Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Dovolená KEŇA

  • Keňa
  • Keňa
  • Keňa
  • Keňa

Potřebujete poradit?

Keňu znám a rád Vám poradím.

Martin Vlach
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Keňa

Největší migrace zvířat na světě na hranicích s Tanzánií v parku Masai Mara. Velká pětka „Big Five“ – lev, levhart, buvol, nosorožec a slon, hejna růžových plameňáků u Lake Nakuru. Masajové v červeném hábitu zvaném Shuka. Kolébka lidstva, pozůstatky staré 2 a půl milionu let v Rift Valley. 6x UNESCO (Fort Jesus – Mombasa, Národní park Mount Kenya). Bílé pláže, domorodci prodávající dřevěné vyřezávané masky. Tropické ovoce mango, papája, svahilská jídla s kokosem a kořením. Čaj, víno z papáji nebo manga, bílý rum Kenya Cane a kávový likér Kenya Gold. Doporučujeme kombinovat safari a pobyt u moře.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 2 hodiny / letní + 1 hodina
  • měna: keňský šilink (KES)
  • letecká společnost: Turkish Airlines, Condor, KLM
  • doba letu: 9 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s all inclusive

Letoviska:

Mombasa

Mombasa se nachází na samém jihu Keni, ale pokud se vydáte ještě kousek dál na jih země, narazíte zde na pláže, které jsou průvodci z celého světa považovány za nejkrásnější komplex pobřeží na Zemi. Na místních plážích Tiwi nebo Diana se dostane každému návštěvníku blahodárného pocitu objevení pravého ráje na zemi. Nicméně i na sever od města Mombasa se na azurovém pobřeží rozkládájí nádherné bílé pláže a za navštěvu jistě stojí městečka Malindi a Lamu. Přímo ve městě Mombasa se nachází pevnost Fort Jesus, která sloužila nejen k obraně, ale také jako vězení a v níž se dnes nachází Muzeum dějin.

Malindi 

I město Malindy poskytuje nádherné exotické pláže, které omývají modré vody Indického oceánu a nachází se zde i podmořský národní park. Pokud návštěvníka omrzí polehávání pod palmami s chladným drinkem v ruce, můžete se projít po centru tohoto překrásného města nebo se vydat na výlet do okolí.

Watamu

Přímořské letovisko na březích Indického oceánu v Keni. Nachází se na malém mysu, mezi Modrou Lagunou a zálivem Watamu. Nejbližšího velkého město je Malindi. Pobřeží oblasti Watamu, jeho pláže
s bělostným pískem a korálové útesy jsou rozděleny do třech zálivů: Watamu Bay, Blue Lagoon(Modrá laguna) a Turtle Bay(Želvý zátoka). Celá tato blast je chráněna v rámci mořského národního parku ve městě Watamu. Mořský park Watamu je považován za jednoho z nejlepších míst pro šnorchlování a potápění v celé oblasti na východního pobřeží Afriky.

Nairobi
Největší město ve východní Africe Nairobi je také nejmladším, nejmodernějším a nejvýše položeným městem s velkým množstvím hotelů, restaurací, barů a nákupních center. Kromě toho, že se jedná
o světovou metropoli safari, je také vynikající základnou pro cestování. 

PODNEBÍ:

Počasí v Keni se velmi liší v závislosti na konkrétní destinaci. Hlavní město Nairobi nabízí po celý rok průměrné teploty kolem 26 stupňů, noci jsou pak chladnější a teploty tak mohou klesnout až k 15 stupňům. Nejpříznivější klima nabízí oblasti při pobřeží kde se rtuť teploměrů drží celoročně na 30 stupních a výše. Mezi nejteplejší měsíce v Keni patří únor a březen a nejchladnějšími červen a červenec. Deštivé dny se mohou objevit od března do května.

 

JAZYK:

Keňa má dva úřední jazyky - angličtinu a svahilštinu

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měna je Keňský šilink. Kreditní karty jsou běžně akceptovány pouze v hotelech (Visa, Eurocard, Master Card, doporučujeme měnit USD. Na konci pobytu je nutné Keňské šilinky směnit, neboť je zakázáno dovážet a vyvážet tuto měnu v hotovosti.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220 – 240 V, zásuvky jsou anglického typu s třemi kolíky. Doporučujeme redukci zásuvek s sebou.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Keni je pro české občany vyžadováno platné vízum, o které lze zažádat  pouze prostřednictvím internetu, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády.

Více informací zde 

 

 

 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Ing. Ivan Klajmon a Věra Šipulová

Vzhledem k tomu, že jsme vášniví cestovatelé a cestujeme od roku 2000 po celém světě, cítíme morální povinnost poděkovat tímto CK Siam Travel, se kterou jsme absolovovali  více jak 30 zájezdů po celém světě, za vzorné služby od organizace, po vlastní realizaci , ať už se jedná o pobytové nebo poznávací zájezdy.

Za celou dobu nedošlo k žádným problémům a průvodcovské služby byly vždy na nejvyšší úrovni.

Tímto děkujeme celému kolektivu CK a přejeme hodně úspěchů v podnikání do dalších let.

Děkují Ing. Ivan Klajmon  a  Věra Šipulová – Luhačovice

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Keňa - Keňa, Tsavo East

VELKÉ SAFARI S POBYTEM U MOŘE
Keňa - Keňa, Tsavo East
Délka:12 dnů Cena od:
59 980 Kčdítě od 47 984 Kč
Stravování:dle popisu
Doprava:letecky
Odjezd:Praha,Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.