam@siamtravel.cz

Srí Lanka

Čajové plantáže, Nuwara Eliya a britská koloniální architektura, buddhistické a hinduistické chrámy, 8 památek UNESCO (Dambulla, monumentální skála Sigiria, Polonnaruwa, pevnost Galle, posvátná města Kandy a Anuradhapura), národní park Yala, sloní útulek Pinawella, posvátná Adamova hora, tropické pralesy, zahrada koření v Matale, královská botanická zahrada v Peradeniya, dlouhé pláže lemované palmami a rybáři na kůlech. Pikantní pokrmy se zeleninou, rybami a plody moře, rýže, kari, papája, rambutan, mango, lichi, Arak a světoznámý cejlonský čaj.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 4,5 hodiny / letní + 3,5 hodiny
  • měna: srílanská rupie (LKR)
  • letecká společnost: Emirates, Turkish airlines, flydubai
  • doba letu: 10,5 hodiny
  • český delegát: ano
  • hotely s all inclusive

 

LETOVISKA:

Galle
Před příchodem Portugalců v 16. století bylo Galle známo jako Gimhathiththa a bylo hlavním přístavem ostrova. Vrcholu svého rozvoje dosáhlo v 18. století během holandské koloniální nadvlády. Galle je příkladem opevněného města postaveného v jižní a jihovýchodní Asii Evropany. Významný přístav je vzpomínkou na dlouhou přítomnost Holanďanů na Srí Lance. Zřejmě největším důkazem je Holandská pevnost zabírající úctyhodnou plochu šestatřiceti hektarů, dnes památka UNESCO. Byla postavena v roce 1663 a překonala všechny nástrahy, kterým byla nucena během staletí odolávat. Zatímco město Galle bylo zničeno tsunami v roce 2004, vnitřek pevnosti zůstal kryt vysokými hradbami. Ty chrání vnitřní pevnost, tedy starou část Galle společně s typickými holandskými domy. V pevnosti najdete několik hezkých historických uliček, včetně hotelů a restaurací, muzeí, kostelů a mešit.

Kalutara
Menší turistické město, ležící 40 km jižně od Colomba, v dávných dobám to bylo důležité středisko trhu s kořením. Dnes je proslaveno spíše kvalitními proutěnými výrobky, košíky a chutným ovocem mangosteen. Pláže pokryté zlatavým pískem jsou lemovány nádhernými plamami. Hned u mostu Kalu Ganga se nachází na hlavní ulici buddhistická dagoba Gangatilaka Vihara. U cesty stojí malinká svatyně, u které řidiči zastavují, aby se tu pomodlili za šťastnou cestu.

Weligama
Město Weligama je známé pro nádherné pískové pláže, vhodné pro potápění, ale i surfování. V překladu znamená písečná vesnice. Při odlivu můžete dojít pěšky na malinký ostrůvek nesoucí název Taprobane. V 50. letech tu napsal svoji novelu Paul Bowles. Weligama se proslavila také díky zvláštnímu způsobu rybolovu pocházející původem z jižní Asie. Rybáři sedí na sedátkách připevněných na kůlech, které jsou umístěny ve vodě.

Trincomalee
Nachází se na východním pobřeží ostrova. Samotné města Trincomalee má bohatou koloniální historii. V roce 1617 sem přišli Holanďané, Portugalci přišli až v roce 1624 a vybudovali tu malou pevnost. Holanďané vyhráli roku 1639 město zpět a v roce 1655 se město navrátilo pod nadvládu Portugalců. V roce 1672 získali město Francouzi, ale nakonec ho roku 1782 získali Britové. Pevnost Frederik původně vybudovali Portugalci ve východní části města. Na konci cesty se tyčí skalní pevnost Swami Rock a hinduistický chrám. Můžete se vydat na výlet lodí na Pigeon Island (Holubí ostrov), kde je ideální místo pro potápění a šnorchlování. Kilometry panenských krásných bílých pláží dosud neobjevené a nepříliš známé atraktivní plážové destinace.

 

PODNEBÍ:

Počasí ostrova je ovlivněno několika monzuny. Na jih a jihozápad přichází monzun od května do srpna, naopak na severní a východní pobřeží přichází monzum v listopadu a trvá do ledna.

 

JAZYK:

Úředním jazykem ostrova je sinhálština, národním jazykem pak i tamilština. V turistických oblastech se domluvíte anglicky.

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Místní měnou je srílanská rupie, která se dělí na centy 1 rupie = 100 centů. Papírové bankovky jsou v hodnotě 10, 20, 50, 100, 500, 1000, 2000, 5000. Mince jsou v hodnotě 1, 2, 5, 10, 25, 50 centů a 1, 2, 5, 10 rupií. Kurz se neustále mění, ale pohybuje se kolem 1USD = 126 Rp. Vzhledem k tomu, že v Čechách nejsou rupie směnitelné, doporučujeme je utratit. Poslední možnost máte před odletem na letišti. Peníze můžete vyměnit ihned po příletu na letišti v Colombu. Dále pak na recepcích hotelů, v bankách. Dnes už nezáleží, zda měníte z EUR či z USD. Obojí kurz je výhodný. Mezinárodně uznávané kreditní karty jsou přijímány ve většině bankomatů, nákupních střediscích a hotelech.

 

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220-240V, všechny zásuvky mají tři zdířky a adaptér je tudíž nutný. V lepších hotelích jej budete mít již připraven na pokoji, někde Vám jej půjčí na požádání na recepci. Ale raději doporučujeme si koupit před cestou vlastní.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Na Srí Lanku je potřeba vízum tzv: ETA=Electronic Travel Authorization. K jeho vyřízení je nutné zaslat kopii pasu. Poplatek za vyřízení víza je 1200 Kč. Pas musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu.Více informací zde.

 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

BARBORA MUNZAROVÁ – herečka

Jsem vášnivá cestovatelka. Cestuji ráda a často.
Občas se vracím na již osvědčená místa, ale většinou ráda objevuji nové destinace v nejrůznějších koutech světa. Díky cestovní kanceláři SIAM travel mám vždy včas a perfektně zajištěné letenky a zároveň se mohu spolehnout na vynikající doporučení, popis a tipy ohledně mnou vybrané cílové destinace. Velkým plusem pro výběr cestovní kanceláře SIAM travel je i velmi vstřícný, příjemný přístup všech zaměstnanců. Jejich ochota pomoci je nadstandartní.

Spokojená klientka CK SIAM travel Bára Munzarová.

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.