Dovolená Keňa - Exotika poznávací

  • Keňa
  • Keňa
  • Keňa
  • Keňa

Potřebujete poradit?

Keňu znám a rád Vám poradím.

Martin Vlach
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Keňa

Největší migrace zvířat na světě na hranicích s Tanzánií v parku Masai Mara. Velká pětka „Big Five“ – lev, levhart, buvol, nosorožec a slon, hejna růžových plameňáků u Lake Nakuru. Masajové v červeném hábitu zvaném Shuka. Kolébka lidstva, pozůstatky staré 2 a půl milionu let v Rift Valley. 6x UNESCO (Fort Jesus – Mombasa, Národní park Mount Kenya). Bílé pláže, domorodci prodávající dřevěné vyřezávané masky. Tropické ovoce mango, papája, svahilská jídla s kokosem a kořením. Čaj, víno z papáji nebo manga, bílý rum Kenya Cane a kávový likér Kenya Gold. Doporučujeme kombinovat safari a pobyt u moře.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 2 hodiny / letní + 1 hodina
  • měna: keňský šilink (KES)
  • letecká společnost: Turkish Airlines, Condor, KLM
  • doba letu: 9 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s all inclusive

Letoviska:

Mombasa

Mombasa se nachází na samém jihu Keni, ale pokud se vydáte ještě kousek dál na jih země, narazíte zde na pláže, které jsou průvodci z celého světa považovány za nejkrásnější komplex pobřeží na Zemi. Na místních plážích Tiwi nebo Diana se dostane každému návštěvníku blahodárného pocitu objevení pravého ráje na zemi. Nicméně i na sever od města Mombasa se na azurovém pobřeží rozkládájí nádherné bílé pláže a za navštěvu jistě stojí městečka Malindi a Lamu. Přímo ve městě Mombasa se nachází pevnost Fort Jesus, která sloužila nejen k obraně, ale také jako vězení a v níž se dnes nachází Muzeum dějin.

Malindi

I město Malindy poskytuje nádherné exotické pláže, které omývají modré vody Indického oceánu a nachází se zde i podmořský národní park. Pokud návštěvníka omrzí polehávání pod palmami s chladným drinkem v ruce, můžete se projít po centru tohoto překrásného města nebo se vydat na výlet do okolí.

Watamu

Přímořské letovisko na březích Indického oceánu v Keni. Nachází se na malém mysu, mezi Modrou Lagunou a zálivem Watamu. Nejbližšího velkého město je Malindi. Pobřeží oblasti Watamu, jeho pláže
s bělostným pískem a korálové útesy jsou rozděleny do třech zálivů: Watamu Bay, Blue Lagoon(Modrá laguna) a Turtle Bay(Želvý zátoka). Celá tato blast je chráněna v rámci mořského národního parku ve městě Watamu. Mořský park Watamu je považován za jednoho z nejlepších míst pro šnorchlování a potápění v celé oblasti na východního pobřeží Afriky.

Nairobi
Největší město ve východní Africe Nairobi je také nejmladším, nejmodernějším a nejvýše položeným městem s velkým množstvím hotelů, restaurací, barů a nákupních center. Kromě toho, že se jedná
o světovou metropoli safari, je také vynikající základnou pro cestování.

PODNEBÍ:

Počasí v Keni se velmi liší v závislosti na konkrétní destinaci. Hlavní město Nairobi nabízí po celý rok průměrné teploty kolem 26 stupňů, noci jsou pak chladnější a teploty tak mohou klesnout až k 15 stupňům. Nejpříznivější klima nabízí oblasti při pobřeží kde se rtuť teploměrů drží celoročně na 30 stupních a výše. Mezi nejteplejší měsíce v Keni patří únor a březen a nejchladnějšími červen a červenec. Deštivé dny se mohou objevit od března do května.

JAZYK:

Keňa má dva úřední jazyky - angličtinu a svahilštinu

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měna je Keňský šilink. Kreditní karty jsou běžně akceptovány pouze v hotelech (Visa, Eurocard, Master Card, doporučujeme měnit USD. Na konci pobytu je nutné Keňské šilinky směnit, neboť je zakázáno dovážet a vyvážet tuto měnu v hotovosti.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220 – 240 V, zásuvky jsou anglického typu s třemi kolíky. Doporučujeme redukci zásuvek s sebou.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Keni je pro české občany vyžadováno platné vízum, o které lze zažádat pouze prostřednictvím internetu, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády.

Více informací zde

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

RADOSLAV KOVÁČ – fotbalista AC Sparta Praha
KLÁRA KOVÁČOVÁ – modelka

Služeb cestovní kanceláře CK Siam Travel využíváme již řadu let. Vždy se nám dostane maximální vstřícnosti a v porovnání s ostatními CK také nadstandartní péče při řešení naší dovolené. Díky přístupu a kvalitě služeb CK Siam Travel nemáme o svou dovolenou žádné obavy a víme, že naše požadavky budou vždy splněni.

 

CK Siam Travel můžeme jen doporučit – Radoslav Kováč & Klára Kováčová

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.