Dovolená Indonésie - Exotika poznávací

  • Indonésie
  • Indonésie
  • Indonésie

Potřebujete poradit?

Indonésii jsem osobně navštívil.

Tomáš Janský
Product Manager Supervisor

255 700 872
siam@siamtravel.cz

Indonésie

Hinduistické a buddhistické památky, mořský chrám Tanah Lot na skále v moři 100 m od pobřeží, 7x UNESCO (Borobudur, Prambanan). Divadlo Barong, tanec Kecak, batika a hudba Gamelan, balijské masky, vůně tyčinek. Zelené terasy s rýžovými poli, deštné pralesy a činné sopky. Potápění a šnorchlování na ostrovech Lombok a Gili, surfování na pláži Kuta na Bali. Levné značkové oblečení, místní trhy. Vyhlášené balijské masáže. Tradičně výborná kuchyně, rýže, nudle, ryby, plody moře a fl ambované banány. Míchané koktejly z místního alkoholu Arak, pivo Bintang.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 7 hodin / letní + 6 hodin
  • měna: indonéská rupie (Rp)
  • letecká společnost: Cathay Pacific, KLM, Emirates
  • doba letu: 15 hodin
  • český delegát: ano
  • hotely s all inclusive

LETOVISKA BALI:

Sanur
Jedno z nejstarších letovisek na Bali se nachází v jihovýchodní části ostrova přibližně 15km od mezinárodního letiště. Klidnější oblast s přibližně 5km dlouhou pláží nabízí vhodné podmínky pro rodinnou dovolenou a pro odpočinek. Naleznete zde menší rodinné hotely nižší kategorie v docházkové vzdálenosti od pláže s osobitou atmosférou, stejně tak jako luxusní hotely přímo na pláži. Vhodné pro milovníky jógy, vodních sportů. Na hlavní třídě je k dispozici množství restaurací, barů a obchodů.

Kuta
Jedno z nejznámějších letovisek na Bali je vzdáleno pouze 5km od letiště Ngurah Rai na západě ostrova. V okolí 6km dlouhé pláže se nachází množství hotelů všech kategorií. Kuta je moderní, živé letovisko s nespočtem restaurací, obchodů, barů, nočních podniků a diskoték, které si oblíbili zejména lidé, kteří se chtějí bavit. Vzhledem k větším vlnám je Kuta vhodná zejména pro i začínající surfaře.

Nusa Dua
Uměle vytvořené letovisko nacházející se na jižním cípu Bali přibližně 13km od letiště. Jedná se o moderní oblast převážně s kvalitními 5* hotely, které jsou rozprostřeny u krásné cca 6km dlouhé pláže. Nusa Dua je vhodná zejména pro náročnější klientelu. Naleznete zde obchodní centra, restaurace, bary. Golfisté si přijdou na své díky golfovému hřišti Bali National Golf Club a 15km vzdálenému New Kuta Golf.

LETOVISKA LOMBOK:

Senggigi
Menší poklidné městečko situované na západním pobřeží Lomboku nabízí několik místních restaurací a barů nebo malých obchodů. Jedná se o klidnou oblast vhodnou pro relaxaci.

PODNEBÍ:

Indonésie je jednou z mála exotických destinací, která je vhodná k návštěvě v letních měsících. Jako ve většině případů i zde se střídá období sucha a dešťů. Oproti jiným destinacím je ovšem na Bali deštivá sezóna přibližně od listopadu do března a období sucha od dubna do října. Na Bali je však počasí poměrně nestálé a sprchnout tak může i v období sucha. Povětšinou se ovšem jedná o krátké odpolední přeháňky, které rychle odezní.

JAZYK:

Úředním jazykem je Indonéština, v turistických oblastech a ve většině obchodů se domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je indonéská rupie (Rp). Bez problémů zde směníte jak EUR, tak USD. V kurzu veliký rozdíl není. U USD může být problém se směnou dolarových bankovek vydaných před rokem 2000. Směnu peněz doporučujeme pouze v oficiálních bankách a směnárnách. U menších směnáren doporučujeme peníze důkladně přepočítat. Kreditní karty jsou běžně akceptovány i v obchodech a restauracích.

ELEKTŘINA:

Napětí je v Indonésii většinou 220 - 240 V. Napětí se většinou pohybuje v rozmezí 220-240 V. Zásuvky jsou podobné jako v ČR.

VÍZUM A VSTUPNÍ PODMÍNKY:

Vízová povinnost byla pro občany ČR při pobytu do 30 ti dnů zrušena za předpokladu, že přilétáte i odlétáte ze stejného letiště a účelem cesty je pouze turistika. V opačném případě je možné obdržet vízum po příletu na letišti za poplatek 35 USD. Podmínkou je platnost pasu minimálně 6 měsíců po návratu do ČR a minimálně 2 volné po sobě jdoucí strany v pase.
Více informací zde.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Zdeněk Čížek s rodinou - Praha

S cestovní kanceláří Siam Travel cestujeme jako rodina již mnoho let. Jelikož cestování a poznávání nových destinací je naším velkým koníčkem, využíváme služeb cestovní kanceláře Siam Travel. Se společností cestujeme 3x až 5x ročně. Zvykli jsme si na velmi dobře organizované a zajištěné služby, a to včetně veškerého servisu poskytovaného ze strany Siam Travel. Vždy nám doporučí destinaci, ubytování i leteckou společnost. Také česky mluvící průvodce je komfortní záležitost. Postarají se i o seating v letadle, zrychlené odbavení na letišti, VIP salonek, speciální catering na letu a i o individuální transfery. Vše s námi prodiskutují a vysvětlí, co v které destinaci je možné vidět. Zkrátka poskytnou nám na našich cestách veškerý možný komfort, tady cestování šité na míru.

Z našeho pohledu vřele doporučujeme využít služeb společnosti Siam Travel.

Zdeněk Čížek s rodinou - Praha

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Akční nabídka

sleva až 6%

Více informací o zájezdu (dovolené) Indonésie - Bali

TO NEJLEPŠÍ Z BALI + POBYT
Indonésie - Bali
Délka:10 dnů Cena od:
38 980 Kč
Stravování:dle popisu, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Akční nabídka

Více informací o zájezdu (dovolené) Indonésie - Bali

OKOLO BALI + POBYT
Indonésie - Bali
Délka:13 dnů Cena od:
47 535 Kč
Stravování:dle popisu, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň

Akční nabídka

sleva až 9%

Více informací o zájezdu (dovolené) Indonésie - Bali, Borobudur, Dieng Plateau, Jáva, Mt. Bromo, Prambanan, Surabaya

KOMBINOVANÝ OKRUH BALI + JÁVA
Indonésie - Bali, Borobudur, Dieng Plateau, Jáva, Mt. Bromo, Prambanan, Surabaya
Délka:13 dnů Cena od:
55 288 Kč
Stravování:dle popisu, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Praha, Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.