Dovolená Indie - Exotika poznávací

 • indie
 • indie
 • indie
 • indie
 • indie
 • indie

Potřebujete poradit?

Indii jsem osobně navštívil.

Michal Páv
Senior product manager

255 700 873
siam@siamtravel.cz

Indie

Velkolepě zdobená sídla a paláce mughalských panovníků, pevnosti Amber Fort a Agra Fort, pohřební obřady na ghátech ve Váranasí a posvátná řeka Ganga. 28x UNESCO (hrobka Taj Mahal, bývalé hlavní město Fatéhpúr Síkrí, monumenty v Khajuraho, Humájúnova hrobka v Dillí, kostely a kláštery v Goa, 5 národních parků), starobylá města s uličkami a trhy, mešity, pouliční kobří show, národní parky se slony a tygry, horské masivy Himálají. Výtečná kuchyně s mnoha druhy koření, tofu se zeleninou a rýží, placky naan, typický čaj masala.

INFORMACE:

 • časový posun: zimní + 4,5 hodiny / letní + 3,5 hodiny
 • měna: indická rupie (INR)
 • letecká společnost: Emirates, Turkish Airlines, Etihad
 • doba letu: 8 hodin
 • český delegát: od 10 osob
 • hotely se snídaní

LETOVISKA:

Goa

Nejbohatší část Indie a bývalá portugalská kolonie se rozkládá na západe Indie při Arabském moři. Vliv Evropy a křesťanství je tu znát na početném množství katolických kostelů. Goa je typická svou bujnou vegetací a zelenou krajinou díky množství řek, přičemž nejznámější je řeka Mandovi. Oblast se dělí na Severní a Jižní Goa. Severní Goa je rušnější s rybářskými osadami, hotely, restauracemi, diskotékami a bary. Mezi letoviska patří: nejživější letovisko Calangute, portugalská pevnost Fort Aguada nebo klidnější Candolim. Na jihu jsou to letoviska: Varca, Colva, Benaulim, Cavelossim.

Kerala

Kerala je jediný stát Indie s komunistickým zřízením. Mezi jeho nejznámější letoviska patří Verkala nebo Kovalem. Verkala je známe díky svým útesům nabízejícím úchvatný výhled na moře. Pláže jsou téměř prázdné s jemným bílým pískem. Turisty nejvíc vyhledávaná je ale Kovalem se dvěma plážemi – Kovalem Beach a fotogenická Light House (maják) Beach. Tu najdete i velké hotelové rezorty. Ve státe Kerala můžete navštívit zelené čajové plantáže v oblasti Munnar, které jsou až 1500 m nad mořem.

PODNEBÍ:

Počasí se v jednotlivých částech Indie značně liší. Střídají se tu tři období – teplé, chladné a období monzunů. Nejvhodnější je do Indie vyrazit od listopadu do března, kdy je sice počasí chladnějsí, ale příjemné v celé krajině. Léta jsou plné monzunů a jara horké, suché a prašné.

JAZYK:

Úředním jazyk je angličtina a hindština, ale mluví se i 15 místními jazyky, bengálsky a urdsky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Indickou rupii 1 INR = 100 paisů (Paisa) seženete jenom v Indii. Je nelegální měnit hotovost mimo banky nebo autorizované směnárny. Odporoučí se sebrat sebou americké dolary. Platební karty akceptují jenom větší hotely a některé obchody, které si za platbu kartou mohou účtovat přirážku. Netřeba se spoléhat na bankomaty, které může být někdy problém nalézt, nebo nemusí mat dostatek hotovosti.

ELEKTŘINA:

Napětí 220-240 V; všude najdete zásuvky evropského typu.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro vstup do Indie je potřeba vízum a cestovní pas platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do Indie. Vízum se dá obstarat online nebo na zastupitelském úřadě. Není možné zažádat o vízum na letisku.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

MARTIN KŠÍR + MARTINA KŠÍROVÁ - PRAHA

Oba s manželkou rádi a často cestujeme. Vloni jsme vyzkoušeli poprvé SIAM do Thajska na 23 dnů, vše bylo na míru a vynikající. Letos jsme s nimi jeli Francouzskou Polynesii na 1 měsíc a opět vše vynikající. Navíc oceňujeme lidský přístup, ochotu a 100 spolehlivost. SIAM mohu vřele všem doporučit :-)

Martin & Martina Kšírovi

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Indie - Agra, Dillí, Jaipur

ZLATÝ TROJÚHELNÍK
Indie - Agra, Dillí, Jaipur
Délka:8 dnů Cena od:
31 915 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Indie - Ganga, Gwalior, Khajuraho, Orcha, Váranasí

VÁRANASÍ A POSVÁTNÁ ŘEKA GANGA
Indie - Ganga, Gwalior, Khajuraho, Orcha, Váranasí
Délka:9 dnů Cena od:
40 254 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.